• kurumsal kezbanlıktır. boyu kısa olan uzun göstermek için, poposu düz olan kıvrımlı göstermek için, bilekleri kalın olan açı katmak için, uzun boylusu daha uzun olmak için, onun için bunun için illa eksikliklerini gidermek için her gün giyenlere net kezban denir. özel bir okazyon olmadıkça giyilmesi erkeklerde bu yoruma yönlendirir.
  • hayattaki ufak güzel anlardan birini yaratır.

yavşak bir patronu zengin etmek için götünü yırttığın projeden bir an için alır seni ve güzel bir şeyle ilgilenmiş olmanı sağlar.

not: projene zokayım. allahu teala kulaklık diye bir şey yaratmış dimi siktir git onu kullan.
    siz dinlemeyin kızlar bu zırzopları topuklu candır.
  • evet, zaman zaman topuk sesi konsantrasyonu bozuyor...ama topuk sesi kadınların ben de buradayım demelerinin, ilgi çekme doğalarının bir başka şeklidir :)
  • mesaiden 10 dk önce gelirseniz, o topuklu makyajlı kızların, kadınlar gününde okey oynar gibi görünmelerine şahit olabilirsiniz.

yani güzel ülkemde herşey kolpa.
  • spor bir şekilde giyinip işe gelse, işini yeterince önemsemediği konusunda uyarılma riski olan, makyaj yapmadan gelse "hasta mısın" diye sorulan, herkesin kıyafeti ve dış görünüşü hakkında yorum yapma hakkını kendinde bulması yüzünden topuklu ayakkabı giymiş olabilecek kadındır. belki de sadece canı istediği için giymiştir, ona da siz karışamazsınız zaten.
  • fabrikada çalışmayan hanımlardır.
  • insan kaynakları departmanına bu şikayeti iletsenize
    bir de makyaj yapmasınlar diyin lütfen.
    çünkü ben de her gün makyaj yapmadığımda laf sokulmasından, düz giydiğimde hayırdır bugün cuma mı denmesinden sıkıldım.
  • bir kadına şık olmadan 20 puan ekler..niye vazgecelim?
  • her gün olunca çekilmeyen hadise.

mermer zeminde beynimi delercesine tak tak tak...
  • bu bir hırs değil, zorunluluktur. yapmadığın zaman sana uzaylı gibi bakan bir güruh bulursun karşında. bunu zorla yaptıran sözde 'kurumsal', özde 'şekilci' şirketler yüzünden kurumsalda çalışmayı bırakıp bir girişim şirketinin teklifini kabul ettim.
    hayatımda bu son 1 aydır çalıştığım süredeki kadar rahat olmadım. size anlatamam. dünya varmış.
    hem giyim kuşam konusunda tasarruf ediyorum, çünkü günlük hayatımda asla giymeyeceğim o kıyafetleri zorla almak zorunda kalmıyorum, hem de içinde rahat hissettiğim kıyafetlerimle daha verimli çalışıyorum. içerik olarak da öküz gibi bir onay mekanizmasının içinde olmadığım için işlerim hızlı ilerliyor. fikirlerime ve önerilerime kulak veren, bunları dinlemek için günün bir saatini ofiste beyaz tahta önünde geçiren bir ekip sayesinde inanılmaz da güçlü ve iyi hissediyorum.
    tecrübeli olduğum alanları, ezberden tekrar tekrar yapmak yerine de, yepyeni, ayrıcalıklı ve teknolojik bir dünyaya giriş yaptım. bu dünyayla beraber ben de güncelleniyorum.
    o topukluları zorla giyen kadınlara sesleniyorum, yeni ufuklara yelken açın ve kendinizi kurtarın.
    kendi isteyerek giyene lafım yok tabii, tercih meselesidir ama bana çok zor geliyor koca bir günü topuklu ayakkabıların içinde geçirmek. kurumsaldaki zamanlarım resmen eziyetti.
hesabın var mı? giriş yap