• pek kaynaşmaya meyilli olmayan, yalnız bi adamsanız sizi yapayalnız bırakan topluluk.. bide (bkz: odtu fizik bolumu kantini) çok güzel çay bahçesi gibi biyer. burda (odada) olmadığım zaman orda gaste okur çay içerim.. odtulu bayanlara selam ederim, baylara pek bişey etmem:p
  • her tür genellemeye karşı çıkan öğrencilerdir. (bkz: paradoks)
  • başbakan'ı eleştirenin işinden atıldığı, hapislerde çürüdüğü, başbakanın konvoyuna uzaktan metalci işareti yapanın iki gün nezarete atıldığı, parasız eğitim istiyoruz diye pankart açanların yıllarca hapiste kaldığı bir ileri demokrasi ülkesinde hala başbakan protesto edebiliyorlar. gerçekten aşk olsun.
  • bu ülkenin umudu olmaya devam ediyorlar.
  • ne bilimmiş arkadaş ya satılıyor ya da paralı dedirten güruh,

adam gibi ders çalışın ne işiniz var hükümetle!

gün gelir danışmanı olursunuz bu adamların,

ben bilirim bu ulusol refleksleriniz parayı görünce yok olur hemen helede makam olunca anında.
  • bazı ekşicilerin ne kadar çok şey bildiklerini, ne kadar müneccim yarrağı yemiş tipler olduğunu ortaya koyan, içinde bulunduğum güruh. herkes o kadar emin ki bu grubun parayı bulunca solculuğu bırakacağına, okuyunca şaşırıyorum.

geleceği mi görüyorsun amına koyduğumun iti, nereden biliyorsun protesto edenlerin dava adamı olmadığını? nereden biliyorsun ileride fikirlerini değiştireceğini? veya diyelim ki değişti, bu değişim bugünkü protestoyu daha az anlamlı mı kılar?
  • universite sinavinda gidebilecekken saglik tercih etmedigim bu direnislerini gordukce,farkindaliklarinin farklari oldugunu dusundukce hayiflandigim.grup...cok yasayin!!
  • istanbul'da yaşayan bir anne olarak onur duyduğum, alnı açık, omurgalı topluluk.
  • akp'ye muhalefet eden herkesi ulusolcu sanarken, kategorik akp karşıtlarının düştüğü hataya tersten düşen iktidar ve kolluk kuvveti şakşakçılarının eleştirmekten geri duramadığı öğrenci grubu.

kendilerini "yöneten" hükümete karşı demokratik tepkilerini gösterdikleri için gaz yiyen insanları eleştirmek, bir yandan da laf ettiğini sanmak ancak koyunluktan ileri gelebilir.
hesabın var mı? giriş yap