• nasa üç uzay mekiğini (atlantis, discovery ve endeavour) tanesini yaklaşık 29 milyon dolardan satışa çıkarmıştır. (bana en temizi endeavour gibi geldi).
    başta 42 milyon dolar istiyorken, sonradan fiyatı %30 indirimle 29 milyon dolara çekmiştir. (2. el piyasası durgun şu aralar)

eh bu kadar yazdık, bütün özelliklerini yazalımda tam olsun:
    - yaklaşık 6 milyon kilometrede (86 kez uzaya çıkılmış)
    - merkezi kilit.
    - hidrolik direksiyon.
    - lpg taktırmaya uyumlu iç donanım.
    - klimalı.
    - dahili tuvaleti var.
    - hasarsız.
    - bilim adamından
  • birkaç arkadaş birleşip girilebilecek seviyedeki fiyatıyla makul bir taşıttır. ikinci eli normalde pek tercih etmesek de maksat ayağımızı gezegenden kessin.
  • türkiye de almak isteyenlerin muhtemelen ülkeye sokamayacağı araçlar. muhtemelen vergisi algısı falan derken astarı yüzünden pahalıya gelir. ayrıca yıllarca gümrükte bekler bu mekikler, çünkü türkiye de bunların hangi vergiye dahil olacağını yazan bir kanun yok, bürokrasi olayı bitirir. bu hava taşıtları vergisine dahil olsun ama ötv de almalıyız, yok yok olmadı sadece hava taşıtı olarak vergi alamayız, adam bununla uzaya da çıkacak. o zaman türkiye uzay vergisi alalım, tüketim vergisi de alalım ama bu aracın motoru kaç silindir ki, silindir başına vergi alalım derken tartışma uzar gider, mekiğiniz gümrükte çürür.
  • vergi konusunda bi' güzellik yapılırsa eğer, talip olabilirim sanırım bu uzay mekiklerinden birine.
  • ahah supreme geek fantazisi. al koy bir koseye hergun gelip orasini burasini oksa kokpite oturup pitir pitir tum dugmelere bas salterleri indir kaldir deli gonul daha ne ister.
  • on numara dürümcü olur.
  • otopark sıkıntısı olmasa kesin alırdım bunu. kapalı otoparkı yok apartmanın, dışarı bıraksam çizerler diye korkuyorum. eğer kapalı otoparkı olan bi yere taşınırsam almayı düşünebilirim.
  • okyanusa çakılmışlığı var mı kontrol edilmeli. meraklıları uyanık olsun o konuda.
hesabın var mı? giriş yap