• benim bu.
    yılda 2000 lira verip, yalnızca 2-3 defa ruhumu sosyolojik açıdan beslemesi için uğrarım okula. üniversite dışındaki hayatımda da besin zincirinin havyar ve şampanyaya yakın taraflarında konumlanmış durumdayım.

ezberini bozduğumun aptalları ya. insanları ümitsizliğe itip kendinizi başarılı hissetmeye ne kadar da muhtaçsınız.
  • ayı seni yetiştiremememiş babandır öncelikle. ölümünden kısa süre önce iletişim fakültesi bitiren (bkz: kemal sunal) ayı mıydı yoksa besin zincirinin altında mıydı? üstelik bu haddi sana kim verdi? tabii ki yetiştiremeyen ayı baban. insanlar istedikleri yaşta istedikleri eğitimi alabilir. zamanında şartları elvermemiştir ya da kendi hatalarıdır. sonradan emek vermek istiyordur. sana ne? her şey bitti insanların hevesini, umudunu kırmak mı kaldı? ayıoğlu ayı. entelektüel olmak bu değil.

not: (bkz: kemal sunal) iletişim fakültesi mezunu olmuştur. düzeltme için uyaran arkadaşlara teşekkür ederim. yanlış hatırlamışım. bir başkası ile de karıştırmış olabilirim. zaten amacım hasıl olmuş.
  • eğitimiyle, hocalarıyla, kampüsüyle... gercekten kaliteli ve iyi bir üniversite ise 60 da olsa yaş.. okuyun..
    kaliteli bir hocadan öğreneceğiniz her şey kayda değer. dışarıda bir sürü hanzo var zaten
  • okumanın yaşı yoktur arkadaşlar. siz bu klavye artisti 31 çekmekten bunalıma sürüklenmiş kompetanları takmayın. bu devirde okumaktan iyisi okumaktır.

okuyun, okutun(!)
  • ayı kaç yaşında olunca üniversite okuması haber değeri taşımıyor acaba?
  • bunun yüksek lisansı, doktorası da var. önceden tanıdığım okuluna devam eden fakat bir yandan da çalışan ve iş yaşamının gerekleri yüzünden okulunu uzatmış insanlar da var. bu insanların şartların zorlamasına rağmen okulundan vazgeçememesi ayıplanacak bir şey değildir. bilakis alkışlanmalıdır.
    davranışını beğenmediği birisini yargısında kötü bir yere oturtup tukaka'lamamak tipik bir insan davranışıdır.
    beğenmediği insanın başka açıklarını aramak da o insan yüzünden daha genel büyük grupları aşağılamak da bireyin kendi içindeki yetersizliğinden kaynaklı bir durumdur.

insanları düşman edinmeyi bırakın, eğer düşman arıyorsanız kötü düşünceler/eylemler, cehalet düşmanınız olsun.
  • ömür boyu kış uykusunda yatan uyanamayan ayılara dert olmuştur.
    insan ölene kadar her an kendini geliştirmeli, hep daha iyiye daha fazla bilgiye ulaşmanın yollarını aramalıdır.
    ama sen mağaranda uyumaya devam et, öldüğünde yabancılık çekmezsin.
  • şahsımdır, hatta iki yıl da fazlam var. 5 yıllık kalkınma planlarım içinde 34'te mezun olup, 35-36 gibi de minimum 2 yıl helal süt emiklemiş bir kadınla hayatımı birleştirmek var. hayat her zaman, herkese eşit şartlar sunmuyor. bazen yapılan minik hatalar çığ etkisi yaratıp, tepetaklak edebiliyor insanın hayatını. o yüzden genellemek kötüdür arkadaşlar, genellemeyin.
  • ikinci üniversitemi okuyorum
    kalbinizi kırarım
  • şu 30 yaşa yüklediğiniz anlamlarla birlikte siktir olup gidebilirsiniz, diye tepkimi gösterdiğim, ayı sıfatı takılan kişidir.

- 30 yaşına geldin hâlâ bekâr mısın?
    - 30 yaşına geldin hâlâ düzgün bir işin yok mu?
    - 30 yaşına geldin hâlâ araban yok mu?
    - 30 yaşına geldin hâlâ üniversite mi?
    - 30 yaş hede mi?
    - 30 yaş hödö mü?

siktirin gidin amk! güya sözlük hiç tv seyretmeden entelektüel tiplerden oluşuyor - ulan sabah programlarındaki, emeklilik günü saymış emekli veznedar teyzeleri geçtiniz! ben 120 yaşıma kadar yaşayacağım aslanım, benim orta yaşım 60. 60 yaşıma kadar kimseden, "sen daha evlenmedin mi? araba almadın mı?" diye duymak istemiyorum. sizler akp türkiye'sinde içi geçmiş, 80 yaşında ölüp gidecek fosillerseniz ben n'apayım?
hesabın var mı? giriş yap