• oğuzhan götü yalayanlar ne diyormuş, diye baktım buralara. tatmin oldum, çıktım. fanatizm ayrı bir kafa ağa.
  • kişiyi yalnızca bir arkadaşımın zorlamasıyla pinch denen kanalının bir videosuyla tanıdım. daha ilk dakikadan tiksindim kendisinden. kibri ve her konuda bir fikrim var tavırlarından dolayı bir daha kendisini hiç izlemedim. malum binali videosuna ise şaşırmadım açıkcası.

herkesin vakti değerli arkadaşlar eminim. youtube platformunda kendince başarılı olabilir ancak ben zaman kaybı olarak görüyorum. “izlemeden ne yorum yapıyosun amk” diyenlere ise şunu söyleyeyim; neden bu aptal konsept videoları izleyip zamanımı harcayayım amk?

işsiz güçsüz bir halta yaramayan insanlar olarak görülen ekşi sözlük ahalisinde gerçekten kendini geliştiren, değerli insanlar da var. bu yüzden yukarıdaki eleştrileri dikkate almasını öneririm. ikinci danla biliç olup daha sonra sözlüğe gelmeye de kalkma arkadaşım,başarılar.
  • ülkenin en büyük sorununun ne olduğunu şu başlıkları okuyunca anlıyorum.

1.) bizim milletin bağlanma problemi var. bu recep tayyip erdoğan için de öyle, muharrem ince için de öyle ne bileyim, fatih terim, aykut kocaman vs. fark etmez yani her mecra için öyle. herkes bizim için bir umut kapısı haline geliyor ama o umutlar tek hamleyle çökebiliyor ve hemen ardı arkası kesilmeyen bir eleştiri bombardımanı başlıyor. orada da bölünüyoruz çünkü hala umudunu kaybetmeyen insanlar da var. onlarda eleştirenlere söve söve gidiyor ve durum işin içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

2.) yani abi siz neyi tartışıyorsunuz ya? oğuzhan uğur doğru mudur, yanlış mıdır? cesur mudur, korkak mıdır? bilge midir, cahil midir? lan oğlum oğuzhan uğur kim lan? bu adam daha bir kaç sene önceye kadar, makara kukara şarkılar yapan ortamlardan ortamlara akan bir adamdı. siz adamı neye göre tarttınız ki adama şu an 40 yıllık siyaset bilimci ya da gazeteci muamelesi yapıyorsunuz.

3.) ha adam youtube içerisinde üretim açısından daha deneysel şeyler yapmaya başladı. makarasını geçerken aynı anda siyasi çıkarımlar, toplumsal olaylar, kitlesel sosyoloji vb. konularda çıkarımlar yapmaya başladı. yani amerikan talk show programlarının 50 senedir yaptığı şeyi türkiye'de farklı bir formatla yapmaya başladı. amerikan talk show programları başlarken belli bir süre konuk alınmaz ve programın sunucusu herhangi bir siyasi konuyu yorumlarken aynı zamanda makarasını da geçer. güzel bir formattır ama bu kadar ciddiye almayın her şeyi.

4.) yani nasıl bir mantıktır sizinkisi ki adama 40 yıllık gazeteci muamelesi yapıyorsunuz. adam bir topun altına girdi, bir şeyleri halledebilirim dedi, okyanusları geçti, derede boğuldu. neden? tecrübesizliğinden boğuldu işte bu kadar basit. daha kaç seneden beri siyasi yayınlar yapıyor, kaç tane siyasetçi görmüş hayatında ki, siz adama norman finkelstein muamelesi yapıyorsunuz.

5.) bir şeyi de düzgün izleyin sevgili yazarlar. birini kafanızda balon ediyorsunuz, sonra beklentileri karşılamayınca ne ana kalıyor ne avrat. kimsede demiyor ki ''aga biz bu adam hakkında niye bu kadar çok beklentiye girdik?''

6.) adama çoğu yazar sövüyor, sonra diyor ki ''en basit eleştiriyi bile kaldıramıyor''. ulan adamın ne anası kaldı, ne avradı nasıl bir eleştiri kültürü bu?

sonuç: bence problemi karşıda aradığınız kadar kendinizde de arayın. öyle her hıyarım var diyene tuzlukla koşarsanız, daha çooooooook ağlar ağlar durursunuz.
  • izleyicilere gerizekalı diyeceğine çıkıp "diğer adaylara sorduğum soruları başbakana soramadım medya üzerinde büyük bir baskı var" mealinde bir şeyler söylese bu kadar eleştirilmeyecekti.
  • muhalefet, iktidar fark etmeksizin ülkenin yansıması olmuş kağıttan kaplan. bu tipler her yerde aynıdır; herkese atar gider yaparlar ama karşısına bir güç, bir iktidar, bir zengin çıktığında 100metreyi 10 saniyede koşarlar; 'başkanıımmm' diye. koşarken 10 saniye içinde mahçubiyetle ceketin önünü iliklemeleri de büyük başarıdır.
  • neşter yayınında herkese kapak yapmıştır.
  • oğlum adam ananızı mı sikti bu nasıl bir kin?

herif üşenmemiş 40 satır entry girmiş, "işinde", "gücünde" bir de amk kerkenezi.

fanı değilim, doğrucu davutta değilim. izle ya da izleme, keyif almıyorsan da alma.

"ginçlir sigiriyi iziniyir" lan oğlum hey yavrum hey :d

sizin kafanız cidden iyi mi? bana cidden şu an bir 14-20 yaş arası birinin izleyebileceğini düşündüğünüz içinde sigara, alkol, uyuşturucu ya da seks olmayan bir dizi film vs bir şey göstersenize?

kalkmış adama ne diyorsunuz. elinin altında internet gibi sınırsız imkan olan çocuklar, of abi; "oğuzhan uğur sigara içiyorsa bizde anasını sikelim, paket yakalım peş peşe" falan diyorlar zaten.

birilerini eleştirmeyi ve bu eleştirilerden alacağınız tebriklerin peşinde olan ezik bir kaç adamsınız bir çoğunuz. lütfen alınmak isteyen üzerine alınsın, şeref duyarım.
  • seçim gecesi saçma saçma tweetler atıp sildiği için bir daha p!nç dışındaki programlarını izlemeyeceğim
  • klasik bir milliyetçi çok da şey yapmamak lazım..üzerine düşünülecek biri olsa milliyetçi olmazdı zaten .
  • başbakan karşısında yemedi diyenler var yemez tabi lan.el yumruğu yemeyen kendininkini balyoz sanırmış. bu adamın ailesi yumruk yemiş zamanında sor bakalım ne kadar mücadele gücü var. youtuber lan bu ne beklentiniz var ki adamdan koca koca gazetecilerin(!) yapamadığını bu adam mı yapacak. ergen yoğunluklu bir piyasada iş yapıyor adam onlara yönelik davranması çok doğal değil mi ? işi bu adamın işi.

ha bana göre kendi dilinden yazalım.
    pinç, rönt ok. mevzular ? geçç.
hesabın var mı? giriş yap