şükela:  tümü | bugün
  • gitar çalmaya beni görüp özenerek başlayan yetenek. iyi ki ilham vermişim, maşallahı var. çok iyi yerlere gelecek, hepimize bakacak.
  • ze tije müzik topluluğunda emek harcayan neşeli bir müzisyen.
  • yetenekli gitaristtir. metalcilik vesilesiyle tanışmıştım. ardından öğrendim ki adam jazzdan metale, bluesdan etnik müziğe geniş bir yelpazede döktüren bir elemanmış. gerçi eminim kültür şoku yaşıyordur bazı günlerde, ama olsun. ayrıca hem alaylı hem mekteplidir.

(bkz: ytü sanat ve tasarım fakültesi)
  • çok delikanlı adamdır. ayakkabılarının arkasına basar.
  • lise arkadaşımdır. eski metalcilerdendir, kendisini sırtındaki ımmortal tişörtüyle ve siyah ojeli tırnaklarıyla hatırlarım. son yıllarda sadece kadıköy'de rastgelsek de arkadaşlığımız 15 sene öncesine dayanır. elektro gitara başlamamda ve kendimi geliştirmemde çok büyük bir esinlenme kaynağı olmuştur benim için. liseye gitarla gelip çalarken merakla dinler ve bir şeyler kapmaya çalışırdım. üsküdar'dan libadiye'ye sabahın köründe sırtımda elektro gitar, elimde 10-15 kiloluk amfiyle evine gittiğim günleri hatırlarım. yıllardır hunharca alternate picking ve sweep picking kasmamın baş sorumlusudır.

2007'de sırf o zamanlar ıbanez rg2550 çalıyor diye ben de aynı gitardan almıştım kendime. kendisi bu süre zarfında onlarca sefer gitar değiştirmiş olsa da ben rg2550'de kaldım ve hâlâ aynı gitarı kullanıyorum. sanırım bu ara çoğunlukla musicman kullanıyor.

kasdav müzik yarışmasına liseyi temsilen katılan grubun gitaristliğini yapmıştır. yanlış hatırlamıyorsam ilk sene alphaville-big in japan ile jüri özel ödülü almışlardı. daha doğrusu parçanın guano apes coverını coverlamışlardı sanırım :) ikinci sene children of bodom'dan bed of razors çalmışlardı ve vokal yine kendisiydi. grubun adı shah mat idi. suratlar makyajlı, tırnaklar siyah :) sahneye ilk çıkan grup oldukları için sesle ilgili sıkıntılar yaşanmıştı. pek iyi geçmedi diye hatırlıyorum. ayrıca 2005'teki soundcheck yarışmasında soad'ın toxicity'si ile 1. olmuşlardı. hâlâ var mı bilmiyorum ama zamanında blue jean dergisine bile çıkmışlardı.

bir 10 sene öncesine kadar beraber ufak çaplı bir grubumuz da olmuştu. 80'ler 90'lar rock temalı 10-15 tane parçaya çalışıp taksim'deki pulp bar'da çıkmıştık. hem kadıköy'deki provaları hem de performansı çok iyi hatırlarım. beraber çalma imkanımız olduğu için kendimi şanslı hissediyorum.

duyduğum kadarıyla okan meriç ile "gitarist" programı solo yarışması'na katılmış. kendisini desteklemek isteyen ekşici arkadaşlar için link;
    gitarist solo yarışması

sanırım finale kalması için oylamada ilk 5'e girmesi gerekiyormuş. bu gerçekleştiği taktirde jüri karşısında performans göstereceklermiş ve paşa'nın kazanacağından adım gibi eminim. hatta kendisi jürideki birkaç gitaristten daha iyi bile olabilir :)
  • gün itibariyle otuz yaşına merdiven dayamış , yaşlanmış ama yorulmamış , evinde dört adet kediyle yaşayan gitarcı bünye.