• (bkz: #65409472)

arkadaşım;

-bu sezon içerdeki karabük maçında olcay'ın performansından çok mu memnunsun?

-bu sezon içerdeki gs maçında olcay'ın performansından çok mu memnunsun da kalsın diyorsun?

-sen rize deplasmanında top oynayamayan adamın performansıdan memnun musun?

ben değilim arkadaş. bu kadar net. miladı dolmuş bir futbolcu olcay. kurtarıcı diye kulübede bekleyip, oyuna girecek diye beni strese sokmasın, güzel anılarla gitsin. ona verilen şans daha çok kerim'e verilsin. birbirinize ne çok küfür eder olmuşsunuz, birbirinizin beşiktaşlılığını ne kadar çok sorguluyorsunuz.
  • gitmek istiyorsa izin verilmesi, gitmek istemiyorsa gonderilmemesi gereken muthis sol ayakli futbolcumuz.
  • cok az futbolcunun besiktas'i amator bir ruhla sevdigine emin olabilmisimdir. olcay bunlardan birisidir. belki de en onemlisidir. sahada besiktas formasiyla gordugum her an "ulan ben de besiktas'ta oynasam her mac onun gibi heyecanli , coskulu olurum herhalde" diye dusundurur.

olcay ve oguzhan'in karsiligi olabilecek her hangi bir super lig futbolcusu yoktur benim gozumde. futbolda istatistik, gol, asist katkisi onemlidir ama onlardan daha onemli takimdaslik duygusu denen olgu vardir. olcay gibi futbolcular da bu yonleriyle takima istatistiksel katkilarindan fazlasini verir.

kaldi ki olcay gecen sezonun ikinci yarisina kadar en cok skor katkisi veren, takimi hucuma tasiyan, rakip ceza alanina topla en cok giren futbolculardan biriydi. senol gunes'le kimyalari tam uyusmadi sanirim. zaten senol hoca quaresma'yi kazanicak diye olcay, kerim, aras, gokhan tore ve hatta enes'i gozden cikardi.

simdi babel de alindi. artik bu futbolcularin sans bulmasi iyice zorlasti. umarim takimdan ayrilma gibi bir dusuncesi yoktur ama eger varsa da cok sasirmayacagim.
  • öyle bir oyuncu ki, bulan sevinmez kaybeden üzülmez. ama sen gene de gitme be kaptan. seviyoruz senin deli dolu hallerini
  • bu sezon inanılmaz bir performans düşüklüğü yaşayan ve kötü bir ilk yarı geçiren oyuncu.
    ama ben sorunun ailesel olduğuna inanmak istiyorum. tıpkı sosa gibi. artık eşinin hamilelik dönemi geçti , çocuğu doğdu görünüşe göre her şey sakinleşti. başka ailesel sorunları varsa halletmesi için yeterli zamanı var devre arasında.
    bu yüzden en azından ligin ikinci yarısında bir şansı daha hak ediyor olcay. geçmiş yıllarda ki performansı için en azından bu sezon sonuna kadar verilecek son bir şansı hak ediyor bence.
    çıksın sahaya , kafasını futbola vermiş halde oynasın. formayı kapabilirse ilk 11 yoksa yedekten girip canını dişine takarak oynasın , görevini yapsın. beşiktaş formasını giymek istiyorsa bunu performansıyla kanıtlasın.
    yok yine yapamaz yine performansını düşürmeye devam ederse sene sonunda hizmetleri için teşekkür edilir ve yollar ayrılır.

not: olm burda birbirinize girip manyaklaşmayın. adam performansını ve beşiktaşı takmıyorsa zaten sene sonu siktiri yer (umarım) ama bir burada ne kadar yazarsak yazalım adam oynasa da otursa da milyon eurolar kazanıyor. euro da 4 liraya yaklaştı hani.
  • yeteneksizliğini çirkeflik ile gizlemeye çalışan biri , böyleleri kısa vadede yararlı olabilir ama uzun vadede zarar verir
  • efendi beşiktaşımın müthiş sol ayaklı top tepicisi...

evet olcay hiçbir zaman üstün yetenekleri olan eşsiz bir futbolcu olmadı ama feda sezonundan bu yana gerek saha içindeki mücadeleci yapısı gerekse saha dışındaki sevecen tavırları ile takımın önemli isimlerinden biri oldu.futbol sadece futbol olmadığından olcay gibi futbolculara bence her zaman bir takım içinde yer olmalı.eğer kendi ayrılmak istiyor ise yolu açık olsun, fakat gönderiliyor ise kanat oyuncularında sayısal eksiklik bulunduğu bir zamanda gönderilmesi bence bir hata olacaktır.
  • karakter olarak futbol adamı olarak örnek olunacak gerçekten çok temiz bir abimiz.tabiki buralara gelebilmek için ne kadar çok çalıştığını neler yaşadığını kimse bilmiyor ve konuşuyoruz.buyuk maçların oyuncusu olmadığını üzülerek söylemek istiyorum.tabiki gayretli hırslı takımı için çok çaba sarf eden futbolcu ama yetenek olarak çok büyük yetenek diyemem.bence beşiktaş a faydalı olmak istiyorsa kulübede bekleyecegine oynayabileceği bir takımda olması onun için de iyi olur.
  • kardeş çok seviyorsanız gidin konuşun olcay ile bu iş sükunet içinde çözülsün. ben iş yerinde kötü çalışınca veya hata yapınca kimse kalkıp demiyor "bu ay olur öyle şeyler sen iş dışında da faydalısın" diye. o yüzden boşa romantizm yapmayın. eğer kötüyse gidecek yani. halı sahaya kankanı çağırmıyorsun.
  • futbolcuyu sadece ayağına top geldiğinde izleyen ne kadar çok adam varmış

topsuz koşuları ve ayağa presi ligimizde en iyi yapan oyunculardandır, amma ve lakin topu ayağına aldığında aynı kaliteyi göremedik bir türlü özellikle son vuruşlarda.

gönderilmesinden ziyade kiralanmasını daha doğru bulduğum futbolcu.
hesabın var mı? giriş yap