şükela:  tümü | bugün
  • muhendislik okuyan yegenime yengemin;
    "keske ogretmenlige girseydin evladim, bu kadar ugrasmana degmez. ogretmenlerle ayni maasi alacaksin, sabah aksam calisacaksin ama ogretmen 3 ay tatil yapacak, haftasonu tatil yapacak, gunde 6-8 saat calisacak, rahatlikla ozel dersini verebilecek, ikinci bir iste calisabilecek, tatilini yapacak, ogrencilerin ailesinden hediyeler alacak, avrupa birligi projeleriyle belese yurtdisi turlari yapacak, ogrencileri gezdirme ayagina belese turkiye turu yapacak. istedigi kursa gitmeye vakti olacak, istedigi hobisini yapmaya vakti olacak. sen calisip didineceksin, bilim adami olmaya calisacaksin ama yine de deger gormeyeceksin evladim, neden ogretmenlik secmedin, keske ogretmenlik secseydin."
    sozlerini isittikten sonra anladigim durum.
  • öğretmenlik değil türkiyede öğretmenlerin boş beleş olmasıdır.
  • "hay öğretmenler siksin sülalenizi bitmediniz amk 3 gündür" diyerek veryansın ettiğim ve katılmadığım önerme.
  • türkiye için doğrudur.

bir de burdan öğretmenlere şunu söylemek istiyorum; "sizin yetiştireceğiniz nesillerin amına koyayım."
  • içten içe katıldığım düşünce.
  • türkiye için yanlış önermedir. bence en beleş meslekler, trollük, pezevenklik, ....... ve .......çilerin taşaklarını yalamaktır. noktaları birleştirin bakalım ne çıkacak?
  • turkiye'de ogretmenlerin ogretmen evlerinde cok ucuza kaldigini, cok ucuza yemek yedigini, milli egitim bakanligi'nin kendilerine tahsis ettigi tatil kamplarinda cok ucuza tatillerini yaptigini da goz onune alinca katilmamanin elde olmadigi olgu.
  • bir hafta sonunu daha geride bıraktığımıza göre

(bkz: bugün öğretmenliğe ne bok atsam)