• bunu da görmüş oldum. nikah oluyor. çift resmen evli ama düğüne kadar ayrı yaşaması gerekiyor-muş. büyükler öyle diyor. vay be! nikah kıyıldıktan sonra adam bir yere gidiyor, kız başka bir yere gidiyor; gerçekten enteresan.
  • genelde tayin işlerinin halledilmesi amacıyla düğünden aylar önce yapılan nikahtan sonra çiftlerin ayrı kalması durumudur.

ne yapsınlar işlerinden istifa edip ortada bir yerde mi buluşsunlar?
  • düğün yapılmadığında el alem evli olmadığını kabul eder.el alem çok önemlidir.el alem türk toplumunun mihenk taşıdır.her ne yaparsak yapalım "acaba el alem ne der" diye düşünürüz.el alem önemlidir.el alemi üzmeyin.
  • nikahtan önce de beraber yaşadığımız için anlam veremedim bir olaydır.
  • türk toplumunda atılan imzanın değil, davul zurnanın geçerli olduğunu bizlere gösteren çiftlerdir. iki çiftetelli oynamadan gerdeğe mi girilir allasen?
  • o da ne ki!

yapılan tören sıralaması aynen şu şekilde olan çiftler gördüm ben;
    önce söz,
    sonra nikah,
    sonra nişan,
    sonra düğün.

sıralama aynen bu şekilde. nikah tayin işlemleri için önceden yapılmıştı. tayin beklenildiği gibi çıkmış ama güzide çiftimizin kadın tarafı "ama daha düğün olmadı" diyerek ayrı eve çıkartmışlardı çifti.
    tercih takdir meselesi elbette. buna bir şey diyemem.

tanım: genelde tayin işlemlerin de kullanılan bir yöntem.
  • bir örneğini tanıdığım çiftler. o araftaki hallerini safçana biz evlendik ama fiiliyata geçirmedik şeklinde ifade etmişlerdi. o gün bugündür fiiliyat dendikçe gülerim.
  • sadece türklere özgü olmayan birseydir. hristiyanlarda gayet de görülen bir durum. böyle birkac arkadasim vardi nikahlari oldu ancak dügüne kadar ayri yasadilar.

ha bana göre sacma orasi ayri.
  • offf benim ya tam olarak benim bu.

garip bi durum evli desem evli değilim bekarim desem hiç değilim.

işimize gelince sevgili gibi takılıp sorumluluklardan siyriliyor işimize gelince biz karı kocayiz diyoruz.

düğüne kadar böyle takilmacalar napalm eş durumu tayini beklemek böyle bişey .
  • milletin hayatına karışarak eleştirdiğiniz "elalem ne der" kafasından farklı olduğunuzu mu sanıyorsunuz? çiftler bundan şikayetçiler mi? hayır. eee? asıl sizin dediklerinizi umursamayıp kendi istediklerini yapan insanlar onlar işte.
hesabın var mı? giriş yap