• vakti zamanında 100 kilo civarında olan ve milli güvenlik sınavında sıranın altında kitabı acarak kopya çeken arkadaşı, dersin hocasının görmesi sonrasinda gayet rahat bir şekilde:

- naabıyo o ayı orda???

evet çok net!
  • ilköğretimde, ders dinlemeyen 8. sınıf öğrencilerine hitaben "nerenizle dinliyorsanız oranızla muhattap olayım, oraya anlatayım derdimi!.."
  • lisede * bir ara tazmanyali coraplar moda olmustur (sene 2000 - 2001 gibi), neredeyse butun kizlar eteklerinin altina bu uzun tazmanyali, tweetyli coraplari giymektedirler. bir cuma okul cikisi herkes okul bahcesindeyken, mudur yardimcisi: * *

gizlar, gizlaaar. gelmeyin okula o babagizin coraplariyla! yasak!
    *
  • ortaokulda herkes ders yapmaya çalışırken benim geyik yaptığım almanca derslerinden birinde artık tahammülü kalmayan hoca beni "kızım sen lama mısın?" diye azarladıydı. ne alakaysa.
  • lise. okulda üniforma rengi dışında (siyah ya da beyaz) başka renkli kazak, hırka, sweatshirt vs. giymek yasaktır. sınıfın tiki kızlarından biri o zamanlar moda olan yavruağzı gap sweat'iyle dersi takip etmektedir. tahtaya kilitlenmiş harıl harıl ders anlatan matematik hocası soruyu çözmeyi bitirip arkasına döndüğünde arkadaşı farkeder:

-kızım o üstündekini çıghar bak.
    -hocam zil çalsın çıkarırım.
    -niye? müziksiz çıkaramıyon mu?

sınıf iptal...
  • "getirme beni, tokatlarım seni" demişti lisedeyken edebiyat hocası bir arkadaşa. adam resmen mesleğini yaşıyor, azarı bile kafiyeli. bir de; "varırsam çivilerim" demişti. ne anlama geldiğini daha çözebilmiş değilim.
  • hocanın anlattığı şeyin babanın anlattıklarına çok benzediğinin farkına varıp yapılan belli belirsiz bir yan gülüşün farkedilmesi sonucu başa gelmiş olay.

-nejat uygur mu var lan senin karşında ! seni buraya çıkarır tokatlarım . canına tükürürüm senin!

lisede duyulan toplam 2 azardan birinin bu şekil olması zamanında bünyeye ağır gelmiştir.
  • - yiyemeyeceğin şeyin altına yatma!
  • -bugün silgisini unutan, yarın terörist olur!!
  • "aranizda bazi kendini bilmezler var, onlar kendilerini biliyor!"
hesabın var mı? giriş yap