• bana da geldi geçen biri. 40 tl veriyordu entry basina. parayi az bulduğum icin kabul etmedim. entry basina 1000 lira verirse bakarız, hep kanzuk kazanacak değil ama dimi.
  • yapan varmış, uzmanları da mı varmış? dedigim sözlük olayı.
  • ahlak.
    kendine saygı. parayla alınıp satılacak değerler değildir. olmamalıdır.
  • bu iş bir sır değil. bir çok mecrada 30 liradan başlayıp 500 liraya kadar entry girilebiliyor. o yazarın profiline girdiğinizde yazılarına bakmanız yeterli hep aynı konu üzerine yazıyorlar .
  • bu iş kolunun spesifik olarak isimlendirildiğinin sanilmasina yol açabilecek başlık. son altı aylık araştırmam gösterdi ki, parayla entry girme olayi sadece entry kavramını karşılamıyor. işin içinde sosyal medya kavramının tamamı var. bu işi yapanlar sosyal medya ajansı veya biraz daha gizli bir şekilde reklam ve etki ajansı adı altında çalışmakta. yani ülkedeki masaj salonları gibi bir durum var.

ayrıca bu şirketlerin bu ülkede değil çok sayıda ülkede çalışanları var. bir kişi veya ürüne dönük pozitif, negatif etki alanı kurmaya odaklı bir iş kolu. hem bu şirketlerin yeni çalışan ihtiyacı olduğu sanmam. üstelik burada çok güzel bir çalışan deposu var. hem de gravatli tipler olduklarına eminim. yada sarma sarıp mantı doldurup bu işi kıyma parasına yapanlar olduğuna da eminim.

cambridge analytica skandalı bu olayların aleni bir şekilde ortaya çıktığı sanırım ilk olay. ancak kimse sadece ekşi sözlük ile bir etki yani influnce alanı kurmaz. ekşi sözlük reklam alan bir kurum oldugu için alexa vb... hit ölçme uygulamaları nazarında müşteri çeker. eğer sitenin hiti belli bir oranın üstünde ise söz konusu şirketlerin ilgisine mazhar olur. ancak ben uzun vadede bu sitenin ilgi alanına giremeyeceğini biliyorum. zira ekşi sistemi geleceği olmayn bir sistem. insanların ilk sayfa dışına baktıkları bile yok. forumdan hallice. bundan dolayı bu işi yapacak biri eksideki portföyünü sadece çeşit olarak sunabilir.

esas sorun bu ülkede bu işin özellikle siyasi mecraya dahil olması. özellikle siyasi mecrada devam etmesi. dünyada sosyal medyanın en çok ilgi gördüğü ikinci ülke olduğunuz için bu şirketlerin iki numaralı deney alanı da burası. hindistan ve pakistani saymazsak..

bu konuda en güzel film sanırım the hater...
    filmin viki sayfasi
  • menü ve fiyatlar sonradan atılacaktır.

not: güncelleme enflasyona göre yapılacaktır.

ek:
    başlık açma = 1000tl
    birinci sayfaya entry = 500tl
    herhangi bir sayfaya entry =100tl (metin uzunluğu önemli değil, sonuçta siz bildireceksiniz.)

(eğer, herhangi bir entry de link verilecekse fiyat ikiye katlar.)
hesabın var mı? giriş yap