67 entry daha
  • bütün kuşları sevdik, bir de leylekleri sevelim diyerek yapılan çalışma.
  • bu iş böyledir. din anlayışında yada eğitimi veren kurumda problem olduğunu akıl edemeyince yanlış yerlerde doğruyu arar durursun.

oysa dinin başı da sonu da muhabbettir, muhabbetin olduğu yerde de zorundalık olmaz.
  • uygulamanın maksadı şurada belli oluyor;
    --- spoiler ---

...küçük yaştaki çocuklara diyanet işleri başkanlığı personeli tarafından haftada en az 6 saat arapça ve din eğitimi verilecek
    --- spoiler ---

din adı altında araplaştırma projesinin devamı bu. ufacık çocuklara arapça öğretmenin başka bir açıklaması yok. resmen işgal devleti işgal ettiği topraklara kendi dilini ve kültürünü aşılıyor.

çocukların kafasını ne kadar küçük yaştan itibaren yıkarsanız, geriye dönüşü o kadar daha imkansız olur.

anaokuluna giden türbanlı, tesettürlü, kafaları da gerçek olmayan şeytanlı, cehennemli hikayelerle yıkanmış çocuklar...

geleceğimizi karartıyorlar.
  • dangalakça uygulma. dini eğitim dediğin şey soyuttur ve pek çok okul öncesi çocuk bunu kafasında oturtamaz. çocuk gelişimciler daha iyi biliyordur mutlaka. bir tarafta renkleri, arkasında önünde gibi yer yön zarflarını, sayıları öğret, bir tarafta çocuğu aşan allah, melek, kıyameti anlatmaya çalış sonra çocuk tvde vaaz veren cübbeli kavuklu hocayı allah sansın
  • zaten diyanet ve müftülük bünyesinde dini eğitim ağırlıklı kurumlar var. çocuğunun dini eğitim almasını isteyenler çocuklarını oraya gönderiyorlar. yeterli olmadı sanırım..
13 entry daha
hesabın var mı? giriş yap