• ilçelerde kurulan ve 65 yaş üstü yardıma muhtaç vatandaşlarınıza hizmet eden vefa grupları oluşturuldu. işte bu gruplarda şimdilik gönüllü olmak kaydıyla öğretmenler görevlendirilmeye başlanacak. ilerleyen günlerde zorunlu hale döner mi bilmiyorum. şöyle bir mesaj var okul idarelerine gönderilen;

değerli yöneticilerimiz,
    65 yaş ve üzeri ; yalnız,yardıma muhtaç ve sokağa çıkması kısıtlanan vatandaşlarımıza eğitimciler olarak destek olmak amacıyla ilçe milli eğitim müdürümüz tarafından da mesajlar gönderilmiş olup hangi okul çevresinde hangi adreslerin olduğu bilgisi de bugün simmis üzerinden kurumlara gönderilmiştir.
    bu konuda okul müdürü,müdür yardımcısı, memur, hizmetli ve gönüllü öğretmenlerimizden de yararlanarak bu adresler ziyaret edilecektir.
    eğer vatandaşımız yalnız ve yardıma muhtaç olarak yaşıyor ise ilaç,ekmek vb. ihtiyaçlarının karşılanması için imkanlar ölçüsünde yardımcı olunacaktır.
    yardım ve ziyaretlerde mahalle muhtarı ile de iletişim kurulabilecektir.
    bu konuda ilçe vefa grubu tarafından oluşturulan ziyaret formları doldurulacaktır.(formlar simmis üzerinden sizlere ulaştırılacaktır.)
    yaşlılarımızın duasını almak ve yaşlılarımıza yanlarında olduğumuzu hissettirme duygusunu yaşattığınız için hepinize şimdiden teşekkür ederiz.
  • gönüllü olacak ogretmenlerin de herhangi bir kronik rahatsızlığa sahip olmamasi gerekmektedir.
    bugün idareciler tarafından da öğretmenlere yapılan duyurudur.güzel olacağı kanaatindeyim.umarim herkes gerekli hijyen kurallarina dikkat eder de boylece gittikleri yerlere bir hastalik götürmezler.
  • öğretmen değilim ancak katılmadığım ve önermediğim durum.
  • velilerin 1 haftaya yakın çocuklarıyla kalması sırasında çıldırdıkları videoları hayretle izlerken, onları dizginleyip ders anlatmaya çalışan ve hatta her home office çalışanı gibi günde sınıf bazlı dijital ortamda ders anlatan öğretmenlere misyon yüklemeye çalışan yazar beyanını görmek bizi epey güldürdü:)

burda bu kadar entry girmeye harcadığın vakti gidip vefa gruplarında değerlendirseydin madem duyar kasacağına.
  • yerinde olan karardır. yazları da sosyal projelerde çalıştırılmalı.
  • sadece öğretmenler değil,vefa gruplarında bütün kurumlardan temsilciler katılarak gezici yardım ekipleri oluşturuldu.olaganustu bir dönemden gecmekteyiz,

öğretmenler ayakci mı diyenler olmuş.eminim ki gönüllü olarak sahaya çıkacak ve çıkmak isteyecek binlerce öğretmen vardır.

maalesef evinde kalmak zorunda olanlar annelerimiz babalarımız. bu kadar aptalca bir tabir olamaz nasıl bir vicdan sahibisiniz anlamıyorum.rahat olun size gerek yok bu ülkenin vicdan sahibi insanları, memurları, öğrencileri ve diğer meslek grupları yeter.
  • gönüllü olanlara görev verilsin, ne var bunda yahu? bu da bir kamu görevidir sonuçta.

ama risk grubunda olanlara veya risk grubunda insanlarla aynı evde yaşayanlara, isteseler bile görev verilmesin. gönüllü olmayanlara da mümkünse verilmesin.

bugün herkesin taşın altına elini koyma günü. ben şahsen apartmanda ne kadar yaşlı varsa hepsine telefonumu bıraktım; 155'i arayacağınıza beni arayın, ben size alırım ne lazımsa dedim. herkes kendi çevresine yardım etse zaten devletin birilerini görevlendirmesine gerek kalmaz.
  • ataturk'un gozunden ogretmenler;

--- spoiler ---

yeni nesli, cumhuriyet'in özverili öğretmen ve eğitmenleri, sizler yetiştireceksiniz; yeni nesil, sizin eseriniz olacaktır. eserin kıymeti, sizin yeteneğiniz ve özveriniz derecesiyle uygun olacaktır.
    --- spoiler ---

gunumuzde ogretmenler;

ogretmenlerin niteliklerini tartisabiliriz. ancak, bugun gelinen nokta kabul edilemez, ogretmenlere zorunlu kuryelik yaptirilamaz. yaziklar olsun bu zihniyete.
  • günümüzde öğretmenlik mesleğindeki ortalamanın hali malum.

bu sebepten bu güruha yapılan haklı eleştirileri çok kez destekledim. ve maalesef bu gruba mensup kişilerin bu eleştirilere cevabı "evet yatıyoruz", "siz de olsaydınız" gibi leş söylemlerdi.

ama yeter. uzun süredir öğretmen başlıklarına entry girmiyorum çünkü ben dahi yoruldum. evet birçoğunun "öğretmen" sıfatının içini doldurmadığını bu yüzden de ellerindeki imkanı, ki o sıfatın içini dolduranlar için az bile, hak etmediklerini biliyoruz. ama böyle söylemlerle bir nane olmaz arkadaşlar. ayrıca "öğretmen" diyebildiğimiz insanları da zan altında bırakıyor, bu kavramın içini daha da boşaltıyorsunuz.

ben o sığırlar gibi gidin öğretmen olun da görelim o zaman demeyeceğim. her ne iş yapıyorsanız onu en iyi şekilde yapın. ondan sonra gelin sisteme dair eleştirilerinizi ifade edin, sistemin onarılabilmesi için bir kamuoyu oluşturulmasına katkıda bulunun.
  • dünya üzerinde öğretmenlerin bu kadar 2. sınıf vatandaş olarak görüldüğü bu kadar nefret edildiği tek ülke sanırım biziz. evet öğretmenlerimiz kalite olarak çok yetersiz, bu bir sonuç mu yoksa sebep mi o konu ayrı bir tartışma konusu fakat "öğretmen" denilen kavram-meslek insanlık için en az sağlık çalışanları, mühendisler kadar önemlidir. eğer "öğretmen" denilen şey olmazsa, yaptıkları işe saygı duymaz ve hakkını vermezseniz ne sen "sen" olabilirsin ne de toplum "toplum" olabilir.
hesabın var mı? giriş yap