• susmayı bilen
    konuşmayı da bilen
    tatmayı bilen
    tadılmayı da bilen
    gözlerinin gücüne inanıp, beden diline önem veren
    ifade etmek istediği kavramı doğru kelimelerle süsledikten sonra ifade etmek ne kelime, 'yaşatan'
    uyurken sarılmandan rahatsızlık yerine mutluluk duyan
    fedakarlıkla aptallık sınırını iyi bildiği için, senin için fedakarlık yapmayı sorun etmeyen senden aptallık yapmanı beklemeyen
    aşkı yaşamış
    sevgiye özlem duyan
    dokunmayı araç olarak gören
    dokunulmanın hazzını sevgiyle bütünleştirmenin önemini kavramış
    gücünü salt görsellik yerine düşünce ve görsellik beraberliğinden alan kadın modeli.
  • bugüne kadar "kadınlar erkekler daha çabuk olgunlaşır" yalanıyla kandırılmış biz erkekler tarafından özlemi çekilen kadındır. yalnız ben olgun kadın yerine olmuş kadın demeyi daha uygun görüyorum. yaşı illa ki 30 olmak zorunda değil bir hatunun olgun olması için. işini, gücünü, evini, kısacası hayatını bir düzene oturtmuş, ayakları yere basan, ne istediğini bilen, sorunlarıyla sıkıntılarıyla, hayata karşı korkularıyla erkeği boğmayan kadındır kısaca. bu kadın tipi aslında her erkeğin beraber olmak istediği kadın tipidir. tamam erkek sarandır, sarmalayandır, kollayandır vs. ama erkeğin ilgiye ve şefkate, sevilmeye, şımartılmaya ihtiyaç duyduğunda kadın da bunu başarıyla yapabilmelidir. ben sıkıldım artık açıkçası artık bugüne kadar hayatıma giren birçok sevgilimi büyütüyor olmaktan. sadece birkaçını büyütmedim, karşılıklı birbirimizi büyüttük, zaten onlar da en sevdiklerim oldu. erkeklerdeki olgun kadını arzulama dürtüsü götümüzden uydurduğumuz bir şey değil yani! 30 yaş civarındaki kadınların evlenilecek adam yok serzenişleri bile çekici gelmeya başladı ben de artık, o derece.

rumuz: 25 yaşında genç, yağız ve yağuşuklu reklamcı.
  • 30 yaşından sonraki kadın…
    andy rooney der ki…
    ” yaşım ilerledikçe, en çok otuz yaşını aşmış bayanlara değer vermeye başladım.” işte bunun sebeplerinden bir kaçı;

otuz yaşını geçmiş bir kadın asla sizi gecenin bir yarısı uyandırıp “ne düşünüyorsun?” diye sormaz… umurunda degildir çünkü ne düşündüğünüz.

otuzunu aşmış bir kadın tv deki maçı seyretmek istemiyorsa, söylene söylene tv ‘nin karşısında yanınızda oturmaz. yapmak istediği bir şeyi yapar. ve bu genellikle daha enteresan bir şeydir.

otuz yaşını aşmış bir kadın kendini yeterince iyi tanır ve kendinden emindir… kim olduğunu, ne olduğunu, ne istediğini, ve kimden istediğini bilir.

otuzunu asmış cok az kadın onun hakkında ya da yaptıkları hakkinda ne düşündüğünüzü önemser.

otuz yaş üstü kadın coğunlukla büyük aşklara, ömür boyu sürecek bağlılıklara doymustur. hayatında en son ihtiyacı olduğu şey bir başka mız mız, devamlı söylenen, ne yapacağına karışan, yapışkan bir aşıktır.

otuzunu aşmış kadın, ağırbaşlıdır. bir operanın ortasında ya da pahalı bir restoranda sizinle çığlık çığlığa kavga etmesi cok nadirdir…
    ha tabi hakettiyseniz, size vururken de hic tereddüt etmez, sonuçlarına katlanmayı da planlayarak…

otuzunu asmış kadın övgüler yağdırmakta cok bonkördür, çoğu hak edilmemis bile olsa… cünkü takdir edilmemenin ne olduğunu iyi bilir.

otuzunu asmış kadın sizi bayan arkadaşlarıyla rahatlıkla tanıştıracak kadar kendine güvenir… daha genç bir kadın, en iyi arkadaşını bile görmezlikten gelebilir, yanındaki adama güvenmediği için.

otuz yaşın üstündeki kadın sizin onun arkadaşına ilgi duymanızı hiç sallamaz….. arkadaşının onun aldatmayacağını bilir. kadınlar yasları ilerledikce medyumlaşırlar. ona günah çıkarmanıza hiç gerek yoktur. onlar her haltınızı bilirler.

otuz yaşını aşmış bir kadın kıpkırmızı bir ruj sürdüğünde bu ona cok yakışır. ama daha genç kadınlarda böyle değildir. çiğ durur…

otuz üstü kadınlar; açıksözlü, doğrucu ve dürüsttürler.
    onun icin ne anlam taşıdığınızı merak etmenize gerek yoktur.
    ne kadar geri zekalı olduğunuzu bir çırpıda açık açık söyleyiverir.
    eğer bir geri zekalı gibi davrandıysanız.
  • daha ozgurdurler. surekli yanlarinda bir erkek arkadas ihtiyaclari yoktur. ne istediklerini bilirler, erkeklere karsi cekingen degildirler ve oyun oynamazlar. sohbetleri cok daha iyidir. diziler, kiyafetler veya magazin disinda hayatlari boyunca baslarindan gecen anlatacak cok daha guzel seyleri vardir. kendisine ait daha cok parasi vardir. olgun kadinin olgun arkadaslari olur. gunduz ya da gece disari ciktiginiz zaman basit ve sade seyler yaparak cok daha iyi vakit gecirirsiniz. tecrubelidirler. baslarina gelen her olayi drama cevirip hayata kusmezler. yatakta daha tecrubelidirler. beklentileri daha gercekcidir. kendilerini bir prenses gibi davranilmasini herzaman beklemezler. beraber oldugunuz zamanlar cok daha degerlidir.
  • en sevdiğim kadın türü.
    al karşına saatlerce konuş, dertleş.
    hayatı güzelleştiren, anlamlandıran biri.
  • kadınlığını yaşamaktan utanmayan,aptalca aşk oyunları oynamayan,sıcak soğuk taktiği uygulamadan sevdiğini hissediyorsa hissettirmesini de bilen ,hayır deyince hayır demek isteyen,evet diyeceği varsa karşısındakini süründürme amaçlı saçmalamayan kadındır.
  • akıl ve şarabın birleşimi varlık
  • her gençerkeğin fantazilerinde canlandırdığı ve büyüyünce dahi hep yaknlık duyduğu bayan modeli
  • ergen mıknatısı.

he amk he zaten o çevrendeki 35 yaş üstü diri vücutlu olgun kadın da senin için gelse de beni sikse diyordu.

bırakın şu olgun kadına yazıp durmayı.. böyle güzelleme yapanlar da o kadını mundar etmezse bende bi'şey bilmiyorum.
  • yastan bagimsiz kazanilan bir sifattir. kimsenin uydusu degilse o zaman "olmus"tur kadin.
hesabın var mı? giriş yap