• (bkz: töremiyesice)
  • nenem değil de nenemin annesi 100lü yaşlarına yaklaşırken iyice elden ayaktan düşmüş üstüne alzaymır olmuştu. bayramlarda falan illa ziyaret edenleri olurdu. birgün yine böyle çok da mülayim biraz uzaktan bi akraba ziyarete geliyor. bayram ziyareti gereği cümbür cemaat oturulan odaya girince ilkin teyze nasılsın iyisin inşallah diyor adam elleri bağlı mahçup bi edayla, nenem odadakilere dönüp diyor ki bu orospu çocuğu niye geldi buraya ahahahaha adam şok :p

rahmetli böyle sağlam küfürbazdı. tersine denk gelince seçtiği kurbanının anasından girip avradından çıkıyordu. mekanı cennet olsun, umarım hala gönül rahatlığıyla sövüyordur oralarda.......
  • ‘cami gibi derdin,minare gibi fitilin olsun’
  • benim babaannecim mis gibi "orospu çocuğu" der. her zaman demez tabi. yakıştırmaz kendisine. gayet kendini geliştirmiş, okul okumasa da bol bol kitap okuyup bulmaca çözmüş bir hanımefendidir. ama arada çizgisinden saptığı oluyor işte.

part time çalışırken bir gün 4 saatlik mesaiden gelmiştim. 4 saat olduğu için yemek molası yoktu ve ben de bir şey yemeden gitmiştim. akşam eve geldiğimde çok acıkmıştım. kapıyı babaannem açtı. annemle kardeşimin uyuduğunu söyledi. yemek olup olmadığını sordum. niye oğlum aç mı bıraktılar seni, diye sordu. evet babaanne yemek vermediler :( dedim. bana bir adım yaklaştı, hafifçe eğilip "vay orospu çocukları" dedi djcjshfh kendimi tutamayıp öyle bir kahkaha attım ki annemle kardeşim uyandı.
  • afedersiniz (bkz: amını eşşek depesice)
  • "anan saçına, baban bıyığına, senin de ağzının ta orta yerine sıçam"

sırf bu küfrü etsin diye az kızdırmadım rahmetliyi*
  • yürümekte sıkıntı çeken rahmetli babaannem tekerlerlekli sandalyeye çıkmaya çalışırken düşmüş ve kaldırılırken kendi kendine ''ah be kahpecik ne işin var senin tek başına oralarda''
    demişti hala gülerim.

(edit: imla)
  • bi arkadasimin babaannesi (biz 5 yasinda falaniz):
    “tabagindakileri bitirmeyenin agzina sicarim”
  • bugün kendisinden duydum ve gülme krizlerine girdim. babaannem acayip küfür eder ve hiç çekinmez, her an her yerde aklına geleni söyler. bir olayı anlatırken şunu dedi: dünya sikimde ahiret taşağımda:)
  • mahşer pezevengi gibi dolaşma ortada :)
hesabın var mı? giriş yap