• pek sevgili esnafımız gelişine vurmuş yine.

vasat bir mekanda lahmacun 90, ciğer porsiyon 450 tl.

çok değil 2 sene önce o ciğeri 70 lira'ya yiyorduk.

bu fiyatlara bundan sonra yiyeni s.ksinler.

edit:

restoran hakları savunucularına cevaben:
    kimse zam yapmasın demiyoruz elbette, bizim mevzumuz zammın miktarı.

burada suser güzel özetlemiş durumu.
  • edit2:
    bu ülkeye cidden okuduğunu anlama, idrak etme ve yorumlama eğitimi verilmesi gerekiyor. ama malum partinin seçmen kitlesini uyutmak için kullandığı eğitimsizlik ilkesi, kendine muhalif diyenlerde de etkisini gösteriyor malesef.

ulan kk aday olmasın diye yıllarca kıçımızı yırttık zaten. ama gel gelelim o çapsız haliyle ortaya attı kendini ve aday oldu. o saatten sonra da "şimdilik son şansımız bu, o yüzden bölünmeden şu adama destek olalım, yeter ki rte gitsin gerisi kolay" dedik. o yüzden de yok muharrem'miş, yok özdağ'mış, yok soğan'mış bırakın bunları dedik. ve günün sonunda beklendiği gibi yine kaybetti vasıfsız dingil.

kendi vasıfsızlığını geçtim ulan 2 eski akp'li ve şeriatçi bir partinin olduğu koalisyona destek verdik lan biz. yolda görsem suratına kıçımı silmeyeceğim adamlara oy verdim anasını satayım.

zate bugün dönüp bakınca şahsen iyi ki kk kazanamamış diyorum, neyse.

kazanamayacak tek bir aday vardı, o da kk'ydı ve kazanamadı. ama adam skinin dikine gittiği için o saatten sonra da desteklemekten başka çare yoktu.

"bu fiyatlara bundan sonra yiyeni s.ksinler."

ok yeme o zaman. sorun da böylece çözülsün.

t: bazı fırsatçı esnafları dışarıda bırakırsak, ske ske yapılan zamlardır. bugün markete gidip 1 poşet ıvır zıvır alsan 400tl tutuyor zaten. onu 2023 mayısta düşünecektiniz.

edit1: burda lafım sadece akplilere olabilir mi sizce arkadaşlar, zihinsel gelişimi ekmek ve makarnaya bağlı insanlara ne diyebilirim ben... burda laf bizim gibi kendine muhalif diyenlere. özellikle de soğancılara.
    ben bir seçmen olarak kk denilen gt lalesi için 18 yaşındaki "ben mıharreme verecem" diyen bebelere aylarca dil döktüm anasını satayım. hepimiz biliyorduk bu düzen devam ederse bugün restoranda 400 liradan aşağı karnımızın doymayacağını.
    türkiye bir ortadoğu ülkesi olarak kaderini yaşıyor. fıtratında bu varmış demekki.
  • üç vakte kadar normalleşecektir. neler normalleşmedi ki...
  • yeme kardeşim yeme.

sen bu fiyatlara rağmen tıpış tıpış gidip yediğin için fiyatlar böyle.

o restorana kimse gitmesin bakayım görürüz o zaman fiyatları nasıl s..e s..e düşürüyorlar.

geçen seneye kadar çok sık gittiğim mekanlar vardı, fiyatları abarttıkları için artık gitmiyorum. ama giden var. evet giden var.
  • pizza da bundan nasibini almıştır. ailece pizza yiyelim dedik 1000 tl.
  • akpartiye oy vermeyen olarak, ooooohhhhhh oooooohhhh diye içimin yağları eriyor.
    bu şahlanış hikayesini siz seçtiniz ve enflasyonu yükseltecek olan sizlersiniz.
  • yemeyin de fiyatlar düzelsin. aynı şeyleri bile isteye yapıp değişim beklemek ancak türklere özgü bir durum sanırım.
  • kendi fakirliğini görmeyen yada anlamayan yada anlaması işine gelmeyenlerin bir numaralı fikri.

esnafın kendi maliyetlerini ayarlama imkanı var. ama maaşlı çalışanın yok.
  • ne olmasını bekliyordunuz ki. kişisel görüş olarak yakın bir zamanda bir iyileşme düzelme de beklemiyorum. belki sadece nisbi olarak daha az zamlanabilir her türlü emtia, hizmet vs. o da zaten 100 lira olan bir şey 300 liraya çıktıysa bir sonraki zamda 3 katı artmaz da 450 olur ne biliyim 600 olur falan. zamlandı diye bir ifade de bulunmuşum yanlış oldu, güncelleme diyelim.
hesabın var mı? giriş yap