• hisseleri 7cent civarına kadar düşmüştür. koşunuz, alınız.
  • kaliteli ürünleri olan bir firmaydı ve markası güven veriyordu. yazık oldu.
  • batmasiyla birlikte ssd almayacak bunyeleri bile simdi fellik fellik ocz ssd'lerini piyasadan supurmeye itecektir. adamlarin ssd'leri kisa vadeli yatirim araci olabilir simdi. bir sene once 256gb vertex4'lu laptop'imi calan pezevenge "burnundan gozlerinden katran gelsin, ishal olup sica sica gebersin it" temennilerimi iletiyorum bu gelisme uzerine.

bugun al, 6 ay sonra "batan geminin mallari bunlar" mottosuyla 2x 3x gecir. ocz feti$i olanlar verirler valla 2 kat 3 kat demeden.
  • batmasında hdd lobisinin parmağı olan firma

(bkz: diren ssd)
  • büyüyen ssd pazarında şirketi batırmayı başarmış yöneticileri olan şirket, bundan pazara giren oyuncuların sayısın artması ve kar marjının aşağılara inmesininde büyük payı var. herkese hitap edemedi performanslı ama fiyatları biraz yüksekti. türkiye distribütör garanti konusunda oldukça iyiydi ama forumlardaki şikayetlerden anlaşılacağı üzere bozulma oranı yüksekti. samsung girdiği sektörlerde rakiplerini zora sokuyor. bilinirliği bu kadar yüksek olan bir üreticinin batması oldukça dikkat çekici ikinci bir abit vakası.
  • 35 milyon dolara toshiba tarafından alınmış. lan sudan ucuza gitmiş resmen. adı bile daha fazla eder.

http://www.pclabs.com.tr/…-tarafindan-satin-alindi/
  • firmanın batış hikayesinin altında yatan yalnızca kötü bir yönetim değil. ocz ssd piyasasında en başından beri sağlam bir duruş sergileyemedi. ram ürettikleri zamandan beri kurduğum her sistemde ocz kullanırdım. hatta yakın zamana kadar da kullanıyordum ama fanatizm de bi yere kadar.

zannediyorum 2 sene kadar önce iki adet ocz vertex 3 sahibiydim. raid 0 ile kullanırken birden cortladı. sonra testler şunlar bunlar derken birisi bozuldu bu cihazların. dedim merkeze göndereyim. sonuç olarak ürün hollanda'ya gitti geldiğinde vector ile değiştirilmiş yeni bir ürün geldi. bunun ardından ikinci vertex 3 de cortladı ve aynı süreci o da gerçekleştirdi. sonra efendim işte gel zaman git zaman derken yine 1 sene olmadan bu defa iki cihaz birden cortladı. yine hollanda'ya gitti geldi. ups gümrüğü sağolsun bir sürü masraftı vergiydi falan derken öyle bir fiyat çıkarttı ki ürünleri gümrükten çekmek yerine iki adet yeni ssd alma olanağına eriştim. sonuç olarak gümrükten çekmedim ürünleri.

kısacası söylemek gerekirse ocz'nin ürettiği ssdler ocz kalitesine hiç bir zaman yakışmadı. kaliteli diye bildiğimiz inandığımız firmanın ürünlerinin dayanıklılığı 1 seneyi bile bulmadan bozuldu. artık toshiba ile yola devam etseler de ocz şahsi kanaatimce bitmiş bir marka. keşke bitmeseydi de övseydik burada...
    bu arada farklı ssdlere de sahibim (samsung evo) işletim sistemi çalıştırdığım ve takır takır çalışıyorlar.

2017 editi, samsunglar hala tas gibi calisiyor. ocz kirik kalp ben.
  • bu rahmetli firmadan aldigim 4 ssd den 2si cortladi. ssd piyasasinda iyi is cikartmak icin gotunu yirtmis ama basaramamis firma.

bu arada calisan cocuklardan agility 3 cok uzunca bir sure sorunlu firmware yuzunden achi mode da calisamadi.
  • topu dikme ve el değiştirme haberlerinden sonra üzüldüğüm bir firma.

aklıma da şöyle birşey takıldı; ürünleri üretilmeye devam ediyor mu yoksa tamamen tabela mı değiştirdiler?
  • 2 adet vector 128gb ssd aldım, 1 yıl dolmadan biri, 2 yıl dolmadan ikincisi bozuldu. almayın diyeceğim ama zaten firma da batmış.
hesabın var mı? giriş yap