şükela:  tümü | bugün
  • dışarıya bağlantılı havuzunda, kışın dize kadar kar halindeyken bile dışarıda üzerinize kar yağarken yüzebildiğiniz hatta abartıp havuzun kenarına çıkarak, koşup eğlenebildiğiniz hoş* mekan.

ayrıca ufak da bi su kanalı operasyonuna girebiliyorsunuz. tabi wonderland dan çok değil. ayrıca (bkz: jakuzi)
  • berbat bir oteldir. şans eseri tatil yolunda kalacak bir yer olarak karşınıza çıkmış ise kalmayınız - kaldırmayınız. termal oldugu iddia edilen havuzda şahin k görünüşlü adamlarla yüzmek orunda kalabilirsiniz.
  • termel otel adı altında olup odalarında sıcak suyun ancak ılık derecelerde sunabilen otel.
    çaydanlıkla su ısıtılıp odalara servis yapılması bile daha etkileyici olabilirdi.
  • asansör fobisi yaşatan yer.
  • ailece gidilebilecek bir otel.
    aile derken anneanne, babaanne, dede, büyükbaba kastedilmekte.
    arkadaslarla, ne bileyim sevgiliyle falan gitmeyi düşünen bir kere daha düşünmelidir.
  • çalışanları güleryüzlü, termal havuzu özellikle kar altında yüzmek açısından değerlendirince çok keyifli bir tesis. sabaha karşı tek kişi bile olsanız terminale araç yollayıp aldırır falan fena değildir.

bunun dışında mı? bi halt yok. gitmeyin. emekli hotelinin önde gideni, işletmecilik anlayışı olarak da 20 yıl önce kurulduğu dönemin bile temsilcisi olamaz. rezalet bir yerdir. suyu, çayı her bir haltı herşey dahil sistemde bile size satarlar, yemekte hakkınız olsa da oda numarası falan sorarlar.

gitmeyin demiş miydim? gitmeyin.
  • temiz değil. toza karşı hassas biri olarak odada rahat edemedim. banyosu da yarım yamalak silinmiş, hani silinmiş olsun diye. başka önemli bir eksiği yok ancak temizlik benim için olmazsa olmaz kriter olduğundan bir daha gitmem.
  • 15 mart oruçoglu termal otel rezilligi şeklinde bir baslik açmak isterdim, ancak çaylakken kendime söz verdigim icin yapmiyorum. dayim otelin müdürünü ve sahibini tanidigi için, dogum gunumu kutlama maksatli bu otelde indirimli rezervasyon yapabilir mi diye sordum. dayim da sanirim rezervasyonda çalışan turgay bey ile normalde 460 lira olan lüks odaya(burasi onemli) 380 lira verilmesi konusunda anlasmis. biz de bu sabah otele giris yaptik. (daha once de bir kac kez ozellikle dogum gunlerimde bu oteli ziyaret etmistim.) daha odaya girer girmez eskiden girdigim odalardan farkli oldugu goze carpiyordu. oncelikle asansörün hemen karsisinda ve bu yuzden mahremiyetten tamamen uzakta bir odaydi, ayrica 1. kattaydi ve hiç bir manzara yoktu. sadece otelin trafosuna bakiyordu pencereler. hele ki otelin banyosuna gelecek olursak, 1990’lardan kalma eski ve kirli bir küvet, ufacik igrenc bir lavabo, engelli tuvaleti ve yerlerde gezen karincalar vardi. onceden gittigimde gayet granit lavabo tezgahlari, son kalitede camli tertemiz dusakabinler olan odalar simdi bu haldeydi. dayima bu durumdan bahsettim, dayicim emin miyiz bize lüks oda verdiklerinden? onceki seferlerde nasil, simdi nasil vermisler diye anlattim. dayim da kalabalik oldugu icin belki oyle denk gelmistir dedi. ben de arada o oldugu icin ve dogum gunum oldugu icin moral bozmadim, arkadasimla beraber havuza indik. havuz iyiydi, güzeldi, eglence hos bes derken 3 saat sonra tekrar odaya donduk. o kotu kuvette dus aldik, ancak sonra fark ettik ki sabit olan sac kurutma makinesi de bozuk banyodaki. resepsiyonu aradim, hemen ilgilenecegiz demelerine ragmen yaklasik 25 dakika sonra teknikten bir abi geldi. orasini burasini kurcaladi aletin, megerse daha oncesinden salteri attirmis zaten. salteri kaldirdi, calismaya baslayinca gitti. ben de heralde sorun olmaz dedim, kullandim ama 30 saniye sonra yine bozuldu. bu sefer salter de atmamisti. yapacaginiz isi skeyim deyip kis gunu havluyla kurutmaya calistim saclarimi, ancak bekledigimiz 25 dakikayla beraber arkadasim da ben de sifayi kaptik. aksam saat 22 gibi de acik bir nobetci eczane bulup ilaç aldik. dogum gunum daha rezil gecemez heralde deyip ve durumdan asiri derecede rahatsiz olup, eczaneden donunce direk çikis yapmak istedik. gece konaklamadan, çikis yaptik. ve bizden çatir çatir 380 liralarini aldilar. ısin komigi, dayima lüks odayi 460’tan 380’e indiriyoruz demelerine ragmen internetten su anda, 1 gun sonrasi icin 330 liraya lüks oda siparis verebiliyorsunuz. ayrica bizimkisi lüks oda falan da degildi. o lüksse, lüks olmayan odalarinda banyo falan mi yoktu cok merak ediyorum. sonuc olarak anlasilan o ki, bizden lüks oda parasindan fazla para alip engelliler icin otelde bulundurulmasi zorunlu olan bir odayi kakalamislar. daha genciz, bu tarz durumlari ogrenecegiz tabii ki. buralari takip eden bir birimleri varsa eger(zannetmiyorum ama) gorkemkucukguldal@gmail.com e-mail adresim. en azindan oraya ozur dileyip, bu saçmaligin sorumlusu kimse(rezervasyonu ayarlayan turgay bey mi? yoksa o sirada resepsiyonda bulunan amatör bir calisan mi?) söylerlerse cok memnun olurum.