şükela:  tümü | bugün soru sor
  • türkiye'de hakkıyla bir eğitimden geçirip, eğitim sonunda sonunda sınav yaparak 'mikro-ifade okuma' sertifikası veren tek uzmandır.

ayrıca mikro ifadeler adında bir kitabı da bulunmaktadır.
  • paul ekman'ın 45 yıllık emeğiyle kazandığı tecrübe ve uzmanlıkla verdiği eğitimi mikromimik eğitimlerini türkiye'de sadece kendisinin verdiğini iddia eden kişi.

kendisinin paul ekman ile bir bağlantısı var mı? hayır yok.

türkiye'de paul ekman eğitimlerini paul ekman ınternational'in lisansı ile veren bir akademi var mı? var.

oğuz benlioğlu'nun bu akademi ile bağlantısı var mı? hayır yok.

oğuz benlioğlu paul ekman lisanslı eğitiminin toplamda 7 gün 56 saatte verdiği eğitimi 12 saatte verdiğini mi iddia ediyor? evet
  • bu adami 4 senedir takip ediyorum. kendisini konferansa cagirmistim, hic kirmadi geldi sunumunu yapti gitti. turkiyede mikroifadeler konusunda uzman sekilde egitim veren sayili kisilerden. sosyal medyadan takip etmeniz dahi size hayata dair bir farkindalik yaratiyor.
  • "mouse'u sağ tarafa koyan insanlar genelde sağlak, sol tarafa koyanlarsa genelde solak insanlardır" ve "ailesine düşkün insanlar, çalışma masalarına veya odalarının bir yerine genellikle onların fotoğraflarını koyarlar" gibi küçük ama çok önemli gözlem ipuçlarını şu videoda anlatırken nefes kontolünde ciddi sorunlar yaşayan bir uzman. video heyecanı, kayıt kalitesinin kötülüğü veya kayıttan 5 dakka önce 3 lahmacun gömmüş olabilmeh.. ihtimallerinihh göz önündehh bulundurarakh, gülmemeye çalışıyorum.
  • sherlock kelimesini neden ısrarla şarlok diye telaffuz ediyor, anlamadım. diziden kesitler koymuş videoya, orijinal dilinde adamlar şerlok diyor işte, aksan mı yapıyorsun, nedir yani?
    bu kısa videodaki ayrıntı bize kendisinin ingilizceyi orijinal dilinde dinleyemediğini gösteriyor.
  • mikro ifadeler adlı youtube kanalı sayesinde tanıdım kendisini. ülkemizde mikro ifadelerle ilgilenen kişi sayısı sınırlı, bu yüzden güzel olmuş böyle bir kanal açması. biraz araştırınca ankara'da mikro ifade eğitimleri verdiğini öğrendim. sola unitas bu eğitimleri iki aşamada ve paul ekman onaylı olarak veriyor. bu yüzden eğitimlerinin geçerliliğini ve içeriğini merak ediyorum açıkçası. sitesinde başka eğitimler de yer alıyor. yalan tespiti ve iletişim ağırlıklı eğitimler bunlar. videolarında da yalan üzerinde çok durmuş, neticede herkesin en çok ilgilendiği konulardan biri bu. paul ekman'la tanışalı uzun zaman olduğu için bazı videolarında anlattıkları bana çok yeni gelmese de anlatışını ve samimiyetini sevdim. özellikle politikacıları yorumlaması hoşuma gitti, bildiğim kadarıyla bunu yapan türkçe bir başka kanal yok.