şükela:  tümü | bugün soru sor
 • detaylarına şu adresten ulaşılabilecek çok güzel bir proje. standart not defteri gibi not tutup, kolayca pdf'e dolayısıyla da dijital ortama aktarabildiğiniz, 224 çizgili sayfadan oluşan bu defteri mikrodalga fırına koyarak yenileyebiliyorsunuz zira mikrodalgada yazıları siliniyor ve defteri yeniden kullanmaya başlayabiliyorsunuz. yok hacut ben bir kısmını silsem yeter derseniz de saç kurutma makineleri ne güne duruyor? "peki soğutunca da yazılar bizi görebilecek mi?" sorusunun karşılığı; ofkors.

  eray altunbozar ve volkan gökberk'i gönülden tebrik ediyor ve deftere kavuşmak için sabırsızlandığımın da notunu düşüyorum.
 • ben fotoğrafını çekeceksem bir özelliği kalmıyor ki bu defterin. fotığrafı çektikten sonra bir ton site var jpg to pdf yapan. sadece karalama olarak kullanmak isteyenlere hitap edebilir.
 • simdiye kadar hic "hasktir, defterim bitti yeaa! keske sunlari silip bi daha ayni defteri kullanabilseydim yeaa!" diyen birine rastlamadim. ulan defteri mikrodalgaya koyana kadar yeni bi defter alir yazarim, nedir ki yani? muhtemlen buna verecegin parayla iki koli defter alirsin zati! bi de fotografini cekiyormusuz, ba ba ba..!
 • kurşun kalemi silgiyle silmek yerine tükenmez kalemi mikro dalga fırınla silmek dışında ne gibi bir özelliği olduğunu anlamadığım,

  224 çizgili sayfanın 224 defa fotoğrafını çektikten sonra jpeg resimleri pdf'in içine gömerek; "hacırabıcarovecir" diye konuşan volkan adlı abimizin anlattığı o bilmem ne ödüllerini nasıl aldığını merak ettiğim,

  el yazısını tanıyor mu? pdf içinde arama yapılıyor mu? madem ısıya duyarlı, güneşin altında kendiliğinden siliniyor mu? diye derin derin düşündüren,

  niyetimin köstek olmak olmadığı lakin aklımın da almadığı bir garip türk mühendislik başarısı ürün şeysi...
 • arıkovanı projesi zamanında almak isteyip kaçırdığım akıllı not defteri. kendi websiteleri üzerinden satın aldım geçen hafta, ertesi gün kargoya verdiler. ilk iş ilk sayfayı karalayıp mikrodalgaya attım tabii ki, iz bile kalmadı komple silindi! keyifle kullanıyorum.
 • varlığından yeni haberdar olduğum ve ilk başta oldukça şaşırtmış bir ürün. fakat ufak bir google aramasıyla tek numarasının silinebilir pilot frixion kalemle tutulan notları mikrodalgaya atıldığında silmek olduğunu görüyoruz ve ne tesadüf ki aynı işi beceren rocketbook wave diye bir defter daha daha olduğunu öğreniyoruz. üstelik o defter de sadece pilot frixion'la tutulan notları silebiliyor.
  notları pdf'e çevirmek için camscanner veya muadili bir sürü uygulama zaten mevcut.
  bu nasıl inovasyon anlamadım. ama patent ihlali yoksa ve yurt dışında başarılı biçimde tanıtılırsa 27 usd'ye satılan muadilinin karşısında 49 tl fiyatıyla oldukça rekabetçi olacaktır.
 • büyük bir hevesle hem kendime hem de bir dostuma hediye olarak aldığım, ancak elime ulaşmasıyla birlikte ciddi hayal kırıklığı yaratmış defterdir. bu arada eski bir girişimciyim, maksadım yermek değil, ancak ürün bu haliyle ancak mvp, daha ötesi değil...

  öncelikle, iki defter beyaz bir zarfa (evet şu a4 boyutundaki beyaz, bir ucu yapışkanlı zarflar) sarılı şekilde geldi ki çok kötü bir sunumla açılışı yaptım. defterlerin dokusu güzel, ancak kalem takılan kısımda dıştan belli olan deformasyonlar var her iki defterde de (belki bu yuvarlak kısmı içeriden form desteği sağlayacak bir malzeme ile güçlendirilebilir).

  içinden çıkan kalem sürekli bitti bitecek gibi yazıyor, mürekkebin özelliğinden herhalde diye düşünüyorum, ama yazdıklarınız sürekli bitmeye yüz tutmuş kalemle yazılmış gibi yarısı tam yarısı silik şekilde çıkıyor.

  daha sonra app'i indirdim, e posta adresimle kayıt olamadım. json hatası veriyor. deneme yanılma ile doğum tarihi girmezsem kayıt olabildiğimi gördüm. kayıt olup kartvizit okutayım diye uygulama içindeki kamerayı açtım, kamera netlemiyor. baya bir uğraştıktan sonra, bir şekilde netleyeceği tuttu (nasıl oldu hala bilmiyorum çünkü bir daha netleyemedi), kartvizitin fotoğrafını çektim, bu sefer yükleniyor ibaresi çıkıyor ve öyle kalıyor. 3 dk boyunca öyle telefonla bakıştık karşılıklı.

  neyse dedim, ana sayfayı okutayım da bakalım tek olayı camscanner'lık mıymış görelim dedim, ama göremedim. neden? çünkü netlemiyor.

  az önce sildim, defteri kapadım, hediye olarak vereceğim defteri de paketini bile açmadan çekmeceye kaldırdım.

  üzgünüm, ama daha crowdfund edilmiş bir "nihai ürün" için çok yetersiz bir performansa sahip. umarım eksikleri düzeltirler ve yeni fonksiyonlar eklerler. bu yazının aynısını kendilerine de gönderiyorum bir yandan...
 • bildiğin scam. hiç bir fonksiyonu çalışmıyor. tirt
 • bizim firma için bastırmıştık. hani dijitalini, yenilikçiliğini filan geçtim. güzel ajanda. herkes çok beğendi. yazdıklarını sonradan mikrodalgayla ya da saç kurutma makinesi ile silebiliyorsun. yani olay sıcaklıkta. derin dondurucuya koy yazdıkların geri gelsin filan. bunlar güzel atraksiyonlar. sonra uygulamayı indirip sayfaları dijitale aktarabiliyorsun. aktardım mı? aktarmadım.