şükela:  tümü | bugün soru sor
 • iki amaçla başlattığım kampanya. birincisi kitap okumak isteyen seven gençler mutlu olsun. ikincisi ise kitap okumayan bir heves buradan kitap isteyen arkadaşlarımıza belki kitap okuma sevgisi aşılarız. bu ülkenin tek kurtuluşu okumak okutmak.

  ekşi sözlük'te on binlerce hali vakti yerinde yazar var. bu insanlar bir öğrenciye iki kitap hediye edince mutlu olurlar sanırım.

  şimdi formatı belirleyelim. şimdi ben bir kitap hediye etmek istiyorum diyelim. hediye ettiğim arkadaş senin göndereceğin kitabı diyebilir. zevkine uymaz düşüncelerine terstir okuduğu bir kitaptır. o yüzden ben hediye etmek istediğim kitabı yazıyorum. sonrasında bu kitabı isteyen öğrenci arkadaşlar istediği kitabı özelime yazıyor. ilk yazan kişiye ben iki kitabı hediye ediyorum. sonrasında uyanık ve diğer öğrencilerin hakkını yemesin diye hediye vereceğim nicki buraya editliyorum.

  hediye isteyen öğrenci yazarlar ise buraya istedikleri kitabın ismini yazıyorlar. bunu hediye etmek isteyen yazar özelden iletişime geçiyor ve kendi istediği bir kitabı da ekliyor. nicki yazılsın yazılmasın size kalmış.

  neyse ben başlıyorum. marquıs de sade'nin juliette erdemsizliğe övgü kitabını hediye etmek istiyorum. istediğiniz kitabı özelime yazın. ilk yazan arkadaşın kitapları en geç pazartesi kargoya teslim edilir. ama piyasada bulunamayan bir kitap olursa bilemiyorum. elimden geleni yaparım.

  hadi rastgele.
 • (bkz: e-kitap)

  (bkz: elektronik kitap)
 • önedit: daha önce kitap olmasa da kaynak yardımında bulunmuştum.

  çağdaş sanat nasıl okunur - michael wilson

  sanatı eleştirmek - terry barrett

  sanat tarihinin temel kavramları - heinrich wölfflin

  anlatılanların yapısal çözümlemesine giriş - roland barthes

  sanat görselleri - sezer tansuğ

  göz ve tin - maurice m pontt

  görme biçimleri - john bergerr

  selamlar, elinde olan varsa hediye olarak alsam çok büyük iyilik olur. bende sayfayı aktif olarak takip edeceğim, elimde olan bir kitap yazılır ise kıymet durumuna göre göndermeye çalışacağım.

  edit: tek tek de olur. :)
  edit: imla
 • dünya tarihi, william h. mcneill
  bilim tarihi, cemal yıldırım

  bir uluslararası ilişkiler öğrencisi olarak, ihtiyacını duyduğum ve yakın zamanda alabilecek durumda olmadığım kitaplar bunlar.

  hediye edebilecek, alabilecek artık nasıl olursa birileri çıkarsa inanılmaz güzel bir jest yapmış olur. sözlüğün böyle şeylere aracı olabileceğini görmek de ayrıca güzel. bu fikri başlatan yazara da buradan selam ederim.
 • oğuz atay tutunamayanlar . isteyen dürtebilir.
 • albert camus'nun başkaldıran insan ve ilk adam kitaplarını bir türlü alıp okuyamadım. hediye etmek isterseniz bu öğrenci kardeşinize yeşillendirebilirsiniz, abilerim ablalarım :)

  edit: bir tane abim/ablam göndermiş kitabı, seviyorum seni sözlük :)
 • kuyucaklı yusuf isteyen öğrenci varsa, kargo ücreti de benden. yeşillendirmeniz yeterli.

  edit: kitap hüseyin adında bir arkadaşımıza gitti.bir de gecenin bir vakti sabaha karşı mesaj atan üç arkadaşımız daha var, böyle güzel insanlar okuma isteği duyarken elimizi taşın altına sokma vaktidir az buçuk imkanı olan sözlüğün orta yaş grubu. ben bu arkadaşlardan da adres istedim. onlara da üç tane aynı kitaptan sağlayacağım .
 • kpss kitaplari gönderebilecek baba yiğit varsa, karşı ödemeli kabul olunur.

  edit: uzak mesafelerden 3 kitap gönderen gunesibekleyen arkadaşıma teşekkürlerimi borç bilirim, teşekkürler koca yürekli.
 • her türlü ingilizce romana talibim, elden teslim edene çay/kahve ısmarlayabilirim hatta.

  bende de alt sınıflarımdan kalma çok fazla ingilizce psikoloji ders kitabı var, ihtiyacı olan varsa memnuniyetle verebilirim.

  edit: çok talip çıktı, listeyi vizelerim bitince hazırlayıp buraya da ekleyeceğim ki her bir kitap yeni sahibini bulsun.