• kalede sıkışmış bir grup dışarı ile haberleşmeye çalışır. cleric bir kartal ile dışarıya haber yollar sonra kartal gelir ve (daha önce role playing yapmamış ilk kez oyun oynayan ve zaten oyunda bu kadar öne çıkmamak için cleric olayım hem mülayim bir karakter diyerek atlayan bak olum öle sen onu mülayimliğine bakma laflarını dinlemeyen zat-ı muhterem)cleric'in omzuna konar. herkes pür dikkat kartal ile yapacağı konusmayı bekler. bizim cleric iyice gerilir ve ağzından ilk çıkan söz : n'ber kartal kardeş!?!
  • dm: siz kampınızı kurar iken dağın yamacından yaralı bir ozan ile sevgilisi iner. ne yapacaksınız?
    thief erkadaş hemen atlar: kız güzel mi?
    dm: evet.
    t: göz kırparım.
  • gecenin karanlığında, grup bir ormana girmektedir, grubun ranger'ı:

- durun ben ranger'ım önden gitmeliyim

grubun geri kalanı:

+ buyur tutmayalım biz seni
  • ravenloft :
    dm = anglachel
    (bu anglachel her one shot oyun sonunda partisini oldurmekle unlu bir heriftir.)

son encounter olarak balor lord mu desem, daemon hedehodo mu desem bilememekte oldugum bir yaratik cikmistir vesselam. aynen balrog gibilerinden elindeki kamci atese donusmektedir ve partiyi cizbiz yapmasi 3 turn surmustur. anglachel'in planina gore beni de 4. turn de harcayacaktir. bu sirada karakterim dwarf gunner hesaabi bi$idir. devamli barut ficisiyla gezendir. sakali yanik olandir. onun adi bomdur. bom.

dm: son turnun. napiyosun?
    bom: bisi sorucam. simdi bi hareket yapmak istiyorum ama...
    dm: * sor sor hahaha
    bom: simdi bu herifin kamcisi alevleniyor di mi?
    dm: evet gayet.. *
    bom: tamam. ben sadece barut ficisini havaya kaldiricam. bana vururken kamcisi ona dolanacak, beni yakaladi diye ficiyi cekerken alevi verince kafasinda patlicak.
    dm: eee... bi int. check at bakalim.
    bom: *rolls 20
    dm: tamam akil ettin bunu, hamleni yap. bir 20lik bir de yuzluk. 20lik ile 18i geccen, 100luk ile 89'u.
    bom: *rolls 20, 99.
    dm: tamam. gozlerin kapandi. aradan seneler gecti. (butun partiyi anlatir) sen, paladin olan. sen zombi olarak uyandin, sen ranger sen agac oldun, sen ot, sen yun, sen kil, sen tuy oldun. bom, sen daglari havaya ucurdun ama havaya ucan dag tepene dusunce 234234234 yasinda öldün.
    bom: abi int check atsaydim, kacardim dagdan!
    dm: ...
  • oyun 1;
    tahminen ormanlık arazi.

dm "ağaçlardan üzerinize deathknightlar atladı"

oyun 2;

oyuncu "çalıların oraya bakıyorum"
    dm "çalıların oraya bakıyorsun"
    oyuncu "çalıların arasında bir çift kırmızı göz görüyorum"
    dm "hayır görmüyorsun"

iki ayrı oyun, ikisi de yaşanmamıştır efsane/dedikodudur.
  • handa bulunan cleric arkadaşımız, bir masada oturup muhabbet etmekte olan dört fighterla muhabbet kurup bilgi toplamak niyetindedir. allem eder kallem eder masaya oturur. hem onları etkilemek hem de yan masadaki zengin tiplere nispet yapmak amacıyla hancıya seslenir:

cleric: hancı!! masayı donat, ne varsa getir!

dm: oğlum 2 altının var, yetmez ki o para.

cleric: .....katedralin hesabına yazdırırız!!
  • sabahın köründe başlanan ve akşam saatlerine kadar süren sonlarına doğru artık bitsede gitsek tadı vermiş bir frp.party 3 tane kurt frpci(fighter,ranger,cleric) 1 tanede hayatının ilk frp sini oynayan bir fighter.dm oyunu bitirmek istemekte oyuncularda 9 saatlik frp nin ardından devam etmeye pek hevesli değillerdir.ama prensipleri gereği hiç bir oyun yarıda bırakmamışlardır.acemi fighter ın elinde bir adet pala vardır

dm-bir odaya geldiniz devasa 2 tane kapı var,yanlarındada böyle eğik bir kılıcın kabzasının girebileceği delikler var(tüyonun allahı).
    fighter(acemi)- (sabahtan beri pasif kalmanın verdiği eziklik ve yakaladığı bu fırsatı değerlindirmek konusundaki heycanıyla) kılıcımın kabzasını sağda ki kapıya sokuyorum.
    dm-kapı açılır içeride 3 tane red dragon var(bitsede gitsek) ne yapıyorsunuz
    ranger-soruyorum okeye 4.lazım mı diye
  • grubun başarısız cleric'i wis bir karekter olması gerekirken her dm ile diyaloğunda delirmekte abuk sabuk saçmalamakta adeta rage e girmektedir.

bir combat sırasında critical bir hasar alarak bir kulağını kaybetmiş olduğu için sürekli gruptan aldığı ayar da cabasıdır.

half orc bir barbarve bir human thiefile birlikte bir bandit grubuna dalan cleric gene bir critical yer ve bu sefer bacağı kopar.

yerde yatmaktayken bir yandan hala bik bik konuşmaya devam eder "kampı yakalım" "hepsini biçelim" filan diye...

fena baymış olan barbar son noktayı koyar; "sus len bacaksız!!!"

oyun yalan olur....
  • lise 1 zamanı, ilk kez frp oynuyoruz. dm de bizden bi 10 yaş büyük. level 0'ız tabi. ben half-orc barbarım.
    köyden çıktık yola bir quest için. yol boyunca iki üç mahlukat öldürdük, sonunda şehre ulaştık. gurubun lideri hemen quest için bilgi toplamak için girşimlere başladı, diğerleri de blacksmith'e şuraya buraya dağıldılar. turn bana geldi.

ben: etrafa bakınıyom, çeşme falan var mı?
    dm: ilerde var bi çeşme.
    ben: o zaman gidip kana kana bi soğuk su içiyorum.

dm kağıdına bişeyler yazar.

grup elemanları: ne yazıyon abi?
    dm: ne yazacam, verdim experience'ı barbara! ulan günlerdir yollardasınız, sersefil oldunuz, biriniz bile susamadınız mı be? aferim çocuğum.
    ben: ehhe.
hesabın var mı? giriş yap