• akşam youtube da gezinirken vloglarına rastladığım gezginlerimiz. sıklıkla mükemmel vloglarını takip etmekte olduğum emre durmuş ve yağmur arat gibi tüm dünyayı dolaşıyorlar. anlatımları içten ve samimi,hayat enerjileri yüksek,anlatımları herkesin kendinden birşeyler bulabileceği tarzda,gittikleri her şehir güneşin batışını izlemek istemeleri ayrı güzel,tavsiye olunur.
    benzer tarzda vlog tavsiyesi olanlar yeşillendirebilirse memnun olurum
  • kendini "ortadirek gezgin" olarak tanımlayan, genç bir kadının gezi blogu. güzel, akıcı yazıları var. fakat birkaç gün bulunduğu bir yerin "rehberi"ni yazmasını iddialı buluyorum. birkaç yıl sonra, yazmaya devam ederse, daha iyi değerlendirmeler yapacağını düşünüyorum.
  • o kadar guzel geziyor ve o kadar guzel anlatiyor ki insan mutemadiyen gipta etmeden duramiyor.
    ama en guzeli nereye gitmenin hayalini kuruyorsaniz kurun, her seyehati verdigi ip uclariyla planlayinca gerceklestirebileceginizi anliyorsunuz.
    ozellikle youtube kanalindaki detaylara dikkat derim.
  • ınstagramda rastladım sayfasına.
    başta dikkatimi çekti çünkü travel sayfalarını seviyorum ve çok fazla photoshop yapmaması dikkatimi çekti. bazı travel sayfalarındaki instagramerlar photoshop’un anasını ağlatıyorlar yaratık gibi yapıyorlar kendilerini.
    herneyse takip edeyim dedim ama storylerindeki o sesi ve yapmacıklığı midemi bulandırdı. yani böyle saçma saçma hareketler,yapmacık sevinmeler,çok güzel olmadığı halde güzelmiş gibi tavırlar, sesi bile çok itici gelmeye başladı ve takibi bıraktım. yumyum dediği biri var,kocası herhalde, o daha aklı başında daha içten ama yumyum nedir arkadaş yaa, ilkokulda mısın? yapmacıklık akıyor bu kızdan.
    bizevdeyokuz hesabını takip ediyorum yıllardır mesela, onlar gayet içtenler, samimiler yani bu öykü denilen kızın da tabii çok seveni vardır, samimi bulan vardır emek harcıyor iş yapıyor elbet saygım sonsuz ama tavırları çok itici ve görgüsüzce geliyor bana.
  • instagram profiline denk gelip youtube videolarına bir göz gezdirdim ve genel olarak şirin bir havası var. postlarında kendini çok fazla shoplamayıp olduğu gibi yansıtması da hoş bir detay.

yalnız videolarından birinde eşinin işi dolayısıyla dubai'ye yerleştiklerini söylüyorlar. buradan tahminim eşi it sektöründe ve bu sektördeki maaş bandını bildiğimden tüm bu gezileri onun imkanları ve kısmi olarak da iş seyahati vasıtasıyla yaptıkları aşikar. bilemiyorum tabi ama çocukta bir geek havası sezdim.

gördüğüm kadarıyla da bu hanım kızımızın uğraştığı bir iş alanı ya da aktif icra ettiği bir mesleği yok. günümüzde gezilerini finanse edebilecek bir koca bulup ''vlogger'' olmak önemli bir kariyer kapısı haline geldi. güzel hayat ne diyelim.. şanslı ve akıllı kızmış iyi değerlendirmiş.
  • tesadüfen keşfettim çok tatlı ve başarılı youtube kanalı
    gezdikleri yerlere siz de en az gitmiş kadar oluyorsunuz.
    dünyanın en tatlı çifti olabilir bu arada kocasıyla. karşılıklı aşırı saygı ve sevgi dolular. gittikleri yerlerde hayvanların binek ya da turistik amaçla kullanıldığı yerleri kınayıp tercih etmemeleri harika bir ayrıntı.
  • kendisini shoplasa ne shoplamasa ne sevgili yazarlar. materyal belli. buna rağmen dünyanın en güzel karısıyam diye snif snif gezinen bir tip olduğunu tespit etmiş bulunuyorum. ağzını gererek pony little girl kıvamında konuşmak da ne bileyim... bu nerd çocuklara da acır oldum artık hepsi iyi kazanıyorlar ama eşler abavv. la olm bu kadar yokluk iyi bişi değil. neyse.

yukarıda sevgili yazarın dediği gibi zengin koca bulup(muhtemelen yazılımcı vs) gezgin olmak çağımızın hayatı en iyi yaşama yolu. bu harika öngörü zerre kadar olmayan ve güpür güpür boynuz yemek istemeyenlerimiz dolar ve euro kuru takip ediyor. millet geçim derdine düşmüşken, işsizlikten kırılıyorken hala bu filipinlerden fotoğraf paylaşan kızı niye takip ediyorum bilmiyorum. gerçekten bilmiyorum. konjonktüre göre insan severim veya sevmem bilenler bilir. 2 sene önce normal geliyordu şu anda inanılmaz itici.

ben instagramda napiom ki ya? hiç bana göre bir yer değil abi ora ya. nerd "kapaklayan" influnsir kız yuvası oldu instagramim.hahaha.

neyse

hastag yola çık, hastag yol açık bir bacı. cidden aşırı şanslı bir bacı.
  • hayatını mükemmel göstermeye çalışan, bunun için burada hoşuna gitmeyen entryleri bile sildiren gezgin. silinen bazı entryleri burada görebilirsiniz. görsel

ekran görüntüsündeki son yoruma ben de katılıyorum. özellikle "sürekli çalışıyorum yea, ben meşgulüm, işim var benim" demesiyle eşinin kariyeri karşısında ezilmesi durumu daha da çok göze batıyor.
  • çok itici bir ses tonu var niyeyse izlemeye katlanamadım. konuşma ve hitabet şeklini değiştirmeli diye düşünüyorum.
  • bu kızın kime hitap ettigini anlayamadım. uygun fiyatlı yurtdisi gezi önerileriyle bir nebze orta sınıfa hitap edebilirsin onu anlarım. zengin olsam senden fikir alacak degilim zaten. paylastiklari gezi notu vs gibi degil de, kocasıyla nasıl mutlu oldugunun sozum ona ispatı gibi. bir de kocasına yumyum mi ne diyor. en son a3 boyutunda yeşil bir kartona kocasıyla fotograflarinin baskisini alıp benim ilkokulda yaptıgım ev ödevime benzeyen hediye yapmış. çok güldüm. zerre kadar gezgin ruh vibe'i da almadım.
hesabın var mı? giriş yap