• halihazırda parası olanlara yarayacak ve fakat zaten zor durumda olup 1000-2000 liralık kredi veya kredi kartı borcunu bile ödeyemeyen vatandaşı hiç etkilemeyecek olan, saçma sapan uygulama. sonuçta sıfır otomobillerde uygulama alanı bulacağı ve sıfır otomobil fiyatları 20.000 liradan başladığı için, normal vatandaşın yükünü hafifletmeyeceği aşikar. ekonomik kriz tedbiri diyenlere anca gülerim.
  • resmi gazetenin bugünkü sayısında yayınlanarak yürürlüğe girmiş indirim. haberlerde sadece yerli araçlar için geçerli olacak denilmişti fakat böyle bir ayrıma rastlamadım.

http://rega.basbakanlik.gov.tr/…009/03/20090316.htm
  • yamulmuyorsam, ab normları uyarınca yerli üretime devlet tarafından açık destek verilememesi sebebi ile yerli üretim/ithal ayrımı yapılmadan uygulanacak indirimdir
  • iş yerinde her ekranda bir otomobil sitesi açılmasına ve yeni araba alan bir arkadaşın sinir krizi geçirmesine neden olmuş uygulama.
  • ötv'ye konu alımlarda kdv matrahı, malın ötv öncesi tutarı + ötv olduğundan, ötv indirimi sonrası kdv tutarı da düşecektir.
  • yüzde 37'den yüzde 18'e inecekmiş ötv, bu durumda

100*1,37*1,18=161,66 olan rakam

100*1,18*1,18=139,24'a gerileyecek

161,66*0,86=139,03 yaklaşık yüzde 14 indirim anlamına geliyor.parası olana hayırlı olsun diyoruz...
  • (bkz: #15752640)
  • şu dakika itibari ile 39 bin lira olan volkswagen golf 1,6 trendline versiyonu 34,700 bin liraya düşmüştür. polo 1,4 trendline versiyonu ise 22 bin 300. orta-alt sınıf araçlarda yaklaşık 3-7 bin lira arasında bir indirim olacak. merakla focus'un* yeni fiyatını beklemekteyiz. tahminen 28-29 bin liraya düşecek. ayrıca haberin günler öncesinden verilmesine rağmen internet sitesini bugüne hazırlamayan otocuları esefle kınıyorum. vw hariç tamamında fiyatlar güncellenmektedir yazıyor. bi yüzde hesabı yapıp indirim yapmaktan acizler.

ikinci el araç alacaklar, sıfıra yönelsinler ya da birkaç hafta beklesinler. sıfır araçlar bu kadar düşmüşken, sıfır araç fiyatına ikinci el kimse satamaz. şu 3 ay araç almak için en iyi dönem, kaçırmayın diyoruz.
  • o değilde 20 yaş üzeri araçlara uygulanacak bir ötv vardı ne oldu ona dedirten indirimdir. ben dahil bir çok insan eski araçlarını otoparklarda bekletiyor ve 2003 yılındaki gibi bir ötv indirimi beklerken hepimizi şaşırtmış hükümet uygulamasıdır. sanırım araçları otoparktan çıkarıp sanayiye götürmenin vakti geldi. 2003 te çıkan ötv gibisi çıkmayacak anlaşıldı. hiç değilse birkaç bin lira harcamayla işler hale gelsin araçlar.
hesabın var mı? giriş yap