• aboooooooooooooovvv!!!

an itibariyle ağır laf soktu meslektaşına hemde kendi kanalından.

helal olsun!

edit: hande fırat mış karşısındaki.

diyalog aynen şöyle:

hande fırat: dış işleri bakanlığı son dakika açıklamasına göre...... ulusal güvenlik, dinleme sıkandalı, casusluk skandalı hede hödö zafiyeti olduğunu altını çizerek belirtti hödö hede.

nevsin ablamız: yani açıklamanın "anahtar kelimeleri" casusluk, ulusal güvenlik vs öyle mi?! bunu mu anlamalıyız ?!

(sorma tarzı aynen şöyle idi; iyi güzel yalıyorsun hande'cim de peki o tapenin içeriğini ne yapıcaz ha!?)

hande fırat: evet (pişkin bir gülümsemeyle).......

daha sonra her zamanki gibi demogoji ve laf oyunları yaparak ortamı yumuşatma çabaları falan hande fırat'tan...

yatacak yeriniz yok..
  • annemin tarzını beğendiği sunucu.
  • saygı duyulası insan. sadece ses tonu ve bakışlarıyla dalgasını sağlam geçiyor.
  • severiz kendisini. iran'ı sevdiği ve de hükümete muhalifliğini sakınmadan sergilediği için bile sevilir.

ama iki konuda itirazım var kendilerine:
    ilkin twitter: en sıkıcı en klişe twitter kullanıcısı gazetecidir. örnek mi? ahan da örnek, az önce 'bu devirde kimse şah değil padişah değil :)' demiş ve the economist'ten bir haber paylaşmış. annem daha yaratıcı olurdu.

diğeri de hükümete karşı tutumu/eleştirisi gayet demokrat bir pozisyondan zemin buluyorken konu kürtlere gelince hükümetin de gerisinde kalması rahatsız edici.
  • nerde bu kız ya nerde??? bu gündemde nevşinim nerde? onun sorması lazımdı bu soruları bu soma haberleri ondan dinlenmeliydi hakkını vere vere göğsünü gere gere "neden?" diye sormalıydı...
    kaza geçirecek zamanı buldun be kızım dikkat et kendine. (bkz: nazar)
    seviyorum seni.
    yerine geçicem bir de sen bi iyi ol da.
  • beni delicesine tokatlamasını istediğim başarılı haberci.
  • 80'lerden fırlama hatun. iddialı ve komik saçları ve yakışmayan makyajıyla her gün farklı bir nevşin mengü oluyor tv'de, bir günü diğerine hiç benzemiyor.

ben ki makyajı seven bir adamım, bu kadıncağızınkini çok iddialı buluyorum.

bir büşra sanay ya da başak şengül değil.
  • çok tatlı laf sokmalara imza atan haber sunucusu. bugün boğaziçi üniversitesinde okuyan bazı öğrencilerin hisarüstü'ndeki evlerini soyan, soyarken de "bu ne dağınık ev lan" diye çocukları azarlayan hırsızın haberini şöyle bitirdi: bazen oluyor böyle.. hem hırsız, hem azarlıyor!
  • az evvel radikal'de kendisiyle yapılan bi röportajı okudum. epeydir belki 2-3 senedir izlemiyorum kendisini, cnntürk çekmiyor televizyonum, gercii iki haftadır tv'yi de kaldırdım odadan ama konumuz bu değil. konumuz neydi la, hah nevşin hanım. aa top patladı bi iftar yapıp devam edeyim nevşinciğime.

devam ediyorum, az evvel okuduğum röportajla bu avradı önceden niye sevdiğimi hatırlamış oldum. bu da sol göörüşlü ama tipik bir solcu gibi değil. sadece bizim düşündüklerimiz doğrudur olarak bakmıyor olaylara, belki haberciliğin bir sonucu ama olaylara objektif bakmaya çalışıyor (gerçi ne haberciler biliyoruz hem akp'li hem diğer taraflı) yok tırsmaya başladılar, ekmek için ekmeleddin tayyibi tırsıtmaya başladı, aktroller yusuf yusuf ediyor gibi kendini kandıran tiplerden değğil belli ki.

şu cümlelerinde kesinlikle çok çok haklı: ''...herkes, her bir izleyici, tam kendi düşündüğü gibi yayın yapılsın istiyor. kendi ne diyorsa aynısı tv ekranında söylenmeli diye düşünüyor. farklı bir şey söylersen, geliyor hakaretler; yok alo nevşin, yok penguen, bilmem ne. sevgili izleyici durum, senin kendi önyargıların ve yarım bilginle zihninde şekillendirdiğinden çok farklı olabilir. haber neyse ben onu gösteririm. muhaliflik olsun diye haber yapılmaz. hükümete düşmanlık olsun diye habercilik olmaz...''

röportajı okurken zaman zamanösym sorularındaki paragrafları hatırladım. (bunda röportaj yapan kişinin de etkisi var kesinlikle çok güzel bi röp. olmuş ellerine sağlık. ) sanki paraggraf bitince bunları söyleyen kişi için aşağıdakilerden hangisi söylenemez, sanki bu cümlelerden sonra hangisi getirilemez diyecekmiş gibi oldum. bu taraz spikerleri seviyorum ben. habertürk'ün cansu canan özgen'inin de böyle biri olacağıı konusunda ümitliyim. pelin çift'i de buna benzetiyorum ama o başka boyuta geçti artık. cansu'yu ayırırsak bunların haberi anlamaya çalıştığını düşünüyorum, okuyum geçeyim şeklinde yaklaşmıyorlar olaya. nedenlerini sonuçlarını analiz etmeye çalışıyorlar gibi geliyor bana.

neyse işte aşk konusundaki cevaplarından anlaşılacağı üzere kalbi de boş. eğer saççlarını bağlamayıp hep salıverecekse bir msj kadar uzağındayım. şimdi nickini verip rencide etmek istemiyorum ama sözlük yazarı olduğunu biliyorum. kıps.
  • kendisini tanıdığım dönem çok erkeksi bulduğum şimdinin spiker eskinin muhabiri. deri ceketiyle kanala gelirdi hep, saçlar fix ensede sımsıkı at kuyruğu ama yüzü her zamanki gibi güzeldi lakin bana erkeksi gelirdi, sanırım o fix deri ceket kot pantolon ikilisinden. şimdilerde cnn türk'de izlerken vay anam vay nevşin ablaya bak diyorum. ibrahim tatlıses'in dediği gibi "o eski halinden eser yok şimdi." bir de o dönem işi bırakıp iran'a muhabir olarak gittiğini hatırlıyorum. kendisiyle çekilmiş bir de fotoğrafım vardır o dönemden ama şimdi nerede bilmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap