• geçen çıtır bir kızın tarafıma söylemiş olduğu söz. sevişme teklifim hiç bu kadar nazikçe reddedilmemişti*
  • sabah taksiciye türkçesini yaptım, google maps'e, bitaksiye küfür ediyor. dedim abi bırak küfürü bunlar artık geleceğin değil bugünün teknolojisi, yakalayamazsan iş yok. baktım hala konuşuyor "he dayı aynen" dedim.
  • x kuşağı olarak gayet beğendiğim bir tepki cümlesi. kabul etmek lazım, bunu söyleyenlerin dünyası bundan çok kısa bir zaman öncesine göre bile çok farklı.
  • herkes koronavirüs salgınından çekinip, doğru olanı yapıp evine çekildiği sırada, dışarda dolanma inadına devam eden 60+ dayı ve teyzelere apartmanın camından söylediğim söz öbeği.

(bkz: yav bunlar eğitilmezdir)
  • bir (bkz: of corpse) değildir. bunu daha çok sevdim ben.
  • 3 ay önce falan bir öğrencim bana böyle karşılık vermişti. bir öğretmen olarak hemen bütün kuşakları anlatıp 29 yaşında olduğumu söyleyerek konuya açıklık getirdim.

arkadaşlar kullanıyorsanız bari bilerek kullanın, çocuk 9. sınıfa gidiyordu. sizin yetişkin olduğunuzu varsayıyorum.
  • her neslin, kendi zamanında yeni nesil olduğundan ve her neslin kendi cümle kalıpları olduğundan haberi olmayan mutsuz insanları bayağı sinirlendiren kalıp.

bunu kullanan tiplerin inan umrunda senin sinir olman. muhtemelen plot twist’e en güzel örnek bu başlık :)

herkesin görüşü en doğrusu anasını satayım. default insansın işte.

yazıp kaçan o özgüvensiz: https://ibb.co/9tyrgzz
  • altı üstü ingilizce iki kelime yan yana gelmiş ve doğru yerde kullanıldığında da gayet anlamlı. bunun neyine rahatsız oluyorsunuz?
  • "ben senin yaşınızda" diye başlayan cümleleri kuran eski kafalı.
hesabın var mı? giriş yap