• özgecan aslan'ı aşağılık bir şekilde öldüren katillerin avukatının mahkemede sorduğu bir soru.

o boş minibüste özgecan değil bu soruyu soran olmalıydı diyeceğim de kimse o kadarı hak etmiyor.

ama bu soruyu soranın neyi hak ettiğini hepimiz gayet iyi biliyoruz.

edit: bu beyan yalanlanır ise ki inşallah yalandır bu entryi sileceğim.
  • savunma avukatı olmak güzel de insan da olsaymış keşke bunu diyen.
  • meslektaşlardan utanmak diye bir başlık açmak gerek sanırım.

zaten katiller için avukat zor bulunmuştu o da iyice şeytanın avukatı çıktı. tamam hacı savunma hakkı kutsaldır ama bu kadar delil varken hele de tepki göreceğini bile bile böyle şeyler söylemek maalesef çok üzücü.

bu iş, kadınlar gece neden sokağa çıkıyor demeye kadar gider. yapmayın, insanları daha da yaralamayın.
  • bir avukat, katili savunmak zorunda da olsa böylesine iğrençleşmemelidir. müvekkilimin deli raporu var dersin, sarhoştu dersin ne bileyim bir şeyler dersin ama ölmüş bir insana böyle iğrenç bir saldırıda bulunarak savunma yapmazsın. senin insanlığına yazıklar olsun.

polisler için söylenen bir söz vardı hatırladın mı?

simit sat, onurlu yaşa.
  • suçu işleyen bile bunu kabul etmişken bu aşağılığı savunmak için avukatlık yapan adam, bu adamla aynı suçu işlemiştir gözümde. meslek etiği ve ahlakı falan dinlemem, yazana da küfür ederim.
  • a.... a.. için bindi diye cevap verebileceğim bir soru. babam sorsa aynı cevabı verirdim sanırım.

içi yanan insanların karşısında bu soruyu sormaya utanmayan avukat sorusu.
  • tek kaynağı bu olan bir soru.

hesap sahibi belli ki duruşma salonunda bile değil. sürekli adliye önünden fotoğraf atıyor. uydurma olabilir.

duruşmayı içeriden takip etmek için; https://twitter.com/efkanbolac/with_replies

yani böyle uydurma haberlere gerek yok. efkan bey anbean içerideki konuşmaları yazıyor. böyle skandal bir soru olsa mutlaka yazardı.

edit: vay arkadaş uydurma olabilir dediğim için küfür yiyorum ya lan. böyle uydurma haberler çıktıkça toplumda "hmm avukat bile böyle söylüyor demek ki kadınların boş dolmuşa binmesi sakıncalı bir şey" inancı oluşuyor. yapılmamalı.

hele ki kadın mücadelesi verdiğini söyleyen bir örgüt hiç yapmamalı.
  • arkadaşlar avukat'ın görevi bu.. ne deseydi müvekkilim hepimizin bildiği gibi tecavüzcü, katil, orospu çocuğu asın mı diyecek?
  • ben bir avukatım ama ben bu sorudan avukat olarak değil bir erkek olarak utandım. avukatlıkla ilgisi yok aslında, bu bir zihniyet göstergesidir. erkek egemen toplumun, erkeklerin istediğini yapabilmesini isteyen bir kitlenin sözcülüğüdür bu aslında. kadınları aşağılayan, hor gören. ne yani boş minibüse binmek suç mu yoksa boş olduğunu bilen başına gelecekleri kabul mu eder?

küfür yasak deniyor burada da kimse kusura bakmasın. zihniyetinizi sikeyim sizin ben !!!
hesabın var mı? giriş yap