• ne kadar değişik tipler var. bir daha senin gibileri arabama alırsam şerefsizim.
  • oysaki fakir, diğer fakirin halinden anlamalıydı.

oysaki otostopa duranlar hep alt segment arabalar olmalıydı.

o değil de durumun, memleketteki arabaların yüzde sekseninin orta segment olmasıyla bir ilgisi olabilir mi sence sevgili yazar?
  • 4 senede toplam 700-800 kere otostop çekmişimdir. sadece bir kere auideye bindim. bir kere de mercedesten biri bu arabaya oturabileceğinizi mi sanıyorsunuz deyip gitmişti. genel olarak linea, focus, tofaş serisinden arabalar duruyor. ben bunu zorluk yaşayan insanların halden anlaması olarak görüyorum.
  • genel araba popülasyonuna baktığımızda orta segment arabaların fazla olmasından da kaynaklanıyor olabilir. sonuçta üst segment araçlar da hiç durmuyor değil sadece sayısı diğerleri kadar fazla olmadığı için denk gelme ihtimali düşüyor. bu arada kaynak götüm tabi, türkiye'deki deki segment dağılımını falan bilmiyorum sadece böyle olduğunu tahmin ediyorum.
    aslında bakınca yazarın haklılık payı var gibi de. sonuçta bize benzeyen kişi halimizden daha iyi anlar. e orta segment arabadaki kişinin de bize yakın olma ihtimali daha yüksektir yani.
    üst segment arabaların daha az durma sebepleri arasında belki şunlar da olabilir. en nihayetinde otostop biraz kendini karşı tarafa acındırma işi. sağ şeritten yavaş yavaş gelen amcayla göz teması kurmak bakışlarınla al be abi demek mümkün. sol şeritten yapıştırıp selektör yapa yapa gelen kişiyi o karartmalı camların içinde nasıl görcen, o hızda nasıl göz teması kurcan, adam seni fark edip sağa yanaşak da duracak da geri gelecek de of anam of.
  • arabayı boşkoy sen, içindekinin gönlü üst segment sen ona bak. yüreği zengin şoförün, araba isterse şahin olsun isterse taunus.
  • hayatımda bir defa otostop çektim o da doksanlı yılların başlarında taksimde. o zamanlar 14 yaşında bir çocuktum. arkadaşım ile beraber taksime gitmiştik. cebimizde evimize dönecek kadar para olmasına rağmen otostop çekmeye başladık. yarım saat geçmesine rağmen hiç bir araba durmamıştı. daha sonra w 126 bir 500 sel durdu. arabayı kullanan bir şofördü ve bizi topkapı'ya kadar bırakmıştı. bırakırken de paramızın olup olmadığını sordu ve bize ufak bir harçlık verdi. bende kendisine anahtarlarımı taktığım en sevdiğim anahtarlığı hediye ettim. o abi hala yaşıyorsa allah ondan bin kere razı olsun.
  • polislerin sadece çirkinlere gbt yapması kadar absürd bi başlık.takipteyim
  • cektıgın yere gore degısır bence ama genel olarak orta segment dıyebılırız
    sene 2010 yurttan kampuse gıdecez 3 arkadas tramwaydan bıkmısız sureklı otostop cekıyoruz her defasında da orta segment arabalara bınıyoruz bı ara cok sasırdıgımız bır olay oldu trafik ısıgın az ılerısınde otostop cekıyoruz bı volvo jip yavasladı araba o akdar temız ve parlak kı gunes dogdu sanıyoruz ve ılerıde durdu bız şok tabı 3 arkadasız bırı olum bıze durmamıstır dıyerek cekmeye devam edıyor o arada bızde anlamaya calısıyoruz beyın amcuklaması gecırıyoruz, adam dıkız aynasından bıze bakıyor bize durduguna emın olduk tam o tarafa dogru yonelırken koye gıden bi toros durdu jıpın sahıbı onun durdugunu gorunce devam ettı tabı bız de torosa bınıp okula gıttık bu da okul yolundakı muhtesem dus kırıklıklarımdan bırıydı paylasmak ıstedım
  • sekülerini ayrı segmentini ayrı, yapacağın tespiti ayrı sikeyim senin.
    (bkz: mal)
hesabın var mı? giriş yap