aynı isimde "olası kast" başlığı da var
131 entry daha
  • izleyip izlememe arasında kararsız kalmıştım. çünkü ben de 12 yaşındayken gölcük depremini yaşadım. ben ölmedim ama arkadaşlarımı kaybettim. ailelerinin neler yaşadığını gördüm.

ama en nihayetinde izledim. ne olursa olsun izlemem gerektiğini düşündüm. bir şekilde insanların acısını paylaşmak gerekiyor.

deprem yüzünden ölüm bizim gibi geri kalmış ülkelerde hepimizin sonu. daha doğrusu hepinizin sonu. ben ve ailem depremde yıkılacak evlerde oturmuyoruz artık. kimse de başına böyle bir felaket gelmeden önlem almıyor zaten.

belgesel de idare eder olmuş. daha iyi olabilirdi. ama muhtemelen ailelerin istekleri doğrultusunda işlenmiş konu. biz bunları söylemek istiyoruz, bu görüntüleri kullanmak istiyoruz demişlerdir.

kadercilik konusunda da sonuna kadar haklı aileler. bu ülkenin cumhurbaşkanı kader demedi mi. bu ülkenin cumhurbaşkanının her dediğini tasvip edip, ona göre konuşan milyonlarca insan yok mu.

bu coğrafyanın kültüründe çaresiz kalınca kader planına sığınma yok mu.

deprem öldürmez binalar öldürür dedikçe, ya aslında deprem de öldürebilir, kaderdir diye düşünmeye devam edebilirsiniz.
4 entry daha
hesabın var mı? giriş yap