şükela:  tümü | bugün
 • weeds'in yaratıcısı jenji kohan'ın, weeds'in bitmesi ile birlikte hazırlıklarına başladığı yeni projesi.
 • 2. sezon onayı alan dizi. evet, daha birinci sezonu başlamadı.

  http://www.huffingtonpost.com/…son-2_n_3513746.html
 • jenji kohan imzasını fazlasıyla taşıyan güzelim dizi. weeds sevenlerin bunu sevmemesi için hiçbir neden yok. maceracı gençliğinde yaptığı bir hata yüzünden hapse düşen piper chapman'ın içine düştüğü yepyeni dünyada tutunma çabasını izliyoruz. bir yandan da suçlu geçmişi, nişanlısıyla ilişkisi ve hapishaneye düşüş hikayesi veriliyor bizlere.

  weeds'den alışık olduğumuz üzere başka dizilerde tipleme kalabilecek olan yan karakterler burada kendilerine has üslupları ile kanlı canlı insanlara dönüşüyorlar. kadro çok başarılı. hikaye formatı da bizi tek mekanda hapsetmeden zaman zaman nefes almamıza yarayan flashback'lerle dolu.

  13 bölümü bir çırpıda bitirilesi...
 • ilk bölümü tarafımdan bitirilememiş olan dizi.

  akmıyor.

  gitmiyor.

  zaten ilk bölümde seks sokuş gösteren diziden korkacaksın, "bari bununla çekeyim" diye düşünüyor olmaları çok büyük ihtimal.

  olacakmış da olamamış bir dizi gibi duruyor.

  aynı ouokl gibi.
 • ilk bölüm ilk sahnede çıplak kadınlar görünce dizi kötü, seksle prim yapmaya çalışıyorlar dedim ama yoğun seks sahnelerine rağmen güvenli evinden, sevdiklerinden uzakta, yalnızl kalmış kadın hissiyatını vermeyi çok iyi başarmış beni de ağlatmış dizidir. umarım böyle başarılı devam eder.
 • görülmüş görülecek en boktan kurguyla başlamış dizi desek abartmış olmayız herhalde. ilk bölümden anlaşıldığı kadarıyla hikaye kötü. daha doğrusu bence kötü başladı. bakalım, ilk bölümden yorum yapmak çok sağlıklı olmaz diye düşünüp izlemeye devam edelim. ne çıkacak göreceğiz.

  evet, ilk bölümünü yeni seyrettim.
 • hikaye based on a true story. piper kerman'ın, uyuşturucu kaçakcısı biriyle çılgın bir beraberlik yaşayıp sonunda ikisinin de 15 ay hapse düşmesinin anılarına* dayanıyor.

  fakat federal hapishane de yaşananların bir kısmı sanırım hayal ürünü.

  --- spoiler ---

  kuaför olsun, yoga olsun, müdürün odasına milletin elini kolunu sallayarak girmesi... ilginç şeyler bunlar.

  --- spoiler ---

  yıllar sonra gelen edit: 3. sezonu devirdik hala içerdeki hayatın akışı beni hayretler içerisinde bırakıyor.
 • vasat bir dizi. oz ve prison break (1. sezon) gibi dizilerden sonra bunlarin seviyesine cikabilecek bi hapishane dizisi zaten pek mumkun degil. ama yine de izlenebiliyor, eglenceli sayilir. sezon finali de baya dramatikti acikcasi neler olacagini merak etmiyor da degilim.
 • pek beğendiğim ve kitabını da okumaya başladığım dizi. özellikle taystee karakteriyle kendine hayran bırakmıştır. sofia, red ve nicky de muhteşem karakterlerdir. erkek olmayı bırakan herhangi biri için "piyango bileti kazanıp geri vermek gibi" yorumu, ırkçı laflara karşı "this ain't the help" giydirmesi ve şu an aklıma gelmeyen binlerce muhteşem quote uyla ultra mükemmel diyaloglar ve çok usta bir dil yakalanmış.
 • 8.7 olan imdb puanını ilk bölüm itibarıyla hak etmeyen dizi. eğlenceli bir tarafı olduğu yadsınamaz fakat bende devam etme isteği uyandıramadı.

  edit: 8.6 olmuş, daha da iner derim.