• gecen cumartesi gecesi; "tamam anam iceri almayin, ama kaba da davranmayin, bir kere senli benli konusmayin, o elini indir, sen.. bak indir o eli...! sen benim kim oldugumu biliyur musun huuleeeaaynnn !!!..." diyerekten olay cikarmak istedigim, çıkarmadan kuzu kuzu yoluma gittigim mekandir.
    icerde saat sekizden beri yemek yiyen ve kol gibi bir hesaba gebe arkadaslarım da vardi oysa ki. vallaha da tallaha da bir bira icip cikacaktim. almadilar.
  • dekorasyonundan müzigine,giden insanlardan yemegine hic de bir orjinalliginin olmadıgı yerdir,ozellikle nicin bu kadar ismi telaffuz edilir bilinmez vasat mekan.votka-redbull 25 ytl olmasi ile de gonullerdeki yerini ayrıcana almi$ pahali mekan..
  • kapisinda duran adini bilmedigim sekizinci sinif bir hatun oyuncu parçasinin halka iliskileyemedigi mekan..
  • eski adıyla passage de petit champs, yeni yetme teenager tikkylerden tutunda muhteşem burjuva hatunlarının geldiği beyoğlunun yeni sosyete eğlendirme, barındırma ve yetiştime mekanı
    changa havasında bir yer,
    dekorasyoncuyuda tebrik etmek lazım eskiden pasaj olan mekanın tarihi dokusunu bozmadan hafif post modern bi havayla gayet güzel bir ambians yaratmı$, teras katından tüyap ve boğaz manzaralı, etrafta dola$an tinerci çocuklarıylada öteki türkiye mesajlı yurdumun naif mekanlarından
  • pek bir numarası olmayan pahalı mekan. ne müzikler müzik, ne kokteyller bir şeye benziyor, ne de yemekler lezzetli. en azından ödenen para karşılığı aldığınız fayda yerlerde sürünüyor. koridorun diğer tarafındaki odada seksenler doksanlar çalıyordu, oraya attık kendimizi de iki satır eğlendik.
    yine de gidecem diyenlere en azından rose mojito'dan uzak durmalarını önemle arz eder, hayırlı söğüşlenmeler dilerim.
  • kalabalik bir grupla gidilse bile, oturulup muhabbet edilse ve ortamın basıklığı giderilmeye çalışılsa bile içe sinmeyen, tuhaf bir mekandır. "şık" tır o ayrı. * *
  • 30 temmuz 2016 gecesi rezillik çıkaran, arkadaşımızın doğumgünü vesilesiyle toplanmaya karar verdiğimiz mekan.

gece 12 civarı önden yaklaşık 10 kişilik bir grup rezervasyonsuz olduğu halde içeri alındı (arkadaşlarımız). saat 2 civarı da ben ve arkadaşım mekana geldik. içeride arkadaşlarımız olduğundan doğumgünü için geldiğimizden vs bahsettik. listeye bakıldı önce, bizim verdiğimiz isimlerin hiçbiri yoktu. sizi alamayız dediklerinde okay dedik sonuçta her yerin işleyen bir düzeni var diyerek arkadaşımızın aşağı inmesini istedik. arkadaşımız hep beraber olduğumuzu belirterek bizi almak istedi lakin bizim listede ismimiz olmadığı için alamayacaklarını söyledi. ilk şoku böyle yaşadık. yapılan açıklama "hanımefendi ben girişlerde sizden sonra arkadaşlarınız gelecek mi diye soruyorum ve isim alıyorum" oldu. ancak giren arkadaşlarımıza sizden sonra gelecek arkadaşlarınız var mı diye sorulmuş fakat isim alınmamıştır. şimdi ise bize isimlerimiz listede yok diye girmezsiniz gibi bir argümanla yanıt veriyo. biz yine sakince konuşup içeri gireceğimizi düşünürken 6 kişilik bir grup geldi ve önce alamayacaklarını söyleyip sonrasında grubun sadece "biz müdavimiz" demeleri üzerine sorgusuz sualsiz alınmış ve ardından da 3 arkadaşlarının daha geleceklerini söylediler. okay denilip içeri alındılar. biz o sırada hala bekliyoruz. aynı durumla karşılaşan bir iki üç grup derken içeri alamayız diye kapıda bir ordu beklemeye başladı. açıklamalardan biri yukarısının kalabalık oluşu ama yukarı gayet boştu (inen arkadaştan teyit ettik) sonrasında yukarıdan arkadaşlarını almak için inenlerin "biz buraya para harcıyoruz şişe açtırdık" vs lafları üzerine dışardaki ordu parça parça içeri alındı. bizim kapıdaki görevliyle olan ufak çaplı münakaşamız bir tartışmaya dönüştü ve şafak taşdemir isimli kapıda duran şahıs "sizi almıyorum hanımefendi oldu mu istediğinizi yapın istediğiniz yere yazın almıyorum" dedi içerden bizi almaya gelen arkadaşa. hiçbir argüman yok, mantıklı açıklama yok sadece iş inada binmişti. olay "almicam kardeşim var mı"ya döndü.

diyeceğim şudur ki bu kadar laf kalabalığından sonra, bu olaylar her gün binlerce mekanda yaşanıyor. kalabalık, gösterişli, para harcayacağı belli bir grup sorgusuz sualsiz içeri alınıyor. şık mekanların olayı bu diyerek unutup alışmak istemiyoruz bu rezilliklere. saygısızca cevaplar tavırlar ve en saygısızca olanı ise birebir aynı problemden kapıda tutulan insanların bazıları içeri alınıp bazıları dışarda bırakılıyor. iyi de neden? sorusunun cevabı ise "canım öyle istiyor" oluyor.

kapıdaki görevli kendisi ismini ve soy ismini verdi. istediğimiz her yere gidebileceğimizi de özellikle belirtti. bu güven nereden geliyor? bu güven her gün bu rezillikleri insanlara yaşatıp sonuç olarak hiçbir kayıp yaşamamalarından kaynaklanıyor. işletmeciler umursamaz, kapıdaki görevliler saygısız. çünkü müdavimler belli, sabit bir her haftasonu bu mekanlara para savuran kitle var.

önce rezervasyonsuz almıyoruz, sonra arkadaşlarınız belirtmediyse almıyoruz en son ise müdavimleri alıyoruza kadar geldi konu. art arda gelen tutarsız açıklamalardan sonra "canım öyle istiyor"a kadar çirkince şeyler söylendi. artık tartışma 1 saate yaklaşınca içimden acaba kılığımız mı problemli diye düşünmeye başladım lakin kot tişört bilgisayar çantasıyla reina'ya girdiğimi biliyorum alınmayacağıma emin olarak şansımı denememe rağmen. çünkü bu durumu anlarım mekanın şıklığıyla paralel giyimine az da olsa özenmiş insanları görmek, öyle bir algı oluşturmak isteyebilir mekan.

son olarak tartışma gece 3'e kadar devam etti lakin müzik 3.30'da kapatılmıştır. biz de hiçbir sonuç alamdan geri dönmek durumunda kaldık. hem arkadaşlarımızın hem bizim gecemiz mahvedilmiştir.
  • neredeyse facebook'un mekan sponsoru olacak kadar iletilerde görmeye başlayınca, "ne menem yermiş lan bu??" diye merak ettiğim bi yerdi burası.

lâkin ki gittim, gördüm tam anlamıyla sıradan bir yer. ha nu teras için bir şey diyemem eminim mükemmel bir manzarası vardır, orayı henüz görmedim.

ancak; nu pera denen yer ne girilemeyecek kadar süper bir yer, ne de önünde kuyruklar oluşturulacak kadar olağanüstü bir yer..

küçücük ve pahalı olması da cabası.
  • mekan güzel, ferah. ancak çalışanlar soguk ve itici. menusu cok genıs değil, az ve öz . lezzetli ancak fiyatlar ortalamanın üstünde . 20.00-22.00 ve sonrakı oturum olmak uzere iki farklı zaman tipi için rezervasyon alıyorlar. saat 22.00 oldğunda garson gayet ukalaca sizi uyarıyor ve eger masanızın 2. oturumu için rezervasyon sahiplerı geldiyse hic sansınız yok- hemen kalkında gidin diye tepenızde dikiliyorlar -
    kısacası tavsıye edilmez, ilk kez gittim ve bu son olacak.
  • sağlam bir torpiliniz yoksa, kapıdaki güvenliği tanımıyorsanız yada listede adınız yoksa içeri giremediğiniz mekandır. içeri girebilen şanslı (!) insanlar ise mülteci gemisi gibi sıkış tepiş bir ortamda eğlenmeye çalışmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap