şükela:  tümü | bugün
 • aynı isimde oğlu var idi,aynı lisedeydik ve pek hoş bir bayanla beraberdi.(bkz: kadınlarda güce tapma)hatta isimleri kartal-bostancı arası sahil yolundaki devasa boruların(ne deniyordu onlara?) üzerlerini süslerdi boydan boya.
 • nihat ve sami adinda iki oglu vardir. maalesef bir restoranda otururken kursunlanarak oldurulmustur.

  cok guzel bir silah ve hali koleksiyonu vardir. hali kacakciligi yaptigi gerekcesi ile hapse girip cikmistir. hicbir zaman mafya olmasa bile, o ortamlarda takilmayi cok severdi.

  allah rahmet eylesin.
 • kurtlar vadisindeki kılıç karekteriyle temsil edildiği iddia edilen kişi. yüzündeki yara izi dışında pek somut bir benzerlikleri yoktur. esasen farklı mizaca sahip kişilerdir ve yeraltı dünyasında nihat akgün'ün kılıç kadar önemli bir yeri olmamıştır.
 • halıcılık yaptığı zamanlarda yanında çalışanlarca "bizim abi de mafya olcak ehehhhe" diye gaza getirilen ama mafya olacak kadar ağır abi olmamış, ortamlara gaz eşliğinde girmiş bulunan, hatta nasıl olmuşsa olmuş uçakta yanına oturan kolu kırık bir arkadaşıma, elleriyle yemek yedirmiş olan kişi.*
 • kurtlar vadisindeki kılıçla bir benzerliği de ikisinin de oteli olmasıdır. kılıç , bir restoranda öldürülürse , kılıç karakteriyle temsil edildiği kesinleşecektir
 • kabadayi aleminin ikonlarindan inci baba'nin yaninda pek cok defa yer almis ülkücü eski güresci. capraz atese alinip yagmur gibi mermi yagan masada bulunan esrarengiz biri esrarengiz sekilde mermi yagmurundan kurtulmustur. (bkz: zeynep uludag)
 • kendisini olduren abi olaydan kisa bir sure once bizim banyonun kalebodurlarini yapmisti.
  hayat ne garip.
 • nihat akgün, 1953 yılında elazığ’da doğmuştur. mafya babası ve iş adamı’dır. elazığspor yönetiminde görev alan talat akgün’ün öz kardeşidir, alaattin çakıcı‘nın yakın dostudur.

  eğitim hayatı oldukça başarılı geçen nihat akgün, lise yıllarında güreş sporuyla ilgilendi, lisans eğitimini avusturya’da tamamladı. bu nedenle kendisine zaman zaman ‘tahsilli mafya babası’ yakıştırması yapıldı. tıpkı yakın dostu alaattin çakıcı gibi çevresinde ‘ülkücü mafya babası’ kimliğiyle tanındı. uzun süre ticaretle uğraştı; aralarında akgün otel’in de bulunduğu 15 farklı şirkette hissesi vardı.

  halı ve kilim kaçakçılığı suçlamalarından dolayı bir süre cezaevinde yattı. türkiye’nin en büyük uyuşturucu kaçakçılarından ömer lütfi topal‘ın uyuşturucu kuryeliğini yaptığı iddia edildi.

  turizm sektöründe faaliyet gösteren ve eski ortağı olan gürel aydın’ın kurşunlanması olayına adı karıştığı için tutuklandı ama yeterli kanıt bulunamayınca kısa süre sonra serbest bırakıldı.

  1986 yılında dönemin eminönü belediye başkanı tahir aktaş’ın fedailiğini yapması, kendisine geniş çevre edinmesine yardımcı oldu. kendisine mafya babası yakıştırması yapanlara medya yoluyla cevap verdi; ”mafya lafını reddediyorum; çünkü karanlık ve yasadışı işe asla bulaşmadım. ama baba olduğumu kabul ediyorum. kabadayılıksa kabadayılık, hiçbir zaman mertlikten kaçmadım ve kaçmam” dedi.

  14 nisan 1987 tarihinde istanbul’da gerçekleştirilen öğrenci yürüyüşünde sivil polisler ile beraber birkaç öğrenciyi feci şekilde darp etti. görüntülerin medyaya yansıması dikkatleri üzerine çekti. akabinde 1989 yılında eminönü belediye başkanı tahir aktaş’ın emriyle başlatılan yıkım çalışmalarını gazete köşesinde irdeleyen gazeteci aydın özdalga’yı adamlarıyla beraber dövdü.

  bir dönem politikayla ilgilendi, hatta milletvekili olmayı da düşündü. ama alpaslan türkeş’in vefatından sonra mhp camiası ile arası iyice bozuldu. istanbul’da yapılan türk kurultayı’nda mafyayla ilişkili olduğu gerekçesiyle mhp yöneticileri tarafından salondan çıkarıldı, olaydan sonra mhp’liler ve akgün arasında sonra uzun süreli gerginlik yaşandı.

  iddialara göre iştigal ettiği bazı suçlar şunlardır:

  halı kaçakçılığı
  kasten adam yaralama
  ihaleye fesat karıştırma

  türkiye’nin gelmiş geçmiş en büyük mafya babalarından ‘inci baba‘ gibi kendi mekanında öldürüldü… 25 kasım 1999’da ataköy regatta’daki kendine ait akgün mayna balık restaurant’ta sevgilisi handan ayral ve kumkapı olayı ile tanınan zeynep uludağ ile yemek yerken, mustafa akhan ve şaban akhan tarafından açılan çapraz ateş sonucu 11 kez kurşunlandı. iddialara göre; akhan kardeşler, nihat akgün‘ün cezaevi arkadaşı mafya babası hüseyin başak’ın adamlarıydı. olayla ilgili suçlamalara cevap veren hüseyin başak, ”nihat akgün’ün öldürülmesiyle hiçbir ilgim yok. aramızda husumet olsaydı, işini cezaevinde bitirirdim” dedi.
 • oğlu nihat sami, geçtiğimiz günlerde abd'de intihar etmiş.

  https://www.yeniakit.com.tr/…-kaybetti-1137954.html

  https://www.milliyet.com.tr/…sirada-kim-var-5232420

  sponsor ve konuğu olduğu 1995 yılına ait ahmet abi'nin vapuru programı;

  https://youtu.be/lw6z7p_lxog