şükela:  tümü | bugün
 • doğrusu "dişi bireylerin eski partnerlerinin spermini absorbe etmesi ve dolayısıyla bu durumun indirekt olarak offspringine/yavruya etki etmesi" olması gereken başlık. en kısa haliyle başlıktaki duruma geldi. konuya dönelim:

  burada tartışılmadığını görüp şaşırdığım hede. şu ana kadar okuduğum makalelere göre sadece sineklerde(telostylinus angusticollis) resmi olarak test edilmiş olup, insan üzerinde de aynı durum olabileceği önerilmiş.

  http://time.com/…-sexual-partners-affect-offspring/

  http://onlinelibrary.wiley.com/…/ele.12373/abstract

  https://www.sciencedaily.com/…4/10/141001090238.htm

  http://www.rooshv.com/…semen-of-casual-sex-partners

  (bkz: telegoni)
  (bkz: aristoteles)

  karşı argüman koyacaklar snopes falan getirmesin karşıma. kız arkadaşınızın ve dolayısıyla olası çocuğunuzdaki berkay, mamadou, koray, can, koray, alper parçacıklarının sorumlusu ben değilim.*

  saldırı öncesi edit: müslümanlıkla uzaktan yakından alakam yok, hatta müslümanlardan çeken bir etnisiteye mensubum, vaaz değil makale atıyoruz, hem önkabul hem de ad hominem yapmasın meriçler ve feminaziler, bozuşuruz.*

  hala ısrarla bu uygulama sadece sinek için geçerli diyen arkadaşlara; 1- telostylinus angusticollis, elimizde bu vardı hacı diye seçilmiyor, 2- benzer bir sonuca varan bir makale için edit2'ye yönlendireyim sizi. denek, deney metodu, sampling vs tamamen farklı bir durum üzerinden test edilmiş apayrı bir durumdan da bu sonuca bağlanmış(şimdilik). ayrıca "beğenmediğim bilim saçmalıktır" kafası da önce size olmak üzere hiçkimseye yarar sağlamıyor.

  edit2: bir yazar sinek yerine sample olarak farklı gebelik/kürtaj geçmişindeki insanları ele alan şu destekleyici makaleyi paylaştı. ben de burada paylaşayım. sonuçlardaki uçurum cidden enteresan. umarım bu çalışma tekrarlı olarak farklı samplelarla yapılır ve veriler daha anlamlı hale gelir.
 • "our new findings take this to a whole new level -- showing a male can also transmit some of his acquired features to offspring sired by other males," she says. "but we don't know yet whether this applies to other species."
  sadece sinekler için araştıldığından ilginç de gelse pek ciddiye alamadım. insanlarda da geçerliyse sevgililer ve eşler arasında ilginç tepkiler yaratacaktır bence.
 • insanlarda da geçerliliği olduğu ortaya çıkarsa erkeklerdeki bekaret takıntısı nispeten daha rasyonel bir zemine oturmuş olur.
 • ilgili videonun paylaştığım kısmında başlıkta belirtilen iddiayı destekler nitelikte bir anlatım söz konusu.

  --- spoiler ---

  telegony, kadının daha önce birlikte olduğu erkeklerin özelliklerini, özellikle ilk erkeğin özelliklerini, dölün kalıtımla taşıyabileceğini ileri sürer. kadının üreme havuzunda bulunan gen, çocuğun gelecekteki babası değil, kadının ilk birlikte olduğu erkeğin genidir. kadının birçok ilişki yaşaması ve sperm veya bedenine aldığı bir salgı (öpüşmek yeterlidir) durumunda kadın ve erkeğin dna ve rna'ları etkileşim içine girer. bu etkileşim genetik bilgi alış-verişi ile sonuçlanarak kadının kalıtımsal ve morfolojik (yapısal) özelliklerini değiştirir. eğer kadın genetik bozukluğu olan, uyuşturucu bağımlısı, alkolik, homoseksüel veya zihinsel hastalığı olan bir erkek ile birlikte olduysa, yumurtası gelecekte biyolojik babanın spermi ile döllendiğinde kadının daha önce birlikte olduğu eşinin özellikleri embriyonun gelişimini etkileyecektir. bunun sonucunda; embriyo, baba tarafından gelen veriden başka "özgür aşk" ın sonuçları olarak, kadının daha önce birlikte olduğu kişinin özelliklerini ve hastalıklarını alır. ve böylece mükemmel görünen ebeveynler tatsız ve beklenmedik bir "merhaba" ile karşılaşabilirler.
  --- spoiler ---
 • ilginç bir iddia.
 • benden önce partneri black panthermiş. fazla etkilemese bari.
 • (bkz: kokteyl)
 • e sevinmeniz lazım lan ya tüm genetiği sizden alsaydı? allah korumuş.
 • evet bekaret takıntılıları . şimdi biz bunu sinekte yaptık ama , insanda yapacağımız araştırmasına da bi fon lazım yani bak sinek için bile ne kadar uğraştık . haydi arkadaşlar pamuk eller cebe , size kanıtlı veri vericez artık lan daha ne istiyorsunuz .

  bağışı yapacağınız iban