• chp'li alanya belediye başkan adayı ve muhtemel yeni belediye başkanı.
  • dtp'nin seçimlerden ve propagandadan sorumlu eşbaşkan yardımcısı olmakla birlikte, beni celiskili bir ruh haline suruklemistir, gulsem mi aglasam mi bilemedim; bianet'e verdigi bir demecte: "hesap, kürt seçmenlerin yanlış veya geçersiz oy kullanmasını sağlamak. somut bir bölücülük bu. çünkü ayrımcılık, hatta ırkçılık. amacı, kürtlerin parlamentoda temsilini engellemek. kürtler inşaatta çalışır, askerlik yapar, vergi verir, domates toplar. ama 'siyasette temsil edilmemeliler' yaklaşımı sürüyor." demistir, benim ufacik aklim ise domates toplamakta kalmistir. neden domates diye dusunuyorum dakikalardir, neden patates demedi osman ozcelik, acaba o anda cani domates mi cekti. aklimin takilmasinin bir nedeni de benim de canimin dun geceden beri domates istemesi. sasirdim kaldim. gulemiyorum, zira gulunecek bir durum degil ama yuzumde yamuk bir siritma var onu da engelleyemiyorum. **
  • fatih altaylının karşısında yapmış olduğu beyanlar ve karşı tarafı incelikli dinleme ruh haliyle değerlendirildiğinde; kemikleşmiş tehlike arz eden durumları kurtarmakta on kurt gücüne sahip olan yüksek alçakgönüllülük kisvesinin gerçekçiliğini ortaya koymakta samimi olan dtp nin eski ya da eski dtp nin milletvekilidir.

içlerinde fırtınalar kopan veya fırtınalar kopan belirli bir grubun temsilciliğindeki her tüzel kişi gibi kendini dinlettirebilme adına yönelenilen dialektik iletişim, mutlak suretle kabını reddedecek aşırı hoşgörü süzgecinden geçmeli midir sorusunu demokratik biçimde evetleyen kendinden edilgen bir savaşçı konumunda olmasına rağmen kürt halkının aradığı ve beklediği tam özgürlük hakkını; ancak bu hakkı, tartışmalı bir şekilde ortaya çıkartılan ismet inönü beyanatından kürtlerin türkleştirlmesi başlığıyla değilleyen bir duruşla savunması aklının büyük kısmının halen kürtçeleştirmiş olduğu malum eserdeki gulag da esaret çeker pozisyonda bıraktığını gösteriyor. bulunduğu etnik köken, siyasi duruş itibariyle başvurmuş olduğu klişeleşmiş sözün bittiği yerde yapılan fakir edebiyatının inceliklerinden faydalanması da yeni bir şey söyleme zorundalığını temsil ettiği kurulun resmi ideolojisine takılmadan ve ters düşmeden hafifletebilecek en kullanışlı yöntem olarak zaten senelerdir yapılmakta.

söylemlerinden bağımsız ve bir o kadar da icraatin içinden yapılacak diğer bir fikriyat çatışması tespiti ise; bireysel ve resmi ideolojideki hukuki açmazların kapatılma sürecini oluşturabilmesi için eyleme dönüklüğün olmazsa olmaz şartıdır. dolayısıyla salt bir demokrasi paravanıyla beraber doğrudan bir emir komuta zincirine girmek kıyıda su üstünde kalabilmeyi marifet olarak gösterdiği kadar derinlere gittikçe bu açmazdan doğan tolerans demokrasisinin anafor sürecini de kolaylaştırmaktadır. kaldı ki değil belirli bir etnisite için demokratik hak ve özgürlükler istemini meşru kılmak, laiklik otoriter bir anlayışla devlet müeyyidesi halini aldığında dahi işler demokrasi yönünden tartışılır bir hal alacaktır. olağan duruma ok anlayışıyla bakıldığında da; aslında dtp tarafının besin kaynağı açığa çıkıyor. 6 ok içerisinde demokrasi yok – kavram kargaşasına her ne kadar gerek yoksa da bu altı kavramın işaret ettiği yer demokrasi ve cumhuriyettir demenin de manasızlık hanesindeki yeri çoktan dolmuş vaziyettedir- arrow’un imkansızlıklarına göre de kollektif tercihler tamamen tek bir bireyin tercihlerini yansıtmamalıdır. burdan yapılacak çıkarımın altı nokta körler derneğinden bağımsız bir şekilde anlaşılacağı üzere, uzlaşma için gösterilen ve uzaktan kumanda görevini üstlenmiş şahsın sansasyonelliği ve aktivist geçmişi dikkate alındığında bile yandaş dışı kamuoyunda sadece uzaklaşmaya sebep olduğu aşikardır. velhasıl kürt halkı abdullah öcalana şeyh saitin kervanında ve onun yolunda giden bir öncü olarak baktığı sürece, medyanın da ağzından devlet ve terör örgütlerinin anlaşma sağlama zeminin asla oluşturlamayacağı sakızı düşmez.

kendisinin ve partisinin genel ideolojisi bu yöndeyse düşmüş oldukları bir diğer acemilere özgü siyasi hata ise kürt sorunu diye bir şeyin olmaması halinde sorun odaklı düşüncenin rasyonel tasviri adına doğru olmasına karşın siyasi bir amaca yönelik olmadığından ve hedef kitlesinin etnik kimlikle sınırlı olması bakımından bu durumda herhangi bir oluşumun ve partinin gerekli olmadığına dair net itikatlarıdır. ardarda gelen hükümet eksenli basiretsizlikler ve sıkça karşılaşılan problemlere yineleyici biçimde konvansiyonel çözüm yöntemleri eşliğinde nihayete eren sonuçsuz çığırtkanlıklar yanlış politikayla eklemlendirilerek yeni bir partinin oluşumu için itici güç oluşturur sonrasında kamuoyu yoklanır ve uygun zeminin oluşması beklenerek faaliyete geçilir, bu kıyaslama x amacından doğan her parti için geçerli ve yeterli olmasına rağmen standart bir anlayış mutlak x dışında x e bağlı tüzük kapsamında geliştirilecek alt kollar geliştirmek zorundadır. dolayısıyla ardılı bdp iş bu ideolojinin muadili bir tüzük programı hazırlar ve kürt sorunu dışındaki vaatler katma değerleri dışında değerlendirilirse bdp ardılı fraksiyona kadar muhtemel parti programındaki maddeler dtp nin rant ve varoluş kaygısıyla doldurulacaktır.

sonuç olarak doğu cephesinde yeni bir şey yok. 2012 de paradigmasal bir kayma yaşanmazsa doldur boşalta devam.

tüm dtp vekillerine gelsin

you insist that the weight of the kurd
    should be on your shoulders
    misery
    there's much more to life than what you see
    my friend of misery
  • antalya'da bulunan özel ofm hastanesinin sahibi/ortağı kişi. 2024 mart mahalli idareler seçiminde chp'den alanya belediye başkan adayı olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap