şükela:  tümü | bugün
 • asterix ve dahi tüm asterix karakter, isim (obelisk aka oburiks ve hatta hopdediks de dahildir buna), çizim ve hikayelerinin tescil hakkını elinde tutan goscinny & uderzo ve diğer devirli yayımcılardan herhangi bir izin alıp almadığını merak ettiğim hamburgerci.

  yok almadılarsa, marka tecil avukatları birazdan paranın kokusunu alıp damlar buraya.
 • emek 8.cadde'deki ucuz home made'ci.
 • emek 8. cadde'de leziz ev yapımı hamburger köfteleri ile hamburgerler yapan hamburgerci. öyle çokta ucuz değildir.son derece başarılıdır.
 • emekte ufak tefek bir dükyan kimsenin pek bilmediği bir hamburgercidir. dediklerine göre etleri doğu illerinden geliyor. son derece lezzetli yapıyorlar. sahibide bir o kadar cana yakın. hal hatır sorar, hamburgerleri kendi pişiri, sorularınızı cevaplar. genelde dediğine göre çevredeki kamu kurumlarından öğle yemeği için geliyorlarmış. çok ucuz değil ama 2017 nisan itibariyle 30 tl de değil fiyatlar.
 • dükkanı yeniledikten sonra bir haller olan hamburgerci.
  örneğin, fiyatlar yükseldi. e hadi sınırsız içecek veriyormuş dedik. idare ettik. fakat son karşılaştığımız olay kabul edilecek, idare edilecek bir şey değil. bildiğin terbiyesizlik. en az 10 yıldır. emek bölgesinde yemek yerim. böyle bir olaya şahit olmadım. anlatalım:

  öğle vakti normal olarak mekan çok kalabalık oluyor. dükkanı yenilemeden önce hamburger pişiren abi de bir şekilde herkesin yemeğini zamanında veriyordu.

  son gittiğimizde ise abi bizim hamburgeri bir türlü gönderemedi. bir hamburger yiyeceğiz diye en az 45 dakika bekledik. sonra abiye dedik ki "45 dakika oldu, hamburger gelmedi". normal şartlarda "yav kusura bakmayın, şöyle oldu, böyle oldu" diye bir cevap beklerken adam ızgaranın başından bize bağırmaya başlamasın mı. neymiş efendim tabii ki bekleyecekmişiz. o her gittiği yerde şu kadar bekliyormuş bilmem ne.

  neyse biz uzatmadık. ama yanımızdan kalkan grup da abiyle tartışmaya başladı falan. tartışma uzadı. tartışmanın sonunda ise adam haksız olduğu halde "gelmezseniz gelmeyin. daha iyisini buluyorsanız oraya gidin." diye bağırmaya başladı. ki bugüne kadar emek esnafından hiç böyle bir şey duymadık. yazık. dükkan eski halindeyken geyik muhabbeti yaptığımız abinin içinden canavar çıktı maalesef. kendisine iş hayatında başarılar diliyoruz.

  gözün kör olsun ölçek ekonomisi ve kapitalizm.