şükela:  tümü | bugün soru sor
 • doğrusu "dişi bireylerin eski partnerlerinin spermini absorbe etmesi ve dolayısıyla bu durumun indirekt olarak offspringine/yavruya etki etmesi" olması gereken başlık. en kısa haliyle başlıktaki duruma geldi. konuya dönelim:

  burada tartışılmadığını görüp şaşırdığım hede. şu ana kadar okuduğum makalelere göre sadece sineklerde(telostylinus angusticollis) resmi olarak test edilmiş olup, insan üzerinde de aynı durum olabileceği önerilmiş.

  http://time.com/…-sexual-partners-affect-offspring/

  http://onlinelibrary.wiley.com/…/ele.12373/abstract

  https://www.sciencedaily.com/…4/10/141001090238.htm

  http://www.rooshv.com/…semen-of-casual-sex-partners

  (bkz: telegoni)
  (bkz: aristoteles)

  karşı argüman koyacaklar snopes falan getirmesin karşıma. kız arkadaşınızın ve dolayısıyla olası çocuğunuzdaki berkay, mamadou, koray, can, koray, alper parçacıklarının sorumlusu ben değilim.*

  saldırı öncesi edit: müslümanlıkla uzaktan yakından alakam yok, hatta müslümanlardan çeken bir etnisiteye mensubum, vaaz değil makale atıyoruz, hem önkabul hem de ad hominem yapmasın meriçler ve feminaziler, bozuşuruz.*

  hala ısrarla bu uygulama sadece sinek için geçerli diyen arkadaşlara; 1- telostylinus angusticollis, elimizde bu vardı hacı diye seçilmiyor, 2- benzer bir sonuca varan bir makale için edit2'ye yönlendireyim sizi. denek, deney metodu, sampling vs tamamen farklı bir durum üzerinden test edilmiş apayrı bir durumdan da bu sonuca bağlanmış(şimdilik). ayrıca "beğenmediğim bilim saçmalıktır" kafası da önce size olmak üzere hiçkimseye yarar sağlamıyor.

  edit2: bir yazar sinek yerine sample olarak farklı gebelik/kürtaj geçmişindeki insanları ele alan şu destekleyici makaleyi paylaştı. ben de burada paylaşayım. sonuçlardaki uçurum cidden enteresan. umarım bu çalışma tekrarlı olarak farklı samplelarla yapılır ve veriler daha anlamlı hale gelir.
 • insanlarda da geçerliliği olduğu ortaya çıkarsa erkeklerdeki bekaret takıntısı nispeten daha rasyonel bir zemine oturmuş olur.
 • ilginç bir iddia.
 • evlere şenlik bir iddia. doğru olması halinde saçma sapan argümanlar yaratacaktır.
 • benden önce partneri black panthermiş. fazla etkilemese bari.
 • (bkz: kokteyl)
 • e sevinmeniz lazım lan ya tüm genetiği sizden alsaydı? allah korumuş.
 • evet bekaret takıntılıları . şimdi biz bunu sinekte yaptık ama , insanda yapacağımız araştırmasına da bi fon lazım yani bak sinek için bile ne kadar uğraştık . haydi arkadaşlar pamuk eller cebe , size kanıtlı veri vericez artık lan daha ne istiyorsunuz .

  bağışı yapacağınız iban
 • siz gülün bakalım...capon gözlü, kara pipili bebeği elinize alınca görecem ben sizi...bilim yanılmaz... isviçreli bilim adamları hiç yanılmaz.. kabuğu soyulmamış domatesler istiyoruz...