aynı isimde "ömer" başlığı da var
  • ömer müezzinlik yapıyor ama kadrom yok dedi o yüzden maaşlı çalışmıyor anladığım kadarıyla sen 300 bin tl lik krediyi sen nasıl çektin ömer?
    ömer iyi çocuktu ama fena bir kusuru vardı gereksiz yere kredi çekerdi.
  • son bölümü şuan izliyorum, tahirin kızını kapatma sahnesinden sonra bir şey paylaşmak istedim. bu adamın aynısı bir abim vardı kendisi artık aramızda değil. hayattayken son senelerinde tarikata katılıp kafayı dinle kırmıştı. ondan sebep tam 3 sene evden dışarı adımımı atamadım, son sene haftasonları evde yokken gizlice çıkıp barlara gidip stres atıyordum sabredecek enerji topluyordum. en son gizlice bir plan yaptım, yerimi yurdumu işimi gücümü ayarlayıp bir gün onun haberi olmadan annemle babamla helalleşip bavulumu toplayıp evden kaçtım. onlara nereye gideceğimi dahi söylemedim çünkü biliyordum öğrenseler onları bir şekilde konuşturup gelir beni bulur ve alır geri getirirdi o cehennemin içine. antalyada bir pansiyonda çalıştım ve bir daha o eve dönmedim. yaklaşık 13 ay sonra abim kendi tabancasıyla kendini vurdu ve ne yazık ki aramızdan ayrıldı. şimdi kendi evim, işim, gücüm ve rahat hayatım var hiç kimseye hesap vermiyorum. bunun bedeli olarak tek kardeşimi 27 yaşımda kaybettim. yine de o güne geri dönsem aynı şekilde bavulumu toplar ve çıkardım o evden. bana bu gücü verdiği için de kendisine minnettarım, onu saygıyla anıyorum. kendime bir söz verdim, beni çaresiz bırakan ve hesap verdiğim tek kişiyi toprağa gömdüm, bir daha kimseye hesap vermeyeceğim diye. o günden beri kim bana hesap sormaya kalkarsa karşısında öfke saçan ve kalp kıran bir paralyzed hero buluyor.

demem o ki bu tür şeyler türkiyenin bir gerçeği arkadaşlar. sizler evlerinizde bunları televizyondan gecenizi renklendirmek için izlerken birileri bunları bizzat yaşıyor. ben kendi yolumu çizecek gücü kendi içimde buldum, hayat da bana yardım etti yolum hep açık oldu. herkes benim kadar şanslı olmayabiliyor. saygılar.
  • onca acının üstüne nisa'ya biscolata erkeği. işte gerçek adalet.
  • bu diziler cidden saçma sapan bir şekilde etkiliyor insanları. adama iftira atılıyor, soruşturma, karakol, avukat, adliye sahneleri saçmasapan. dizi yapıcaksınız diye milleti umutsuzluğa, yanlışa sürüklüyosunuz.

adam eve ödeme emri gönderiyo. vah vah evlerimize haciz koydu, çok güçlü adam. hiçbi şey yapamayız.

velayet onda değilken çocuğu alıp götürüyor, vah vah polise gidemem eli kolu çok güçlü. hiçbi şey yapamayız, tek çare kaba kuvvet.

adam camları, dükkanları yıka yıka alıyo seninle oğlunu. hadi orda sesin çıkmıyor kimse yok. havaalanına geliyorsun her yer güvenlik dolu. desene kaçırıyo oğlumu zorla diye. bu ne kabullenmişlik, kadere razıcılık, ühü ühühücülüktür ya.

size dizi lazım, entrika lazım da azcık akla mantığa uygun bi şey çekin oynayın ya.yuhhh.
  • muhafazakar bir aile kızının biriyle birlikte olduğunu öğrense bunu mahalleliye anons etmez. namus temizlenecek hikayesinde maksat kimsenin bu olanı duymaması, öğrenmemesi. sen kendi kızını kendi dilinle mahalleliye dedikodu malzemesi olarak ver, temizlenecek bir namus kalmıyor mantıken. diyelim ki evlendiler, namus temizlenmiş olacak mı? mahalleli, hatta belli ki bütün üsküdar, onların akrabaları vs bu ikisinin aslında evlenmek istemedikleri halde süreyya birlikte olduklarını söylediği için evlendiklerini bilmeyecek mi? bu konuşulmayacak mı? figen sırf kötülük için kötülük yapıyor da süreyya'da hiç kafa yok mu? bu şekilde iftira ile zorla evlendiğin adam senin yüzüne bakar mı? kimsede hareketlerinin sonunu düşünmek yok.

edit: dizide mantıklı konuşan bir sadık enişte var. onu da kimse ciddiye almıyor.
  • ömer iyi çocuktu ama bir kusuru vardı. milf severdi.
  • allah aşkı ile milf aşkı arasında kalan babyface bir ömer'in hikayesi. dine ve camiiye hürmet anlayışı ayasofya kapısı yemek olan güruh tarafından şimdiden eleştirilmeye başlandı. bugün yine onlar mağdur oldu.
  • vay vay vay adnan hocacıların kız düşürme taktiği senaryoya alınmış. şeytan gibi bir adam kedicik avcısı bora yıldız rolünde. görsel
    kedicik videosunun aynısını yapmışlar…ayy küçücük kızları işte böyle manipüle ediyorlar. tüylerim diken diken oldu.
    görsel

bence böyle yüksek reytingli bir dizide bu olaya değinilmesi kamu spotu olmuş.

teşekkürler senaristler.
  • başrol kadınlarda göz kapağı , kırışıklık görmeyi özlemişiz. oyunculuğun her yerini kusursuz gösteriyor (bkz: gökçe bahadır)
  • ömer bey kendini çok güvenilir biri olarak gösteriyor, yemek duası edip kız aldığı networke hayırlı damat broadcasti yayınlıyor ama arka planda sürekli gamze'ye mesajlar atıp buluşmalar için bahaneler yaratıyor ve utanmadan “ben sana yalan söylemiyorum süreyya” diyebiliyor.

benim için bu hikayedeki babyface ömer, büyükannesinin tv kablosunu kesen tahir'den daha kötü bir karakterdir.
hesabın var mı? giriş yap