• içerken sersemleten, yersiz gülümseten ve garip düşüncelere daldıran çay. çocukken kırlardan toplanıp anneye hediye edilen, ilk gençlikte seviyor sevmiyor diye taç yaprakları yolunan, biraz ileri yaşlarda kurutulup çay yapılıp içilen papatya, yaşamın her döneminde farklı anlamlara bürünse de baharın dalında en güzel açan çocuğu olarak kalsın hep.
  • çişin papatya gibi kokmasını sağlayan içecek. uyku getirir, baş ağrısı, ishal, gaz ve reflüye iyi gelir. keşke tadı daha güzel olsaydı. ben şekersiz balsız içiyorum öylece. kötü geliyor tadı.
  • şekersiz içtiğim çay. bence bitki çaylarının hepsi şekersiz içilmeli.
  • bebekken içtiğiniz şeylere benzeyen çay.

resmen biberonun tadı geliyor.
    güzel ama.
  • baş ağrısı, ufak çaplı hastalıklara karşı uyku getirerek iyileşme sürecinde rol oynayan içecek.
  • içip de ilk defa söylenen etkiyi tam olarak gösterdiğini gördüğüm çay idi. bilmiyordum ben bu çayın deli gibi uyuttuğunu. geçen yaz lazım oldu abandım lan içtikten yarım saat sonra tak yatağa atıyordum kendimi pmfkmf. meğer uyutuyormuş. harbi de uyutuyor. uykusuz gecelere ilaç olabilir.
  • kuşa zararlıymış diye duydum, uyutuyor tümden vücudu :)
  • 6 aydır hemen hemen her gün içtiğim içecek. midemde yaşadığım problem sonrası başladığımız zorunlu ilişki zamanla yerini şehvetli bir aşka bıraktı.

şaka bir yana ben 6 ay öncesine kadar hiçbir bitki çayını içemezdim. içersem de içine şeker bocalardım ki içilebilir olsun. papatya çayı şekersiz içtiğim bitki çaylarına ilk adım oldu.

arkadaş çevreniz yadırgıyor. bir kafede papatya çayı siparişi verince "elit misin olum ne papatya çayı." ya da "erkek adam papatya çayı içer mi. kırık mısın olum." gibi sözlere maruz kaldım hala da kalıyorum. *

diyeceğim o ki papatya çayı içtiğiniz için ibne olmuyorsunuz arkadaşlar. eğer içinizde varsa bunu papatya çayına yormayın.

ha bir de unutmadan bu meret sayesinde uyku düzenim yerine girdi. daha rahat uyuyorum artık ve uyku hapı etkisi gibi değil sabah gayet erken ve dinç kalkıyorum. mide* ve stres* sorunlarında da kendimden yola çıkarak etkili diyebilirim.

edit: imla
  • sakinlestirici etkisi var mi merak ediyorum, yani kizlarin kaynatip saclarina surdugu seyle icecegim sey ayni olabilir mi
  • cok güzel sakinlestiren cay.
hesabın var mı? giriş yap