• the two towers mudinda 20 golda 20 hp ve ep veren, buyuk adamlarin yemegi. caras galadon'daki 2 firindan alinabilinir.
  • (bkz: pasta)
  • londra'da bir sürü fırında satılan bir çeşit geleneksel ingiliz poğçası. kuşbaşılı, peynirli-soğanlı falan içlerle ve milföyden az daha yağlı bir hamurla yapılır. küçük, orta ve büyük boyda satılır ve tek başına bir akşam yemeği olabilir (bkz: kuşbaşılı pide)
  • bugün keşfettim ben bunu, ne lezzetli meretmiş üstelik ecnebi diyarlarda ağız tadıma uygun birşey buldum diye iki kat fazla sevindirdi beni. sebzelisi ve tavuklusunun müdavimi olacağım leziz mi leziz poğaçalar.
  • turkiye'ye getirip satsam milyarder olurum urunlerden bir baskasi daha. ulke olarak hamur isini sevmemize ragmen, bunu neden yapmiyoruz, neden satmiyoruz anlamak mumkun degil. pogaca bizde sabahlari tuketilen bir urunken, ingiliz, avustralya'li, iskocya'li, yeni galler'li bunu lup lup goturuyor sabah aksam. bir baska urun icin bkz. sausage roll.
  • makbulu olan bunun cornwallda yapılanıdır efendim. zaten orijinal adı da cornish pastydir. boyutları cornwallda daha büyük ve asıl lezzeti veren dışındaki hamurun iyi yapılmasından kaynaklanır. (bkz: cornish pasty)
  • cornwall kokenli hamur isidir. etli, sebzeli, fasulyeli envai cesit turu bulunabilir. karay turklerinin kıbın yemegine de benzer. ingiltere'de co-op gibi marketlerde satilan ornegi icin
hesabın var mı? giriş yap