şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türk halkı düştüğü uçurumun farkına varacaktır fakat bunun için yer ile temas etmesi gerekiyor, henüz büyük çarpışma gerçekleşmedi. bu çarpışma gerçekleşmeden önce de, uyanma ihtimali yok gibi.

  not: boşlukta uyansa bile ne değişir orası da merak konusu tabi.

  kesin olan şey ise uçurumdan kesin olarak düşüldüğü gerçeği.
 • nefes almayı özgürlük zannedenlerin oluşturduğu halklara yönelik gereksiz bir sitem. özgürlük türküleri artık detone çıkıyor köle gırtlaklardan.
 • adamlar özgürlük istiyor mu sanıyorsunuz? böyle iyiyiz diyen bir millet var ortada.
 • gereksiz edebiyat parçalamaya gerek yok. o değil de edebiyattan soğutuyorsunuz insanı.

  ayrıca özgürlükleri için canlarından vazgeçen bir millete bunları söyleyebilmeniz aymazlık. siz özgürlükten zerre anlamıyor, sınırınızı bilmiyorsunuz.

  vee evet siz hep en doğrusunu düşünüyor, biliyor ve söylüyorsunuz...
 • türk insanı özgürlük, demokrasi, eşitlik falan istemiyor. hiçbir zamanda istemedi. sadece din ve cehalet istiyorlar. çünkü bununla mutlular. bunun için '(bkz: keşke yunan galip gelseydi) diyenler var, iç savaş isteyen var. türkiye hiçbir zaman isyankar yada hak arayan bir ülke olmadı. çünkü 600 sene güdüldü, asimile edildi, araplaştı. uyutuldu ve köle olarak uyanacak.

  fransa üniversite yemekhanelerine zam yapıldığında öğrenciler sokağa çıkıp hakkını aradı ve aldı. hemde söke söke aldı. basit bir yemekhane zammında bile halk kendine sahip çıktı. birde türkiyeyi ve yapılanları düşünün.