• (bkz: sasugay)
  • --- 547 spoiler ---
    gaara'nın karizmasının deidara ile kapışmasından sonra tekrar tavan yaptığı ve bir kaç bölüm böyle devam edeceğini gösteren, bir tür bölümler dizisinin 2. sayısı oldu.. birçok kişinin aksine ben hala serinin çok sağlam ilerlediği görüşündeyim.. arada ufak tefek flashback ler olucak, ki zaten serideki karakterleri değerli kılanda bunlar oluyor.. onca boş denilen flashbacklerin, aslında karakterleri okuyucuya bağlayan en önemli unsurlardan biri olduğu görüşündeyim.

hepsi bir yana, bu kılıç ustalarının savaşı bitmiş olarak gösterilirse, en deli naruto fanlarından biri olarak, bende küfürlerimi saydırıcam pek sevgili kishimoto'ya..

--- 547 spoiler ---
  • --- spoiler ---

haftalardır madara'nın hamleleri dışında olağan seyrinde ilerleyen hatta yer yer bayıklaşan seride beklenen karşılaşma sonunda gerçekleşti, itachi/nagato vs naruto/bee.

hiç şüphesiz itachi-nagato ikilisini bu haldeyken tek başına naruto bile rahatlıkla yenebilir. ancak umarım bu ikiliye önceki edo tenseiler muamelesi çekilip, 2 jutsu 1 rasenganla mühürlenmezler, serinin önceki kötü adamları, gerek bildikleriyle, gerek shinobi dünyasında gerçekleştirdikleriyle bu kadar önemli iki karaktere kalkıp da deidaravari bir şekilde bir yere kapatılırlarsa çok saçma olur.

ben açıkçası yolları naruto ve bu ikiliden biriyle kesişmiş birisinin dövüşe dahil olmasını bekliyorum. kim olabilir bu kişi; sasuke olması zor, jiraiya zaten öldü (gerçi bu kishi, jiraiya'yı edo tensei olarak ya da aslında hiç ölmedi ki o deyip kanlı canlı olarak geri getirirse şaşırmam ama zor tabii), geriye en olası seçenek madara kalıyor.

zaten madara yanında 7 edo tenseili eski jinchuurikiyle birlikte naruto ve bee'yi aramaya çıkmıştı. bulması pek olası. bulduğu zaman da karşısında eski adamları itachi ve nagato'yu karşısında bulduğunda artık ne gibi bir gerçekler açığa çıkar merakla bekliyorum. hatta artık o kişinin madara olmadığı, o tabuttakinin madara olduğu bu buluşmayla açıklansa da çoktan ölmüş olması gereken birisinin hala hayatta olduğu zannıyla konuşmayı gönül rahatlığıyla bırakabilsek ama olmuyor işte.

ayrıca nagato'ya neden pain * denildiğini her gördükçe anlıyorum. başına bunca şey geldi, tam öldü neyse ki kurtuldu çektiği acılardan diyorduk, adamcağız öldükten sonra bile gedo mazo'nun yol açtığı sakatlıktan, böyle bir bedende hayat buldu. bir de sasuke'ye acıların çocuğu derler ya, bu adam acının * ta kendisi var mı daha ötesi.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

manganın 403'üncü bölümünde itachi kargalar yardımıyla gücünün bir kısmını naruto'ya aktarmıştı. 549'da ise bu güç ortaya çıkıyor. bence itachi orochimaru'nun edo tensei ile içli dışlı olduğunu çok iyi biliyordu ve naruto'ya bu duruma karşılık verebilmesi için kuvvetli bir sealing jutsu hediye etmiş olabilir. itachi bu ne yapacağı belli olmaz hınzırın.

--- spoiler ---

ps: madara'nın kankaları hem sharingan hem rinnegan'lı jinchuurikilerden oluşan yeni six paths of pain ise bana sorarsanız ibneliğin önde gidenidir. arkadaş böyle bir takım olabilir mi ya? allahtan adamların içinde bijuular yok artık.
  • --- spoiler ---

daha birkaç sene önce dağ yamacındaki hokage yüzlerini boyayan yaramaz velet narutoyu şimdi "4 top class ninja" içinde görmek.

--- spoiler ---
  • --- spoiler çıkabilü, daş düşebülü, domruk devrilebülü ---

neredeyse ilk gördüğümden beri aklımda olan vs sonunda gerçekleşiyor. toz elementi kullanabilen iki kişinin kapışması. ortalık toz duman olacak.
    (bkz: tsuchikage)
    --- spoiler çıkabilü, daş düşebülü, domruk devrilebülü ---
  • --- manga 550 ---

itachi'nin kalitesini tekrar tekrar kanıtladığı mangadır.

--- manga 550 ---
  • başladığım ancak animefreak'in türkçe altyazıyı kaldırması sonucunda bırakmak zorunda kaldığım anime serisi. bittiği an tüm bölümlerini indirip izlemeye yeniden başlayacağım.
  • --- spoiler ---
    animede herkesin gözüne dikkat ediceksin, bazılarının özellikleri olmasa da çeşit çeşit çizilmiş. jiraiyanın da saçına dikkat etmek lazım.
    --- spoiler ---
  • şu naruto aleminde tüm karakterleri toplasan ikiyle çarpıp 3 eklesen yine de itachi'yi elde edemezsin. sanki önce itachi karakteri yaratılmış, üstüne naruto dünyası eklenmiş.
hesabın var mı? giriş yap