• minibuslerde havali kapi daha cok tubbiss diye bi ses cikarir ki bu daha guzeldir
  • otobüslerin hava basinci ile çalışan otomatik kapı, (bazılarında) amortisör sistemlerinin her sarsıntıda contalarından dışarı sızan gaz sesidir
  • tıs fıs tıs fıs sanki uzay mekiği iniyor sanırsın ama muavinin polatlı'da inecek kalmasın dediğini duyunca bir uyanırsın kendine gelirsin. ayrıca retarder sesinin yanından dahi geçemez. o ışıklara 300 metre kala çıkan sese hastayım. ciuuu.
  • otobüslerin amortisörlerinden gelen tıslamadır. otobüs durmuş vaziyetteyken bile duyulabilir. mesela yolcu indiren özel halk otobüsleri tısıl tısıl tıslar. izlemesi de zevklidir hani.
  • yolda yürürken ansızın duyulan as 900 dızzzzt'laması yanında ölünün son nefesi gibi fersizdir.
  • şehirlerarası otobüsün tıslaması bana nedensizce bir güven duygusu verir hep. sanırsın anne karnındayım o an:)
  • ne zaman vızır vızır geçen enerjik arabaların, kornaların arasından o nefes nefese homurdanma sesini duysam innceden mutsuz olurum, nemli sabahların iç sıkıntısı griliğinde ölecekmişçesine zor yürüyen yaşlılar gibi kesile kesile ve ağııır ağır ilerler otobüs, içinde tıkabasa doluşmuş insanlar camlarının buğusunu siler ve bi tuhaf bakarlar sokaktakilerin yüzüne, sonra sanki bütün şehrin yükü omuzlarında gibi yorgun argın sallanarak ve oksijen tüpüne bağlanmış zor soluyan bi hasta gibi tıslaya tıslaya uzaklaşır gider, ve ben niyeyse manyakça duygusallaşıp şiir yazma raddesine filan gelirim allahın belası bir cumartesi sabahının sekiz buçuğunda..
  • abs sahibi otobuslerdede oluyor ornek: bostanci-taksim arasinda gidip gelen cift katli otobus abs si oldugu halde bol bol tislar, ve insan kulagiyla direk cinsel iliskiye girer
  • bir kişi sebebini doğru yazmış.

ventil denen hava dolu yastıklardan gelen sestir.

retarder diyen olmuş, sesli güldüm.

bu arada, as 900 dızzztlamaz. o dızztlayan leyland marka kamyonlardır.
  • (bkz: retarder) denen ve motor freni yapan bi aletten gelen sestir bu ses. retard ingilizce salak ve gerizekalı dereceside yavaş anlamıda olduğu için retarder denen aletten çıkan sesin zekice olduğu da söylenemez.
hesabın var mı? giriş yap