• komiklik barındıran öneri.

daha sen götünü sileceğin tuvalet kağıdının ham maddesini ithal ediyorken değil uçak, o uçağın maketini bile üretemezsin kardeş.

hayaller ve gerçekler ne de acı veriyor değil mi ?
  • 1- uçağı satıyorum,
    2- rusya'yla aramı düzeltiyorum,
    3- putin'i de yanıma alıyorum,

olay bitmiştir.

(bkz: her şey çok güzel olacak)
  • bir uçağı ben üretiyorsam ve teknolojim rusya'ya sayılmayacak diyorsam satamazsın. satarsan aynı ambargoyu sanada koyarlar. eşşeğe kanat takıp uçurmaya çalışırız sonra.
  • sıçtığın klozetin borusunu kanalizasyona bağlarken bin tane hata yapıyosun da uçak mı üreteceksin. yetmedi bir de satacaksın.
  • kafamız güzel ama nasıl güzel
  • hayvanlara yedirilecek samanı, otu ithal ediyoruz, onu geçtim hayvancılığı bitirdiler üzerine hastalıklı dana, koyun ithal ediyoruz. kağıt fabrikasını kapatıp çin'den finlandiya'dan kağıt ithal ediyoruz. kalkmışız uçak yapıp satmaktan bahsediyoruz. kağıttan uçak yapalım hele de...
  • imkansız olan bir tekliftir.
    zira rusya, senin piknikte kullandığın semaveri bile icat etmiş ülkedir. samovar kelimesi rusça "kendi kendine kaynayan" manasındadır aslında. rusya kendi kendine hemen her alanda yetebilen bir ülkedir. rusya'ya bu alanda ürün satabilecek bir seviyede değiliz. ukrayna, rusya'nın bazı helikopterlerinin motorlarını üretiyordu. rusya, kırım'ı ilhak edince ukrayna motorları ve birçok ihraç ürününü durdurdu. sonuç ne oldu? rusya, ukrayna'nın vermediği motorları artık kendi üretiyor.
    link
    ukrayna, rusya'ya göre enteresan şekilde bu alanda ileride ama bu bile rusya'yı ciddi şekilde etkilemiyor. çünkü onların bu alanlarda teknolojik birikimi var. senin yok. altay tankı bu yüzden ortada kaldı. sendeki kritik malzemelerin çoğu amerikan üretimi. onları satayım dersen sattırmaz. mesela, atak helikopterini pakistan'a satarsın ama azerbaycan'a satamazsın. çünkü motoru ingiltere-abd ortak yapımı. abd'nin yaptırım listesindeki ülkeye abd ürünü gidemez. kendin yapsan bile abd baskısıyla satış iptal olur.
  • tabii ki neden olmasın.

tanım: adam taşak geçip eğleniyor hemen atlıyorsunuz. günde 16,5 kez dünya'nın çevresinde dolanan (iss) international space station'u yapan ülkeye savaş uçağı satmak ancak şaka konusu olabilir.
hesabın var mı? giriş yap