366 entry daha
  • izmir'de karabağlar'da evi. yıllardır sessiz sakin orda inzivamsı bir yaşam sürüyor diye biliyordum. şimdi hastanede diye duydum. hangi hastane olduğunu bilmiyorum.

leonard cohen'in yıllarca sessizliğe bürünüp sonra dünya turnesine çıkmasına şaşırmıştık ya. menejeri, bizimki dünya nimetinden elini eteğini çekmişken leonard'ın varını yoğunu iç ettiği için, yani bildiğin para derdine bu turneye giriştiğini duyduk sonra. koskoca cohen para derdine.. açıkçası tam hatırlamıyorum, araştırmadım, çok sevinçliydim ve menejere cebimdeki tüm parayı verebilirdim istanbul'da konserin olacağını duyduğumda, ondan galiba. şimdi, neşet ertaş'ın da bir menejeri varmış.

ne alaka diyeceksiniz.. biri anadolunun ozan, derviş kültürü; diğeri nerdeyse yahudi tasavvufu. alaka şu: ikisinin de menejeri var. kapısında yatıcam desem komazlar.
    burdan nasıl gitsem bilemedim. iyileşsin neşet ertaş. röportaj falan istemem.
    hepsini izlemedim ama can dündar'ın belgeseli güzel. youtube'da partlar halinde var.
    (bkz: garip)
3299 entry daha
hesabın var mı? giriş yap