• şimdi sinemadan çıktım, allah bu filmi çekenlerin belasını versin. elim ayağım uyuşmuş, kaskatı olmuşum izlerken. çocuklardan nefret ettim bir ara. yine de güzel film izleyin, izlettirin.

meraklısına not: filmde adi gecen cardiff isimli firmanın cargill'e atıfta bulunduğu iddia ediliyor. benzeri bir süreç türkiye de yaşanıyor.
  • filmde pierce brosnan'ın oynadığı karakter tam olarak şudur:

(bkz: bir ekonomik tetikçinin itirafları)
  • tayland'da yasak olmayan film, zaten yasak olması için bir sebep de yok. zira filmde ülke adı verilmiyor, anladığım kadarıyla bi kısmı tayland'da çekilmiş ama hikaye direkt kamboçya'yla alakalı. filmde de taice/isanca ve kmerce konuşuluyor, bu kısmı baya karışık yani tek bir dil değil konuşulanlar.

fimi ben beğendim, gerilim hiç düşmüyor, owen wilson kazması bile baya iyi oynamış. bu arada pierce brosnan başrolde olunca ben de baya bişey yapacak diye bekledim ama 10 dakika falan görünüyor heralde toplamda, ama tadında yani. film de kısa sayılır zaten.

--- spoiler ---

senaryosu biraz kızıl kmerlerin 2015 versiyonu gibi, hedef gözetmeden kendi vatandaşı dahil önüne geleni öldürme olayı onları andırıyor, sonra vietnam'ın kurtarıcı olarak ortaya çıkması falan.
    --- spoiler ---

neyse, bence gidin izleyin güzel film.
  • sinirlerim bozuldu gerilmekten. sanki ben de kaçıyorum aile ile.
  • izlerken başından sonuna kadar gergin hissedeceğiniz, temposu aynı yüksek seviyede süregiden izlenesi film. sonuç olarak pek de bişey anlatmıyor ama hissettireceği gerçekçi gerginliği seveceksiniz sanıyorum.
  • seyrederken fena halde sinirlerim bozuldu, hayatımda hiç bu kadar gerilim dozu yüksek bir film izlememiştim. yani ben ki hotel serisini gözlerimi bile kırpmadan izledim ama bu film öyle gerçekçiydi ki bazı sahnelerde gözümü kapatmak zorunda kaldım. sağlam bir film, izleyin.
  • sanki onlarca dakika çocukları oradan oraya ben taşıyıp durmuşum, sanki arayı açmak isteyen hep benmişim ki film bitince kuvvetli bir bel ağrısıyla doğruldum yerimden.
    karakterlerin ruh halini izleyiciye gerçekten çok iyi geçiren bir film. gerçekten...
  • adamlar yapmış, hissettire hissettire seyrediliyor filmi. günün mana ve ehemmiyetiyle birlikte daha bir seyrediliyor.

gerim gerim gerildim, nere adım atsa ailemiz...
  • bugün izlediğim filmdir.bence gayet olmuş.hele çevrenizde şirketi aracılığıyla yurtdışına gonderilmis tanidiklariniz varsa daha da geren film.hakikaten eksicilerin nasil dikkatini cekmemis anlayamadim.
  • film boyunca bahsedilmese de kamboçya'da geçtiğini düşündüğüm film.
hesabın var mı? giriş yap