• rap müziği güncel soundu kullanarak yozlaştırmadan en iyi yapan birkaç isimden biri. 4 albümü mevcut, (bkz: mansion) (bkz: therapy session) (bkz: perception) (bkz: the search) adlarında. hepsi farklı lezzette ve kalitede.
  • eminemle benzetilmesi anormal olmayan rapper. kendisi de;
    "5-6 yıl boyunca sadece eminem dinledim. müziğe başladıktan sonra ortaya koyduğum parçalara insanlar 'ne kadar eminem'e benziyor' dediğinde farketmemiştim. ben sadece kendi yolumu çizmeye çalışıyorum ancak eminem'e benzemem normaldir çünkü kendisi bana göre gelmiş geçmiş -eğer en iyisi değilse- en iyi 5 rapci arasındadır. " demiştir.

eminem gibi sözcüklerle oynamayı sever. metaforların yanı sıra "double entendre" ve "ambiguity" kullanır. lyric'lerinde %99.99 oranında küfür yoktur. kliplerinde seksi hatunlar, ferrariler, altın kolyeler vs. bulamazsınız. auto-tune yapmaz. özetle, kaliteli bir rapper'dır.

edit: imlâ
  • lie isimli şarkısında şöyle bir şeyler söyler kendisi;

you want somebody that'll keep you warm at night
    then, tell me, why you actin' cold to me?
    you ain't the only one to blame, no, ı'm the one that made you rich
    when ı bought every lie you sold to me

muazzam. tek kelime ile muhteşem. bayılıyorum bu çocuğun yazdığı sözlere. öyle iki lafindan biri fuck olan, bitch olan, manasiz sacma sapan lafları ard arda geveleyip kendine rapçi diyen dallamalar ile kıyaslanamaz sanatçılığı çok farklı bir seviyede.
  • the search sözleri ve tarzıyla beni oldukça etkilemiştir. değişen ve bana göre çöplüğe dönen hiphop camiasında hoşuma giden nadir rapperlardan birisi
  • 'remember this' şarkısı çok güzel cümleler içermektedir.

"look at the world we live in, defined by comment sections"

sosyal medyalarda yorumlar üzerinde yaşayam insan çok fazla gerçekten.

"don't take opinions from people that won't listen to yours"

size ve düşüncelerinize değer vermeyen ya da güzel bir şekilde tartışmayan insanları sen de takma ve yoluna devam et.

"coming from people that give advice but never take none"

bizler büyürken herkes öğüt verdi. komik tarafı bu öğütlere kendileri uymuyorlar. sigari içme evladım derler bi elinde sigara, küfür etme çok ayıp günah derler iki dakikaya başlarlar sövmeye, yalan çok kötü derler ama dedikodular havada döner arkadan işler çevirir bazı insanlar. siz bir şeyler önerdiğinizde ise en doğrusunu onlar bilirler. yine.

"people change; even satan used to be an angel"

sen de değişebilirsin.
  • depresif insan. bu kadar berbat düşünmeye ihtiyacın yok dostum artık.

2018 son çeyreği ile bile spotify'da en çok dinlediğim.

2019'da yerini mgk'e bıraktı.

~~ i know how to face it obsessive boy.
  • "lost in the moment" parçası aşırı iyi
  • pek fazla rap dinlemesem de, nate’in şarkılarının hepsi birbirinden güzel ve anlamlı oldugundan, dinlemekten geri kalamiyorum ve hatta bayılarak dinliyorum. bir an önce ülkemizde de bircok kisi tarafından kesfedilmesi dileği ile...
  • kendisine obsesif kompulsif bozukluk tanısı konulmuş ve tedavi olmuştur. zamanında yaşadığı kötü şeylerden dolayı kaçınılmaz psikolojik rahatsızlıklar da yaşamış.

şarkılarında hayatı anlatır. boktan ailelerde yetişen çocukların, ebeveyn olmayı beceremeyen tiplerin onlara neler yaşattığından ne tür saçmalıklarla adını çoğu insanın bilmediği ruhsal hastalıklara maruz kaldıklarından bahseder.

gerçek rapçidir, gerçek sorunlara değinir.
  • artık büyümesi gereken rapçi. geçmiş arkanda kalsın dostum.
hesabın var mı? giriş yap