herhangi bir nick

  • 3690
  • 0
  • 0
  • 0
  • 2 yıl önce

polise inşallah geberirsiniz diyen kadın

polisin halka davranışları sonucunda artık tak etmiş haklı bir vatandaş. gerçekten dedi demedi bilemem ancak burada öncelikle bir hakaret unsuru yok. eğer o tarz bir şeyden almaya kalksalar kendisini o yok yani. ortada sadece bir dilek cümlesi var ki suç teşkili imkansız bir durum. her şey bir kenara şuna dikkat çekmek istiyorum:

ortada çok yüksek tansiyonlu bir olay olmamasına, karşısındakinin naif konuşmalı bir kadın olmasına rağmen polislerin davranışlarına, kullandıkları dile, üsluba bakın bir sadece bakın. kadına sokakta böylesine kaba bir şekilde davranan adamların göz altına aldıklarına neler yaptıklarını siz hesap edin arkadaşlar. sonra polis yok efendim böyleydi, söyledi demesin kimse.

lan asıl siz kimsiniz? bu kabadayılık nedir? öncelikle suç bile olamayacak bir sözden çıldırıp olayı kişiselleştiren sizler memur musunuz şehrin kabadayıları mı? varsa da bir prosedür adam akıllı saygı çerçevesinde yani esasında size verilen ''gerçek emir ve haklarınızla'' uygularsanız. hepten kendilerini ülkenin sahibi sanmaya başladılar.

öte yandan kadın hak etmiş vb. şeklinde bilmiş bilmiş ötenler; siz ve sizin polisiniz palalı adam vatandaşa saldırdığında, bir kadına saldırdığı yetmiyormuş gibi tekme attığında nerelerdeydiniz? siz ve savunduğunuz sözde görevindeki ''masum ve kahraman'' polisleriniz nerelerdeydi. ayrıca yukarıda arkadaşın birisi de şöyle bir cümle kullanmış:

--- spoiler ---

ama tabii ki öğretim görevlisi olduğu için üst seviye bir insan. saygı duymalıyız değil mi?
--- spoiler ---

valla kimse kusura bakmasın ama polis olanların genel profilini ve neden polisliği seçtiğini üç aşağı beş yukarı hepimiz biliyoruz. o yüzden böyle bir tartışmaya gerek bile duymuyorum.

son olarak madem düzgün davrandıklarına inanılıyor polislerin buna kendileri de dahil, neden o zaman polis kimlik numarasını vermiyor?

saygılar.

devamını okuyayım »
09.07.2013 17:37