• yavaş yavaş sağda solda görmeye başladığım bol kedili ve köpekli site. hayvan kardeşlerle ilgili liste formatında paylaşımlar yapıyorlar. hem ülkeyi kediler yönetse yaşayabileceğimiz 14 miyavsal hadise gibi şirin bir kafaları var hem de hayvanlarla ilgili ciddi haberleri. örneğin esnafa evcil hayvan yasağı ile ilgili haberi sözlükte bu sayfa kaynak gösterilerek girilmiş ama henüz başlığı açılmamış. emeğe saygı dedim açtım gitti. http://www.patiliyo.com/ paylaşımları daha çok face den yapıyorlar bu da https://www.facebook.com/patiliyo
  • ülkede ne kadar kedi manyağı varsa ortaya çıkarmış site. tamam kediler, tatlı, şirin hayvanlar ama bu kadar da hastası olunmaz. ayrıca açan kişiyi tebrik etmek lazım. resmen ülkedeki açığı keşfetmiş.
  • kedi manyaklığından ziyade, paylaşımları belli bir amaca yönelik olan, olumlu anlamda algı yaratan site. paylaşımları şirin olmakla birlikte, hayvanlara karşı yaşanan vahşeti, bu vahşete verilecek cevapları organize etme misyonu da taşıyor. sunuş tarzları da kesinlikle ilgi çekici.

evimde bir kedi, köpek beslemiyorum ama, paylaşımları zevkle takip etmek, yazılanları hayranlıkla okumak, capslere neşeyle bakmak için zaten beslemeye de gerek yok. feysbuk'u ''karı düşürme(?)'' amacıyla kullanmaktan bin kat daha iyidir amaçladıkları şey.

severek takip ediyoruz.
  • "türk erkeklerinin örnek alması gereken 35 kedi" gibi başlıklarla onedio kalitesizliği sergileyen site. 5 yaşındaki çocuk daha anlamlı bir şeyler yazardı eminim.
  • çoğu zaman ... olan kedinin hikayesi gibi feyk içerikler yayınlasa da, bu feyk içerikleri dahi takip etmesi zevkli olan, gülümseten facebook sayfası.
  • söylendiği gibi hayvan sever bir site değildir. yaklaşık bir ay önce işkence görmüş bir kedi hikayesini, resimleri ve videosu ile kendilerine gönderip, hayvanın hikayesini anlatmıştım. bana verdikleri cevap, her takip edenin gönderilerini paylaşamayız olmuştu.

yaptıkları paylaşımlar ise sosyal medyadan yada web sitelerinden araklama. ayrıca yeni hikayeler ellerinde olmalarına rağmen*, sürekli eski hikayeleri tekrar post ediyorlar.

bugün facebooktan yaptıkları son postlarında ise, bir hayvan maması markasında aldıkları reklam idi. kısacası sonunda araklanmış haberler ve tekrar paylaştıkları minnoş postlarla amaçlarına ulaşıp, kar etmeye başlamışlar ve bunu sahte “hayvan sevgisi” imajı ile yapmışlardır.
  • youtube kanallarindaki videolarin neredeyse hepsinin sorunlu icerige sahip oldugu site.

misal; az once izledigim videoda, beslenme uzmani triplerindeki bir kadin, kediye tereyagli pirinc pilavi yedirmenin kuru mama yedirmekten daha iyi ve kaliteli bir beslenme oldugunu anlatiyordu.
hesabın var mı? giriş yap