şükela:  tümü | bugün
  • 140 tl. geldi. geçen sene 80-90 geliyordu. evde çalışmaktan dolayı arttığını düşünüyorum. tabi büyük pay yapılan zamlar.
  • beyin yakan, bel büken, yürek burkan, ocağa incir ağacı dikecek olan faturalardır. 150 civarı beklerken 266 gelmiş bize de. öyle ahım şahım bir şey yapıldığı da yok.
  • 336.90
    2+1 mini mini biraz karanlık bir ev. lambalar yanıyor, bir de haftada 3-4 çamaşır makinası, günde 1-2 bulaşık makinası. mini buzluk var. beyaz eşyalar hep a++, a+++. televizyonumuz bile yok. ütü yapmıyoruz. çay, kahve demlemiyoruz. saç kurutma makinesi haftada 1-2 kez çalışıyor. elektriği ısınmada kullanmıyoruz.
  • haftanın 6 günü çalışan bir sağlıkçı olarak 1+1 eve 300 tl olarak gelen faturadır. kesin bir yanlışlık var, olmalı
  • 255 tl olarak girmiştir.

sağlam girdi ama helal olsun.
  • karşılaştırma açısından;
    15.01.2019 tarihli elektrik faturası: 101 tl
    16.01.2020 tarihli elektrik faturası: 126 tl
    16.01.2021 tarihli elektrik faturası: 223 tl

aralık faturası 180 gelince dikkat edelim dedik ve gelen fatura 223 tl.

2019 için açıklanan enflasyon oranı: %15,18
    2020 için açıklanan enflasyon oranı: %14,6

fakirleşiyoruz.....
  • devlet elektriğe %62 indirim yaptığı halde epdk bu indirimin vatandaşa yansıtılmasını istememiştir (ilginnnnnç). vatandaşta zaten sesini çıkartmadığı için elektrik dağıtım şirketleri, vatandaşın vergisi ile yapılmış baraj ve üretim tesislerinin ürettiği elektriği, yine vergi ile yapılmış iletim hatları üzerinden taşıyarak vatandaşa satmış, hatta kaçak elektriği dahi vatandaşa sokmakta bir beis görmemiştir.

kısacası ortadoğu ülkesi için gayet normal bir durumdur. fazla şeyyapmayın yani.

haberisi
  • 791tl.

bazen “madem bu kadar elektrik faturası geliyor, mining sistemi kurayım da en azından coin kazandırsın.” şeklinde düşüncelerim oluyor. sonra ekran kartı fiyatlarını görünce vazgeçiyorum.
  • diğer suserların bahsettiği üzere benimki de 2 katı farkla geldi. otomatik ödemede olduğu için, eğer yanlış hatırlamıyorsam bir önceki ay gelmemişti zaten diye üstünde durmadım. merakla bir sonrakini bekliyorum, hanede bir kişi azaldık. bakalım nasıl yansıyacak.

bir de kapanmanın ilk zamanlarında kullanım miktarı değil, son iki yılın ortalaması gelecek denmişti. hala devam mı ediyor bu?
  • 298,90 tl. evde nükleer santral çalıştırıyoruz sanki.