• gayet makul fiyatlı sunucuları var. abd'ye göre daha yakın olduğu için türk sitelerini barındırmaya daha uygundur.

wikileakse hostluk yapmışlıkları var ve endüstri bakanının wikileaks'a hizmet verilmemesi isteğini "bir de mahkemeye soralım hacı" diye cevaplamışlar. mahkeme de yasalar karşısında wikileaks'e hizmet vermenin bir sakınca yaratmadığına karar vermiş, ovh de hizmeti durdurmamış.
  • fransa menşeili web hosting firması. dünyanın her yerinde veri merkezleri var ve sürekli olarak da genişliyorlar. lowendtalk, webhostingtalk ve bilimum web hosting forumlarında gördüğünüz ucuz reseller ve vps'lerin neredeyse tamamı bunların veri merkezinde barındırılır.

arkalarında doğrudan fransız hükümeti var. en son 300 milyonluk bir sübvansiyon paketi ile büyümeleri teşvik edildi. bu kadar ucuza satabilmelerinin nedeni, arkalarındaki sonsuz hükümet desteği. ayrıca, şirketin kurucusu olan aile mühendis kökenli ve masrafları kısmak için garip zihni sinir projelerinden kaçınmıyorlar. alışılmışın dışında veri merkezi tasarımları ve enerji/soğutma çözümleri var. fransa, big data ve cloud işinden alabildiği tüm veriyi almak istiyor açıkçası. bu tarz servis sağlayıcıların ve donanım/yazılım üreticilerinin, gerektiğinde fransız hükümeti için ürünlerine bir backdoor koymaları ve istihbarat/dinleme faaliyetleri için açık kapı bırakmalarına yönelik bir yasa yüzünden de ovh ve fransa hükümeti gırtlak gırtlağa geldiler zaten. hükümet boşa mı veriyoruz o kadar parayı mukabilinden laflar etti.

http://www.rudebaguette.com/…rveillance-law-passes/
  • aylık vergiler dahil 8.90 € (vps ssd2 paket) bedeliyle 2 gün önceye kadar memnun olduğumuz ancak şimdi rezalet ortasında kalmamıza neden olan servis sağlayıcı.

geçen hafta otomatik çekimden ücreti çekmiş, kart ekstresinde görünüyor ancak panelde çekmemiş görünüyor. bununla ilgili ticket açayım dedim ve 1 haftada cevap gelmedi ve dün sunucuyu suspend edip anında kapattılar (tekrar ödeme yapmamıza rağmen). bununla ilgili ticket oluşturdum, numaralarını aradım komünitelerine yazdım ancak ne bir muhatap var ne de ilgilenen.

ne yazık ki işlerin aksamaması için başka bir yere taşıyacağız.

özet: destek ve ödeme konusunda berbat bir sağlayıcıdır. tavsiye edilmez.
  • mna damına koyduğumun yerinde buradan dedicated sunucu alma gafletinde bulundum.

satın alırken "120 seconds to deploy" yazısına güvenerek sipariş verdim, 11 günün sonunda, bir sürü evrak (eve gelen su faturasına varana kadar) aldıktan sonra sunucuyu hazır ettiler. 2 dakika nere, 11 gün nere. amınızı sikeyim puşt herifler.

neyse, olay burada bitmedi. os yükledim. admin şifresi göndermediler. sunucuyla mal mal bakışıyoruz şimdi. rescue64-pro diye bi recovery image var, onunla restart ediyorum (şifreyi kendim belirleyeyim diye) bu sefer recovery giriş root şifresini göndermiyor. ticket açıyorsun, 6 günde cevap geliyor.

ben senin ananı avradını sikeyim ceo gibi. ben böyle iş icat görmedim amk. sakın diyorum, sakın bulaşmayın. yukarıda bi alman firması tavsiye etmişler, eminim yağ gibi, üstelik neredeyse yarı fiyatına daha iyi hizmet sunuyorlardır. ben sizin amk e mi.
  • strazburg'da bulunan ve dört bloktan oluşan veri merkezinde yangın çıkmış. sbg2 isimli blok tamamen yanmış, sbg1 ise yangından kısmen etkilenmiş, sbg3 ve sbg4 bloklarının zarar görmediği belirtilmiş fakat güvenlik amacıyla elektrikleri kestikleri için strazburg yerleşkesi tamamen erişilemez durumda.

kaynak
  • iade talebi yapıldığı halde 37 liralık iadeyi yapmayan, üzerine çöken sunucu sağlayıcıdır. size "sistem zaten kullanmadığınız için geri ödeme yapacaktır" gibi saçma bir cevap veriyorlarsa koşarak kaçın.
  • top 2 tier seviyesinde vultr ile aynı kalitede olan ama bazı şeylerde vultr gerisinde kalan cloud sunucu firmasıdır.

ayrıca vultr hakkında uzunca süreden beri kendi şahsi ve müşterilerimin işlerinde deneyimlediklerim.

(bkz: #96144549)
  • başım ağrımasın, sunucularım yağ gibi aksın derseniz en iyi alternatifi vultrdir.

not: bu entry ağır tecrübe içermektedir
  • türk müşterilerinin hesabını kapatan firma. hiçbir açıklama da yapmadılar, bunu yaşayan çok türk var
  • 1,5 y yıldır aldığım saldırıların (ddos, brute force vs.) neredeyse %90ının kaynağı firma. kullanmayın kullandırmayın.

(bkz: ovh/@msc)
hesabın var mı? giriş yap