şükela:  tümü | bugün
  • nvidia geforce gtx 1050'den iyi nvidia geforce gtx 1060 'tan kötü ekran kartı. türkiye'de yediğimiz kazıktan ötürü 2000-3000 tl arasında fiyat performans bilgisayarı toplayan oyuncular için gözde seçim. fiyatı şu sıralar 800-1200 bandında değişiyor.
  • son 7 aydır kullandığım ve bir ram pişmanlığımın olmadığı ekran kartı. yanlış hatırlamıyorsam fiyatı ise $235'di (o zamanki kur 1$=3.20tl civarı)
  • ince eleyip sık dokumam neticesinde aldığım ve 4-5 gündür kullandığım nvidia'nın 1 yıl kadar önce piyasaya sürdüğü efsane f/p ekran kartı.
    palit'in oc sürümlü çift fanlı ekran kartı seçimini yaptım, asus veya msi sürümleri pahalı geldi.
    öyle çok oyun oynayan veya oynarsam da 4k oynayım derdinde birisi olmadığım için bu kart her halükarda işimi görüyor şu anlık.
    autocad, unity, adobe, 3ds max vb. uygulamalardaki performansı eskiye nazaran uçuk derecede güzel. eski ekran kartım da laptobun gtx850m onboard kartıydı.
    oyun fps değerlerine gelirsek 1080p ultra ayarlarda bazı özelliklerini kısarsam eğer 50 fps aşağısını görmüyorum akıcı.
    tabi bu sisteme de bağlı olabilir işlemcim ryzen 3 1300x.
    benim gibi şimdiye kadar oynadığı oyunu 1080p ultra açmayan birisi için büyük bir değişim oldu.
    yakın fiyatlar içerisinde en iyisi bu kart gibisinden düşünüyorum.
    kart harici beslemeye gerek duymadığı için ısınmıyor, çok güç de çekmiyor.
    iş bilgisayarım olsa da sırf denek için saatlerce autocad da uğraştığım, karmaşık çizimler yaptığım halde fan sesini pek duymuş değilim.
    tek fanlı sürümünü de alsam olurmuş. ısınmıyor çünkü.
  • lenovo legion y520 model laptop'ımda da bulunan ekran kartıdır.

yeni mimarisi (12 mm. pascal) sayesinde optimum güç kullanımı ve sıcaklık ile günümüz oyunlarında iyi işler çıkarmakta. battlefield 1'de en yüksek ayarlarda genel anlamda sorunsuz ve fps (50-60) kaybı pek olmuyor. yalnızca sinematiklerde zaman zaman kare atlaması oluyor ama çok ciddi bir problem değil benim için.

henüz cinema 4d, 3ds max gibi programlarda sistem yük altında iken render vb. deneme şansım olmadı fakat photoshop cc 2017'de deneme amaçlı aldığım birkaç basit renderde sıkıntısız çalıştı.

(1920x1080 ebat çalışma sayfasında 50 pt. 6 harf gölgelendirmeli metni ortalama 2 dk. da renderladı.)

fiyat performans olarak hakkını veriyor diyebilirim.
  • 1050 ti rog strix masaüstü versiyonu var bir arkadas performans merak etmiş. dota 2 ve cities de ultra rahat bir şekilde oynuyorum ben . gayette memnunum şuanda . geçen bayram kampanya ile almıştım piyasa değeri altına. tavsiye ederim
  • anasının, babasının rızkını 60 fps'e değişenlerin aldığı hede.

bu neckbeard'lar olmasa, nasıl kalkınacak bu şirketler gerçekten hayret.
  • 650 liralara 4gb ı çek black friday ayaklarına temin edilen kart idi. buna ana babarızkı denmiş, kart mı lan bu? giriş seviyesi sayılır, 1080 den falan bahsediyorsunuz sanacak gören de. 5 yıllık dota, counter gibi basit grafikli oyunları o dönemin giriş seviyesi kartları da 40-50 fps ile açıyordu yani ikinci eli şuan 200 lira olan kartlardan bahsediyoruz.

piii yazık.

bu saatten sonra 1060 alınmalı en az.
  • 1080 hayvan gibi pahalı olduğundan,tek başına bir sistem parası ettiğinden mütevellit giriş seviyesi için uygun bir karttır.

lakin rx580 gözüme nedense çok daha makul (f/p olarak) gelmektedir.rx580 kullanan arkadaş varsa tecrübelerini dinlemek için bir mesaj uzağındayım.
  • dizüstü versiyonuyla gta 5, call of duty ww2, wolfstein 2 vs... gibi yüksek donanımlı özellik isteyen oyunların tümünü full grafiklerde oynadan ekran kartı
  • nvidia'nın 388.59 numaralı driver güncelleştirmesinden sonra resmen erimiştir. gördüğüm en performanssız sürümü sanırım bu.

rocket league oynarken 30 fps'e sabitlemeler, gta 5'te takılırken 50 fps civarında dolanmalar. bildiğin ayar düşürmem gerekti oynayabilmek için oyunu.

henüz başka bir sorun göremedim ama devamı gelecektir bunların. acilen yeni bir driver'a ihtiyacı var. şaka gibi.

diğer parçalar etkilemiyor merak etmeyin. özellikle gözlemledim.

edit: bu böyle olmayacak deyip tüm driverları en temiz şekilde silip yeniden yükledim. nvidia driverları ile asus gpu tweak'i temiz olarak kurdum.

gta ile henüz denemedim ama rocket league'de oluşan 30'a düşme muhabbeti henüz tekrarlanmadı. sorun yaşayan olursa sanırım bu bir tür çözüm.